Besiruošiant puošniausiai metų vakarienei: kaip gražiai atrodyti apsirengus visiškai baltai?

„Le Dîner en Blanc“ Vilniuje / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Le Dîner en Blanc“ renginys visame pasaulyje kupinas magijos ir ypatingos šventinės nuotaikos. Tokią nuotaiką sukuria bendrystė, nusiteikimas švęsti ir, be abejo, balta spalva. Pagal šio renginio taisykles visa jūsų apranga turi būti balta. Mes juk retai rengiamės šia spalva nuo galvos iki kojų, tad kaip suvaldyti šią spalvą? Ką reikia žinoti, norint „Le Dîner en Blanc“ metu atrodyti ne tik baltai, bet ir gražiai bei stilingai?

Egidijus Rainys: „Norėtųsi, kad kurdami savo įvaizdį „Le Dîner en Blanc“ renginiui, žmonės išlaisvintų savo vaizduotę“

Dizaineris Egidijus Rainys yra gerai žinomas tuo, kad moka itin subtiliai suvaldyti eleganciją ir baltą spalvą. Juk jau daugybę metų jis yra vienas iš populiariausių vestuvinių suknelių dizainerių Lietuvoje. Kalbėdamas apie aprangą „Le Dîner en Blanc“ renginiui, Egidijus sako, kad ji turėtų būti drąsi, teatrališka ir šiek tiek „išprotėjusi”. „Juk ir renginys toks – išprotėjęs gerąja prasme,“ – sako dizaineris ir priduria, kad tokį įspūdį pasiekti lengviausia būtų aksesuarų pagalba, pasitelkiant skrybėles, skraistes, pirštines, avalynę, rankinę ar akinius.

Dizaineris Egidijus Rainys. „Pix studija “ nuotrauka / „Pix studija “ nuotrauka

„Norėtųsi, kad kurdami savo įvaizdį „Le Dîner en Blanc“ renginiui, žmonės išlaisvintų savo vaizduotę,“- dalinasi garsus dizaineris. Vyrams baltos spalvos drabužiai nėra labai įprasti, tačiau ir apsivilkę tokiais rūbais jie gali būti stilingi. Egidijus siūlo vyrams atkreipti dėmesį į liemenes ir šiek tiek patrumpintas kelnes. Nemenkas galvosūkis vyrams yra išsirinkti avalynę baltajam piknikui. Jį išspręsti dizaineris siūlo paprastai – tiesiog pasirinkti baltos spalvos „Converse“ sportbačius.

Marija Palaikytė: „Man „Le Dîner en Blanc“ yra elegantiškos laisvės triumfas“

Mados analitikė, „Vyrų mados savaitės“ Lietuvoje organizatorė Marija Palaikytė pati ne vieną kartą yra lankiusis „Le Dîner en Blanc“. „Man patinka renginiai, kurių metu žmones vienija tam tikra idėja. Šiuo atveju išties smagus ir aprangos akcentas. Nuostabu, kad renginio dalyviai pasiruošimo metu įdeda tiek daug pastangų, tad tuo pačiu kuria šventę ne tik sau, bet ir kitiems“, – pasakoja Marija.

Visgi renkantis baltą aprangą mados analitikė pataria atkreipti dėmesį į skirtingų baltos spalvos atspalvių derinimą aprangoje: „Jei viena aprangos dalis sodriai šaltai balta, o pavyzdžiui avalynė pieniškos baltos spalvos – pastaroji optiškai atrodo „nešvari“. Taip pat mados ekspertės nuomone reikia nuspręsti, ar tikrai apranga, kurią renkatės turi būti karnavalinė, puošta plunksniniais galvos apdangalais? Gal visgi mieliau atrodytumėte kiek nuosaikiau, bet elegantiškai?

4Mados analitikė, „Vyrų mados savaitės“ Lietuvoje organizatorė Marija Palaikytė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Vyrų mados savaitės“ Lietuvoje organizatorė pastebi, kad balta spalva vyrauja ir vyrų mados tendencijose, tad jiems – tai puikus metas ne tik išpildyti aprangos kodą, bet ir pademonstruoti asmeninio stiliaus ypatumus. Na, o kalbant apie aksesuarus Marija pastebi: „Šie metai neįsivaizduojami be skrybėlės. Taip pat dizaineriai vis dažniau vyrams siūlo kaklaskares – tiek kaip kaklaraiščio alternatyvą, tiek laisvalaikio aprangos akcentą.“

Pati Marija romantizuoja moterų aprangą, švenčiančią klasikinį moteriškumą: „Renginiui iki šiol visada rinkausi suknelės ir išraiškingesnių aksesuarų derinius, bet neabejoju, kad lygiaverčiai puikiai galima atrodyti ir pasirinkus kelnių įvaizdį. Man „Dîner en Blanc“ yra elegantiškos laisvės triumfas. “

Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė: „Tobulinant savo aprangos derinį labai svarbu atsižvelgti į papuošalus. Baltos spalvos fone jie gali būti esminis akcentas“

Mados namų „MAS924“ dizainerė ir įkūrėja Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė garsėja kaip modernių, moteriškų, seksualių vakarinių ir vestuvinių suknelių kūrėja bei itin stilinga asmenybe, gerai pajuntanti mados tendencijas ir sugebanti meistriškai jomis laviruoti, kurdama savo stilių. Monikos nuomone, tobula apranga „Le Dîner en Blanc“ renginiui moterims būtų kelnių ir švarko kostiumas arba trumpa balta suknelė, na o vyrams dizainerė parekomenduotų baltų lininių marškinių ir džinsų komplektą.

„Baltas kostiumas vyrui, man asmeniškai, nėra gražu, tad tokio derinio aš siūlyčiau vengti“, – pataria Monika. Tobulinant savo aprangos derinį labai svarbu atsižvelgti į papuošalus: „Baltos spalvos derinyje itin gražiai atsiskleidžia auksiniai papuošalai, tad, dėvint baltą suknelę, galima prie jos priderinti auksinius auskarus įvairius pakabukus ant kaklo.”

Dizainerė ir mados namų „MAS924“ įkūrėja Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pati Monika šiai progai rinktųsi pakankamai ramų aprangos variantą: baltus džinsus, į juos pusiau sukištus šilkinius marškinius ir daugybę skirtingo ilgio auksinių pakabukų.

Labai svarbu išlaikyti harmoniją tarp aprangos ir makiažo: „Jei jūsų pasirinktas įvaizdis „Le Dîner en Blanc“ renginiui yra pakankamai paprastas ir subtilus, siūlyčiau rinktis itin natūralų makiažą. Na, o jeigu vilkėsite griežtesnio tipo kostiumėlį, tada puikiai tiks klasikinis juodas akių pravedimas, kurį derinčiau su koralo spalvos lūpų dažais“, – atskleidžia Monika.

Irina Cybina: „Balta spalva ir taip yra puošni, tad labai svarbu išlaikyti balansą

Stilistė Irina Cybina sako, kad „Le Dîner en Blanc“ yra vienas iš įspūdingiausių vasaros renginių Vilniuje ir pamini, kad pasiruošimas jam yra svarbus, tačiau ir malonus užsiėmimas. Pats tobuliausias drabužis moteriai šiam vasaros piknikui mieste, anot stilistės, yra balta suknelė.

„Suknelės ilgį, be abejo, reikia rinktis pagal savo figūros tipą, bet, man atrodo, gražiausiai šiai progai tiktų midi arba maksi ilgio suknelė“, – savo patirtimi dalinasi mados specialistė.

Didžiausią dėmesį Irina pataria skirti aksesuarams: „Aš ieškočiau skrybėlių, skarų, ilgų pirštinių ar netgi baltų perukų. Tiesa, jei pasirinksite itin matomus ir ryškius aksesuarus, drabužiai turi būti nuosaikūs ir minimalistiniai. Turite pajausti ribą ir nesusikurti karnavalinio įvaizdžio.“

Stilistė Irina Cybina, / Monikos Dovidaitės nuotr.

Vyrams stilistė pataria rinktis baltų kelnių ir marškinių komplektą. Jei norisi įvaizdį pagyvinti aksesuarais, tam puikiai tiktų šalikas, skrybėlė, ar maža skarelė, parišta po kaklu.

Tiek moterims, tiek vyrams reikėtų vengti „vestuvinio“ įvaizdžio, o tai padaryti, pasak Irinos, galite pasirinkę drabužius iš paprastesnių audinių, tarkime medvilnės: „Balta spalva ir taip yra puošni, tad labai svarbu išlaikyti balansą.“

Rasa Vileikytė: „Žmonės dažnai vengia rengtis baltai, tačiau matyti tiek daug šviesios spalvos vienoje vietoje yra labai gražu“

Prekybos centro „Europa“ generalinę direktorę Rasą Vileikytę būtų drąsiai galima būtų vadinti „Le Dîner en Blanc“ gerbėja. Jau keletą metų iš eilės moteris nepraleidžia šios vasaros pabaigimo šventės, kadangi, anot jos, tai yra išskirtinis ir savo elegancija išsiskiriantis renginys, kurio ištisus metus laukia visi, jame nors kartą sudalyvavę.

„Žmonės dažnai vengia rengtis baltai, tačiau matyti tiek daug šviesios spalvos vienoje vietoje yra labai gražu. Balta spalva yra labai prabangi ir puošni,“ – sako Rasa.

PC „Europa“ direktorė Rasa Vileikytė ir „Le Dîner en Blanc“ organizatorė Dovilė Butkienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Ne kartą šventėje dalyvavusi moteris gali patarti, kaip gražiai atrodyti apsirengus baltai: „Moterims siūlyčiau plazdančius drabužius: krentančią suknelę arba sijono ir palaidinės derinį. Aukštoms damoms gražiai atrodys plačios kelnės suderintos su palaidine ar marškiniais. Minimalistinio stiliaus drabužiai taip pat yra puikus pasirinkimas. Stipriosios lyties atstovai, kaip ir visada, turi atkreipti dėmesį į savo damas. Poroje turi vyrauti bendra stilistika: jei mergina pasirinko klasikinę suknelę ar kostiumėlį, vyras irgi turėtų likti prie klasikos – tiks balti klasikiniai marškiniai bei klasikinės kelnės. Jei dama vilki laisvesnę aprangą, vyras taip pat gali jaustis laisviau – puikiai tiks balti džinsai bei lininiai marškiniai. Bet kokiu atveju, poroje turi išlikti harmonija.“

Rasa pataria nebijoti ir pasirinkti įdomesnį makiažą su baltomis detalėmis, o kalbant apie aksesuarus, ji siūlo pasipuošti lankeliu su baltomis gėlėmis ar netgi baltais sparnais, pritvirtintais ant pečių. Svarbiausia – mėgautis ir atsipalaiduoti.

„Le Dîner en Blanc“ Vilniuje (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau