„Biplan“ Kaune pradėjo jubiliejinį turą: grupės hitai publiką audrino nuo pirmos koncerto minutės

Igoris Kofas ir Maksas Melmanas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-20 22:14
Grupė „Biplan“ penktadienio vakarą paskelbė savo jubiliejinio turo startą. Kauno „Renginių Oazėje“ jie surengė savo pirmąjį kūrybos 20-mečiui dedikuot koncertą „Biplan 20!“.

Spalio 1-ąją oficialų 20 metų gimtadienį paminėjusi „Biplan“ į sceną grįžo su trenksmu.

„Tai buvo svarbus ir jaudinantis koncertas! Pirmasis iš mūsų turo po Lietuvą. Bet, regis, šįkart pirmasis blynas neprisvilo“, – po audringo biso ir nenutrūkstančių aplodismentų jūros gerbėjams, penktadienio vakarą susirinkusiems į Kauno „Renginių oazę“, sakė „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas.

Dvi valandos šokių, gyvos muzikos, seniai girdėtų ir šiuo metu populiarių dainų, įspūdingų scenos partnerių – toks buvo „biplanų“ pasirodymas laikinojoje sostinėje.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dvidešimtmetį švenčianti grupė bene tik trečią kartą per visą gyvavimo laikotarpį išvyko į solinį koncertinį turą po Lietuvą.

„Mes norime ne stebinti, o džiuginti gerbėjus!“, – apie tai, kas laukia koncertuose, sutartinai sakė „Biplan“ įkūrėjai Maksas Melmanas ir Olegas Aleksejevas.

Gerbėjai rinktis į salę pradėjo valandą prieš koncertą. Neįprasta, bet centrinė „Renginių oazės“ erdvė buvo palikta šokiams – jos šonuose stovėjo tik kelios dešimtys staliukų. Vakaro kaltininkai sceną užėmė kiek vėliau nei skelbta – laukta, kol visi žiūrovai užims savo vietas.

Po „Intro“ nuskambėjo viena seniausių „biplanų“ dainų „Londone“. Po jos išsyk sekė „Sexodromai“.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Į koncerto programą įtraukėme tokių kūrinių, kurie iš mūsų repertuaro išnyko prieš dešimt ar penkiolika metų. Tos pasirodymas, kokį parengėme dabar, nuskambės tik turo metu – nieko panašaus daugiau nebekartosime“, – patikino O.Aleksejevas, prie legendinių, bet į stalčių padėtų dainų priskiriantis ir kūrinį „Gimtadienis“.

Šįsyk „biplanų“ ketveriukę scenoje papildė trys pučiamųjų atlikėjai, o garbės svečiais tapo grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, „Lemon Joy“ vokalistas Igorius Kofas ir viso turo metu grupę lydėsianti Ieva Narkutė.

„Yra dainų, kurios geriau skamba, kai jas atlieki ne pats, o kiti“, – po I.Narkutės sudainuotų „Nuodų“ sakė M.Melmanas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Jis padėkų negailėjo ir I.Kofui, A.Kaušpėdui ir grupės tėveliu vadinamam Aušriui Kryščiūnui-Tyntai.

„Yra daug žmonių, kurie mums padėjo tapti tuo, kuo esame. Visus prisimename ir dvidešimtmečio proga norisi papasakoti bent dalį mums nutikusių istorijų. Ar jos jums neatsibodo?“, – vidury koncerto gerbėjų klausė ir energingą „ne“ išgirdo „biplanai“.

Atlikėjai sakė į koncertinį turą vykę, nes taip sumąstė jų vadybininkai ir albumų leidėjai. Patys „Biplan“ nariai retai mini grupės gimtadienį, kurį iš tiesų reikėtų švęsti spalio 1-ąją. Būtent tą dieną jie pirmą kartą viešai Vilniaus profsąjungų rūmuose pristatė savo kūrybą.

„Vėliau buvo visko – daug nemokamų koncertų, albumų, gastrolių, pykčių, laimės ašarų... Visko“, – Žmonės.lt tvirtino muzikantai.

Jie sakė šlovės skonį pajutę tik po antrojo grupės albumo „Braškės“ pasirodymo. Tuomet ketveriukė jau galėjo sau kai ką leisti – ir pietauti restoranuose, ir nusipirkti automobilius, ir važinėti taksi.

Nuo mokyklos laikų pradėję muzikuoti pusbroliai Maksas ir Olegas sakė niekuomet negalvoję dirbti kokių nors kitų darbų. Nors karjeros pradžioje pinigų prasimanyti teko ir nešiojant dėžes bibliotekoje ar saugant naktimis vaikų darželį.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Visi išleisti albumai, kurių šeši yra lietuviški ir keturi rusiški, yra pažymėti kokių nors įvykių ir turi „topines“ dainas. Iš chuliganiško „Biplan“ laikotarpio gerbėjai pamilo „Anzelmutę“. Daug dėmesio yra sulaukusios dainos „Amore“, „Iš taško A“, „Kapitonai“, – sakė M. Melmanas.

Būtent po šių keturių dainų publika klykte klykė prašymą pakartoti. Tačiau retrospektyviniam kūrybos bisui „biplanai“ pasiliko ne mažiau mėgstamus kūrinius „Telefonas“ ir „Prie jūros“.

„Kas svarbiausia nutiko per tuos dvidešimt metų? Turbūt tie dvidešimt metų!“, – sutartinai tvirtino 38-ąjį gimtadienį spalį atšventęs Maksas ir gruodį tokią pat sukaktį minėsiantis Olegas.

„Biplan“ yra viena populiariausių Lietuvos lengvojo roko grupių iš Vilniaus. Pradinėje kolektyvo sudėtyje buvo 4 muzikantai: Maksas Melmanas, Olegas Aleksejevas, Artiomas Myškinas (bosinė gitara) ir Viačeslavas Aleksejevas (mušamieji). 2001 m. vietoje V.Aleksejevo prie mušamųjų sėdo Aleksandras Kazakevičius, o 2005 m. A.Myškiną pakeitė Seržas Grėjus (bosinė gitara, klavišiniai, vokalas).

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais grupė apkeliaus ir kitus didžiuosius Lietuvos miestus:

lapkričio 27 dieną grupė koncertuos Vilniaus „Forum Palace“ rūmuose,
gruodžio 5 dieną – Panevėžio, „Cido“ arenoje,
gruodžio 12 dieną – Šiaulių arenoje,
gruodžio 20 dieną – Klaipėdos koncertų salėje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai