Beveik 200 moterų prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos: dviračiais mynė 100 km

100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-06 15:35
Sekmadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Druskininkuose beveik 200 merginų ir moterų susirinko į 100 km dviračiu važiavimą „Minam100“. Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje vykstantis „Minam100“ moterų važiavimas – tai pasaulinė iniciatyva, kurios metu moterys solidariai visame pasaulyje mina 100 km distanciją ir taip ne tik populiarina dviračių kultūrą, bet ir apskritai skatinti moteris sportuoti, gyventi sveikiau.

„Šiemet į važiavimą užsiregistravo kaip niekad daug moterų – ir tų profesionalių sportininkių, ir tų, kurios pirmą kartą gyvenime išdrįso įveikti tokią distanciją. Tiesa, atsižvelgdami į dėl COVID-19 susiklosčiusią situaciją, važiavime kvietėme minti nedidelėmis grupelėmis, starto/finišo vietose dėvėti apsaugines kaukes, pasiskirstėme po visą Lietuvą – anksčiau bendras startas būdavo Vilniuje.

Taip pat, šiemet griežtai neleidome kartu važiuoti vyrams – vis tik kai mini su vyrais, jie labiau linkę lenktyniauti, nori važiuoti greičiau, o mūsų važiavime moterys gali pabendrauti, sau patogiu tempu įveikti atstumą, o toms, kurios 100 km mina pirmą kartą, padeda labiau patyrusios sportininkės, grupių vadovės“, – pasakoja „Minam100“ iniciatyvos pradininkė Lietuvoje, plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ vadovė Vita Degutienė.

Į „Minam100“ starto vietą Vilniuje atvyko beveik pusantro šimto moterų dviratininkių. Tarp jų buvo ir profesionalių sportininkių – Lietuvos dviračių čempionės Daiva Tušlaitė-Ragažinskienė, Gabrielė Andrašiūnienė ir Agnė Šilinytė.

„Mes su Gabriele šiame važiavime dalyvaujame pirmą sykį, tačiau, žinoma, 100 km jau esame įveikusios ne kartą,“ – juokavo Lietuvos plento dviračių čempionė Agnė Šilinytė. „Žinau, yra merginų, kurios jaudinasi važiuodamos pirmą kartą tokį atstumą, bet aš manau, kad svarbiausia neprisirišti prie to skaičiaus „100“ – kai važiuoji kartu, grupėje, kalbi ir juokauji, laikas prabėga nepastebimai – mini mini, žiūrėk, ir „primini“ tuos 100 kilometrų“, – tikina A. Šilinytė.

Jai pritarė ir orientacininkė Gabrielė Andrašiūnienė: „Numinti tuos 100 km trunka beveik tiek pat laiko, kaip į kirpyklą nueiti (juokiasi, red. past.) O jei rimtai, visos ir visi, kurie nori pradėti važiuoti dviračiais – ar kalbėtume apie bet kurią sporto šaką – iš pradžių daug ko nežino, kartais abejoja savo jėgomis. Tačiau kai atvyksta į tokius važiavimus, pamato, kad tai yra ne tik sunku, bet ir labai smagu, pamato, kaip mes palaikome viena kitą – tada dauguma jau ilgam užsikrečia ta judėjimo dvasia.“ – sako Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionato medalį iškovojusi G. Andrašiūnienė.

Tarp nusprendusių įveikti 100 km distanciją dviračiu, ar palaikyti renginio idėjos, atvyko ir visuomenėje žinomų moterų – televizijos kanalo vadovė Laura Blaževičiutė, žurnalo „Happy365“ redaktorė Jurga Baltrukonytė ir TV laidų vedėja, kulinarė Beata Nicholson. 

100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.

Prie starto linijos stojo ir  dviračių entuziastė, kino teatro „Pasaka“ vadovė, knygų autorė Andrė Balžekienė, važiavime įkalbėjusi dalyvauti ir rinkodaros specialistę Gabrielę Burbienę.

„Aš labai dėkinga savo draugei Andrei, kuri mane įtraukė į šią avantiūrą – tai bus mano pirmasis 100 km, o kol kas daugiausia esu numynusi 30 km. Bet aš nė kiek nesijaudinu – manau.  kad gyvenime pirma reikia sakyti „taip“, o jau po to galima žiūrėti, kuo viskas baigsis“, – prieš startą puikiai nusiteikusi buvo G. Burbienė.  

Andrė Balžekienė ir Gabrielė Burbienė / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
Andrė Balžekienė ir Gabrielė Burbienė / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.

„Pati būdama aktyvi dviratininkė, aš bandau įkalbėti visas drauges sėstis ant dviračio – juk tai toks elegantiškas, socialus sportas! Na, o man svarbu ir tai, kad šiandien važiuodamos „Minam100“, mes galime ir padaryti gerą darbą – paremti mažuosius dviratininkus“, – džiaugiasi A. Balžekienė.

Visos „Minam100“ važiavime dalyvavusios moterys buvo skatinamos prisidėti prie tuo pačiu vardu pavadintos labdaros iniciatyvos, kuri remia dviračių mokyklas mažesniuose šalies miesteliuose.

„Mažesniuose miestuose vaikams sportuoti, o ką jau kalbėti apie profesionalų dviračių sportą, yra kur kas sudėtingesnė. Dviračių mokyklos ten gauna labai mažą finansavimą, tad mes dovanojame jiems dviračius, šalmus, batelius, įrengiame dviračių treniruoklių klases, organizuojame nemokamas treniruotes ir dviračių sporto stovyklas. Viską skiriame tam, kad skatintume vaikų užimtumą ir augintume jaunąją Lietuvos dviratininkų kartą, kuri galėtų nustebinti visą pasaulį“, – pasakoja labdaringos organizacijos „Minam100“ įkūrėja, plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ vadovė Vita Degutienė.

100 km iššūkio nepabūgusioms dviratininkėms gero kelio linkėjo ir „Happy365“ redaktorė Jurga Baltrukonytė bei TV laidų vedėja, kulinarė Beata Nicholson.

100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.

„Aš labai didžiuojuosi prie starto linijos stojusiomis moterimis – juk jos vienu kartu numins tiek, kiek aš ant savo dviračio treniruoklio numinu per savaitę (juokiasi, red. past.)! Išties, tai labai graži iniciatyva, ir nors žadu tai kasmet, tikrai kitais metais jau ir pati prisijungsiu, ir nuvažiuosiu tuos 100 kilometrų“, – su šypsena veide žadėjo B. Nicholson.

Jai antrino ir rašytoja Jurga Baltrukonytė: „Aš apskritai labai palaikau visas iniciatyvas, kurios ragina sportuoti – juk sportas gyvenime padeda išspręsti daugybę problemų, ypač tų, kurias mes patys susikuriame savo galvose. Jei man skambina draugė ir guodžiasi, kad nuotaika ne ta, ar susipyko su vyru, ar tiesiog sunki savaitė, aš sakau: „Aukis sportbačius, ir marš į mišką! Eik pasivaikščioti arba dar geriau, sėskis ant dviračio – kaipmat emocijos nuslūgs, viskas susidėlios į vietas.“ Sportas padeda ne tik kūnui, bet ir mūsų vidinei savijautai – juk fizinio aktyvumo metu išsiskiria laimės hormonai endorfinai. O visos čia, į „Minam100“, susirinkusios laimingos besijuokiančios moterys yra tik to įrodymas“, – įsitikinusi J. Baltrukonytė.

100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
100 km važiavimas „Minam100“ Vilniuje / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS foto“ nuotr.
Temos:
Dviratis Aktualu

Naujausi straipsniai