Birutė Petrikytė dalyvavo festivalyje „Slavianski Bazaar“: į sceną lipo ir A.Lukašenka

Birutė Petrikytė ir Aleksandras Lukašenka / BNS Foto ir „Slavianski Baraar“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Kol ukrainiečiai kovoja už laisvę, Rusijos agresiją prieš Ukrainą palaikančioje Baltarusijoje skamba dainos – vyksta festivalis „Slavianski Bazaar“. Paaiškėjo, kad jame dalyvauja legendinė Lietuvos atlikėja Birutė Petrikytė.

Šiais metais liepos 13-ąją prasidėjusį ir iki liepos 18-osios truksiantį festivalį „Slavianski Bazaar“ tradiciškai atidarė pats Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Savo kalboje jis pasisakė ir apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.

„Labiausiai griaunantis smūgis yra suduotas prieš aštuonerius metus ir jis pataikė tiesiai į slaviško pasaulio širdį – Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos brolystę. Kad ir kaip šiandien bandytų iškraipyti istoriją, mes praradome Ukrainą gerokai prieš specialiosios operacijos pradžią. Tada, kai jų politikai patys atsisakė slaviškos tapatybės“, – liepos 13-ąją „Slavianski Bazaar“ atidarymo proga kalbėjo A.Lukašenka.

Aleksandras Lukašenka / BELTA nuotr.

A.Lukašenkos globojamo festivalio scenoje susirinkusi minia išvydo ne tik būrį baltarusių artistų, bet ir lietuvių dainininkę Birutę Petrikytę. Kaip praneša LNK žinios, Vitebske vykstančiame „Slavianski Bazaar“ dalyvaujanti B.Petrikytė jau teisėjavo vaikų konkurse, teikė apdovanojimus.

„Tai yra paprasčiausias festivalis, konkursas, į kurį aš važiuoju. Ir aš iš tikrųjų važiuosiu į jį. O visa kita... Neturiu daugiau, ką pridurti“, – LNK žinioms kalbėjo B.Petrikytė ir patikino, kad į Baltarusiją ir toliau važiuos.

„Tai taip. Todėl, kad tai yra mano vyro gimtinė, tai ką man daryti? Su vyru skirtis? Ar yra toks įstatymas?“ – retoriškai klausė ji.

Birutė Petrikytė 2022-ųjų festivalyje „Slavianski Bazaar“ / „Slavianski Bazaar“ nuotr.

Paklausta, kaip vertina Baltarusijos režimo įsikišimą į karą Ukrainoje, B.Petrikytė atrėžė: „Aš į viską labai blogai žiūriu. Bet dainos nesurištos su karu. Muzika karui neatstovauja“, – LNK žinioms sakė ji.

B.Petrikytės sprendimą dalyvauti A.Lukašenkos remiamame festivalyje LNK žinioms pakomentavo ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis.

„Jeigu tai yra tiesa, o panašu, kad tai tiesa, aš turiu tik vieną žodį komentarui – apgailėtina“, – kalbėjo politikas.

Portalui Žmonės.lt šeštadienio vakarą su B.Petrikyte susisiekti nepavyko.

Skaitykite daugiau