Beyonce kreipėsi į Kentukio apygardos prokurorą: kaltina aplaidumu tiriant moters nužudymą

Beyonce / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Popmuzikos žvaigždė Beyonce parašė laišką Kentukio apygardos prokurorui Danieliui Cameronui, reikalaudama pateikti kaltinimus trims pareigūnams, dėl kurių veiksmų žuvo įtariamoji narkotikų byloje Breonna Taylor – į ją, miegančią savo namuose, buvo šauta 8 kartus, praneša „BBC News“.

Kovo 13-ąją Louisvilio pareigūnai vykdė reidą prieš narkotikų vartojimą. Šios operacijos metu taikoma „nesibeldimo“ taktika, kuomet pareigūnai tiesiog įsilaužia į įtariamųjų namus nepasibeldę į duris.

Breonnos Taylor partneris ėmė šaudyti manydamas, kad į namus įsilaužė vagys. Policijos pareigūnai taip pat atsakė šūviais. Taylorų namuose narkotikų nebuvo rasta, tačiau Breonna tapo incidento auka. Moteris mirė.

Beyonce/„Scanpix“ nuotr.

Trims reide dalyvavusiems pareigūnams priskirtos administracinės nuobaudos, bet sulaikyti jie nebuvo, taip pat jiems nepateikti kaltinimai dėl nužudymo. Kol kas vyksta tyrimas. Policijos atstovai teigia, kad „į duris buvo pasibelsta prieš jas išlaužiant“, tačiau Taylorų šeima bei jų kaimynai tai neigia.

„Praėjo trys mėnesiai – o Breonnos Taylor šeima vis dar laukia teisingumo“, – rašė Beyonce savo laiške.

Šis nužudymas tapatinamas su juodaodžio George‘o Floydo nužudymu, sukėlusiu pasaulinio masto protestus, kurių metu garsiai trimituojama, jog „juodos gyvybės rūpi“ („Black Lives Matter“).

Ketvirtadienį Louisvilio valdžios atstovai panaikino „nesibeldimo“ manevrą – tikimasi, jog ir kitose JAV valstijose bus atsisakyta šios taktikos. Beyonces teigimu, „tai yra mažas, tačiau teisingas žingsnis tinkama kryptimi, bet šis sprendimas nėra teisingumas Breonnos Taylor atžvilgiu.“

Taip pat savo laiške atlikėja kritikavo Louisvilio pareigūnų vykdomą tyrimą, kuris „kelia daugiau klausimų nei atsakymų“ bei kvestionavo policijos departamento pateiktą tyrimo raportą, kuriame nebuvo nurodyta, jog į Breonną Taylor buvo šauta net 8 kartus. Policijos departamento atstovai teigė, jog „imamasi atitinkamų veiksmų, kad raportas aiškiai ir tiksliai nurodytų visas vykusio reido aplinkybes“.

Beyonce/„Scanpix“ nuotr.

Savo laiško pabaigoje Beyonce paragino Kentukio prokurorą imtis veiksmų, kurie parodytų, jog juodaodžių moterų gyvybės – svarbios. Tai ji pagrindė trimis punktais:

  • Trys reide dalyvavę policijos pareigūnai turi būti apkaltinti pagal Baudžiamąjį kodeksą;
  • Kaltinamasis procesas turi būti vykdomas skaidriai;
  • Turi būti ištirtas Louisvilio policijos atsakas į vykusį susišaudymą.

„Neleiskime dar vienai bylai „nusėsti“ stalčiuose, nesiimdami reikiamų veiksmų“, – skatino popžvaigždė.

Sekmadienį Kentukio prokuroras teigė, kad gavo atlikėjos laišką, tačiau kol kas susilaiko nuo komentarų.

Skaitykite daugiau