Besilaukdama kūdikio Evelina Sašenko susirgo Covid-19: „Gulėjau paslika“

Evelina Sašenko / Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

„Liūdna, kad žmonės nesiskiepija nuo COVID-19. Nejaugi jie nebijo susirgti, nepavargo nuo pandemijos? Aš jau labai noriu grįžti į ankstesnį gyvenimą, į tuos laikus, kai visi buvome laisvi ir laimingi, noriu vėl pilna koja, be apribojimų, dirbti“, – prisipažįsta vakcinos nauda neabejojanti atlikėja Evelina Sašenko (34).

Scenos žmonių profesinę veiklą pandemija paveikė labai stipriai. Tai pajuto ir Evelina. „Pandemija man jau nusibodo. Esame nuo jos priklausomi, – sako. – Menininkai – paskutiniai, kuriems pagerėjus situacijai leidžiama savo veikla užsiimti, ir pirmieji, kurių darbas, pablogėjus situacijai, stabdomas. Dėl to labai liūdna, jau norėtųsi ramiai darbuotis, norėtųsi uždirbti. Kaip tą pasiekti? Nematau kitos išeities – situaciją gali pakeisti tik vakcinos nuo COVID-19.“

Atlikėja, matyt, dar ilgai nepamirš, kaip sudėtingai išgyveno pirmąjį, praėjusių metų pavasarį visos Lietuvos gyvenimą sustabdžiusį karantiną.

„Iš pradžių džiaugiausi: galvojau, pagaliau pailsėsiu, nesijaudinsiu dėl darbų – juk sustoti esu priversta ne aš viena. Tačiau praėjo mėnuo, du – jaučiausi pailsėjusi, vėl norėjau rengti koncertus, bet pasaulis vis dar buvo sustojęs, – prisimena nelengvą laiką. – Tada rasti motyvacijos džiaugtis jau buvo sudėtinga.“ 

Per antrąjį karantiną Evelina laukėsi atžalos. Tačiau žinia apie nėštumą beveik sutapo su žinia, kad ji serga COVID-19. „Keturias dienas gulėjau paslika. Temperatūros nebuvo, bet jaučiausi lyg jos turėdama: tai krėtė šaltis, tai pylė karštis. Buvo dingęs ir skonis, bet greitai atgavau“, – prisimena.

Dėl to, kad laukdamasi persirgo šia liga, turėjo atlikti genetinius tyrimus, ar COVID-19 nepakenkė jos nešiojamam kūdikiui. Sveikas sūnus Teodoras gimė gegužę, likus trims dienoms iki Evelinos trisdešimt ketvirtojo gimtadienio. O netrukus po gimdymo atlikėja pasiskiepijo „Comirnaty“ vakcina.

Evelina Sašenko-Statulevičienė ir Giedrius Statulevičius / Asmeninio albumo ir „Like MOON“ nuotr.

Abejonių dėl vakcinacijos nuo COVID-19 ji neturėjo, nes pasitiki medicina, šioje srityje dirbančiais mokslininkais. Vakcinavimui pritaria ir artimiausi Evelinos žmonės, jie yra pasiskiepiję. Tačiau socialiniuose tinkluose dainininkė pastebi, kad ne visų nuotaikos tokios: yra daug ir nenorinčių dėl kokių nors priežasčių skiepytis.

„Atsisakyti vakcinos – pačių žmonių pasirinkimas. Tačiau siūlyčiau galvoti ne tik apie save, bet ir apie esančius šalia. Juk nepasiskiepiję gali greičiau, sunkiau susirgti, užkrėsti kitus. Nejaugi negąsdina statistika, kad iš dabar sergančių COVID-19 daugiausia miršta nuo šios ligos nepasiskiepiję žmonės?..“  

„Nebenoriu dar vienų metų, iš kurių kalendoriaus tarsi ištrintas gruodžio mėnuo: muzikos pasaulio žmonės žino, kad metų pabaiga mums paprastai būna labiausiai užpildyta darbais. Apima liūdesys, kai pagalvoju, kad dėl prastos situacijos suplanuoti koncertai gali būti vėl atšaukti, – prisipažįsta. – Be to, jau dvejus metus su artimaisiais nesusibūrėme prie Kalėdų stalo. Dėl pandemijos skaudančiomis širdimis nutraukėme tradiciją, kuri mums buvo įaugusi į kraują. Viliamės, kad per ateinančias Kalėdas vėl galėsime būti kartu.“ 

Evelina Sašenko / Nelės Chomičiūtės nuotr.

VERTA ŽINOTI

  • Visi pilnamečiai šalies gyventojai jau gali revakcinuotis trimis vakcinomis. „Comirnaty“ (gamintojai – „BioNTech“ ir „Pfizer“) arba „Janssen“ (gamintojas – „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama praėjus keturiems mėnesiams po galutinės vakcinacijos. „Spikevax“ (gamintojas – „Moderna“) – po šešių mėnesių. 
  • Kaip ir iki šiol, sustiprinančioji „Janssen“ vakcinos dozė gali būti skiriama tik tiems, kurie pirmą kartą pasiskiepijo būtent šia vakcina. „Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančioji dozė skiriama žmonėms, vakcinuotiems bet kuria iš keturių Lietuvoje naudojamų vakcinų nuo COVID-19. „Vaxzevria“ vakcina revakcinacijai nebus naudojama.  
  • Jei revakcinacijai skiriama „Spikevax“ vakcina, vadovaujantis gamintojo ir Europos vaistų agentūros rekomendacijomis, imunitetui sustiprinti bus suleidžiama pusė įprastos šios vakcinos dozės.
  • Gyventojai, kurie po galutinės vakcinacijos, prieš skiepijimą ar tarp skiepijimų susirgo COVID-19, nebus skiepijami sustiprinančiąja vakcinos doze – persirgus įgytas imunitetas jiems turėtų užtikrinti pakankamą organizmo apsaugą. Tie, kas susirgo nepabaigę pirminio skiepijimo kurso, po ligos praėjus 180 dienų turėtų šį kursą užbaigti ir pasiskiepyti antra vakcinos doze.
  • Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima internetu www.koronastop.lt arba karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. 
  • Revakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.  
Sveikatos stiprinimo fondas, logotipas
Skaitykite daugiau