„Biplan“ daina suskambo Maidaną įamžinančiame muzikos rinkinyje

„Biplan“ / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ukrainoje pradėti leisti Maidano protestuotojų palaikymą įamžinantys muzikos rinkiniai, kuriuose greta kitų dainų yra ir lietuvių grupės „Biplan“ ukrainietiškai sudainuota „Amore“.

„Muzyčna sotnia“ („Muzikos kuopa“) pavadintą antologiją numatoma simboliškai sudaryti iš keturių albumų su mėnesių pavadinimais, kurių metu Kijevo Maidano aikštėje vyko palaikymo koncertai. Pirmoji kompaktinė plokštelė, skirta lapkričio mėnesį Maidane koncertavusiems atlikėjams, pasirodė birželio pabaigoje, o pirmadienį, rugpjūčio 4 d., išleistas ir antrasis albumas su gruodžio mėnesį Maidane skambėjusiomis dainomis.

Antrojoje antologijos kompaktinėje plokštelėje daugiausia skamba Ukrainos atlikėjų dainos. Tarp jų ir pirmojo ryškumo šalies žvaigždžių etno-chaoso grupės „DakhaBrakha“ (šiame albume pavadintų „Dakh Daughters“), dainininkės Tonios Matvijenko, folkroko grupės „Kozak system“ ir kitų kūriniai.

Albume yra ir keli atlikėjai iš užsienio – kartu su „biplanais“ šiame rinkinyje galima rasti ir netrukus Lietuvoje koncertuosiančią kultinę baltarusių grupę „Lyapis Trubetskoy“ su beveik antruoju Ukrainos himnu tapusia daina „Voiny sveta“ („Šviesos kariai“), lenkus „Maleo Reggae Rockers“ ir „The Stylacja“.

Kompaktinės plokštelės „Muzyčna sotnia“ leidžiamos nekomerciniu tikslu. Dauguma albumų skirti dovanoti Ukrainos kariams, visuomeninėms organizacijoms, protestų dalyviams. Dalis tiražo, siekiant padengti gamybos kaštus, pasieks ir Ukrainos parduotuves bei degalines.

Pasak vieno šio albumo leidėjų Viačeslavo Ponomariovo, „viskas Maidane buvo skirstoma kuopomis, kiekviena jų turėjo savo vadovą: buvo kovinės kuopos, medicinos kuopos, atsiradus žuvusiems – dangaus kuopos, taip pat ir muzikinė kuopa yra tarsi Maidano padalinys, turėjęs savo misiją, kuri įprasminta išleidžiamuose albumuose.“

„Biplan“ su palaikymo koncertu Maidane apsilankė praėjusių metų gruodžio 12 dieną ir ten dainomis šildė apie 70 tūkstančių tą vakarą budėjusių žmonių. Po kelių mėnesių grupė buvo viena įkvėpėjų surengti palaikymo koncertą „ Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ Vilniuje, kuris įvyko menų fabrike „Loftas“ ir internetu buvo transliuotas į Ukrainą, taip pat parodytas Maidano ekranuose.

Dainą „Amore“ ukrainietiškai „biplanai“ įrašė kiek daugiau nei prieš metus, ruošdamiesi savo koncertų turui Ukrainoje. Ši daina tapo mėgstama Ukrainos radijo stočių, vienoje jų pakilo ir iki pirmosios vietos. Pernai rudenį ukrainietiškai šios dainos versijai buvo nufilmuotas vaizdo klipas. Lietuvoje „Amore“ praėjusiais metais buvo pripažinta grojamiausia metų daina.

„Biplan“ – „Amore“ (gyvai Maidane):

„Biplan“ – „Amore“ (ukrainietiškai, oficialus vaizdo klipas):

Skaitykite daugiau