Birštonietis ugniagesys savo žemėje aptiko mineralinio vandens versmę: pavadino dukters vardu

Dalius ir Gražina Dulskai su vaikais Brigita ir Edvinu kavinėje visus vaišina savo mineraliniu vandeniu / Kristinos Kučinskaitės nuotr.
Autorius: Kristina Kučinskaitė
Publikuota: 2020-08-05 14:14
Daliaus ir Gražinos Dulskų sklype – nuosavas mineralinio vandens šaltinis. Jį birštoniečių šeima aptiko kasdama gręžinį ir tikėdamasi rasti gyvybiškai svarbaus eliksyro versmę savo naujai įrengtai kavinei.

„Nutarėme mineralinį pavadinti dukters Brigitos vardu“, – Žmonės.lt sakė D.Dulskas. Paskanauti šio gėrimo dabar gali ne tik jo šeima. Mineraliniu vandeniu atsigaivina ir visi tie, kas užsuka į Dulskų valdas Birštono apžvalgos bokšto papėdėje.

„Iš mamos paveldėjome 35 arus. Šalia pusbrolis turi 70 arų. Niekuomet savo sklypuose negalėjome nieko daryti, net pavėsinės pasistatyti – geomorfologinis draustinis. Viskas pasikeitė dėl aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto statybų. Prireikė, kad kas teiktų prie lankytino objekto kokias paslaugas“, – sakė G.Dulskienė.

Taip ir atsirado turistus dominančio statinio pašonėje kavinė. Joje darbuojasi visa Dulskų šeima – Dalius  ir Gražina bei jų vaikai – Edvinas ir Brigita.

„Kavinė be vandens... Nieko nebūtų pavykę. Įtarėme, kad mūsų sklype gali būti šaltinis, bet kad kokybiško mineralinio – nė nenutuokėme!“, – sakė tėvams šiltuoju sezonu darbuotis jų maitinimo įstaigose padedantis Edvinas.

Dalius ir Gražina Dulskai su vaikais Brigita ir Edvinu / Kristinos Kučinskaitės nuotr.
Dalius ir Gražina Dulskai su vaikais Brigita ir Edvinu / Kristinos Kučinskaitės nuotr.

Pirmoji rasta versmė buvo per sūri

Kasant pirmąjį gręžinį šimto metrų gylyje buvo rasta versmė, tačiau – labai sūri. Antrasis gręžimas 57 metrų gylyje tapo sėkmingu – mineralų koncentracija vandenyje buvo tinkama bei palanki sveikatai.

Edvinas Dulskas sakė neįsivaizduojąs savęs be bendravimo, klientų ir tokio verslo, kokį pasirinko tėvai. Jo mama – birštonienė. Būtent paskui mylimą moterį į Lietuvos kurortą iš Kaišiadorių ir atkeliavo vaikino tėtis. Ugniagesiu dirbantis D.Dulskas Birštone yra įkūręs ir ne vieną maitinimo įstaigą, krautuvėlę, grožio saloną.

„Nuo mažens mačiau tėvus, bendraujančius su daugybe skirtingų žmonių. Tokių pamokų patiria ne visi vaikai“, – šypsosi pašnekovas.

 

Edvinas Dulskas / Kristinos Kučinskaitės nuotr.
Edvinas Dulskas / Kristinos Kučinskaitės nuotr.
Gražina Dulskienė su dukra Brigita / Kristinos Kučinskaitės nuotr.
Gražina Dulskienė su dukra Brigita / Kristinos Kučinskaitės nuotr.

Sūnus – laikinas svečias

Tiesa, E.Dulskas tėvų namuose – laikinas svečias. 23 metų vaikinas, KTU studijuojantis programų sistemas, nuo rugsėjo metams išvyks į stažuotę Ispanijoje.

„Nors studijos ir aptarnavimo verslas – skirtingos sritys, mane jos abi domina. Nors tėtis tikisi, kad jo sunkaus darbo vaisius kada nors perimsime mes su sese, labai norėčiau turėti ir kažką savo“, – patikino E.Dulskas.

Techninius mokslus pasirinkęs vaikinas įsitikinęs, jog raktas į bet kokią sėkmingą veiklą yra bendravimas ir lankstumas.

„Mano tėvų verslas – nedidelis, šeimyninis. Todėl daugelį pareigų atliekame patys. Tėtis daug metų dirbo barmenu, kol ryžosi įkurti kažką savo, savito. Matau, kaip jie su mama stengiasi, dirba, kiek tai reikalauja jėgų. Galbūt todėl ir neprisimenu pirmojo savo atlyginimo – padėti tėvams mums buvo natūralu“, – sakė E.Dulskas.

Naujausi straipsniai