Bernadeta Lukošiūtė: „Nesitikėjau, kad įpusėjus 7-ą dešimtį manęs lauks toks nuotykis“

Bernadeta Lukošiūtė / Alvitos Daukantaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Tie, kam apie 30 metų, tikriausiai atsimena, kaip vaikystėje nėjo miegoti, nepažiūrėję TV laidos „Labanakt, vaikučiai“. Šią laidą vedusi Bernadeta Lukošiūtė (65), žinoma kaip Teta Beta, užsimojo nustebinti jau užaugusius savo gerbėjus – ji išpildė ilgametę svajonę ir suvaidino filme. Naują švelniabalsės laidų vedėjos amplua išvysime nuotykių komedijoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“.

Bernadeta, anksčiau, viename interviu esate sakiusi: „vargu ar būčiau galėjusi tapti aktore, nes esu intravertė. Mano vieta yra radijas“. Kaip jus pavyko prisivilioti į filmą?

Nenumaniau, kad įpusėjus 7-ą dešimtį manęs laukia toks nuotykis. Vieną dieną pas mane į LRT radiją atėjo du linksmi režisieriai (Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus – red. past.) Jie papasakojo apie filmą ir kokį vaidmenį nori man skirti. Man patiko jų entuziazmas, tai, kad jie jauni, turi idėjų ir ketina sukurti įdomų, žiūrovui nuotaiką pakeliantį filmą. Iškart jais patikėjau.

Patikėjote ir sutikote vaidinti, net neskaičiusi scenarijaus?

Scenarijų perskaičiau vėliau. Atsimenu, net garsiai kikenau. Man patiko istorija ir tai padėjo galutinai apsispręsti. Labiausiai bijojau juos nuvilti. Dėl savęs nesijaudinu – niekuo nerizikuoju, nebent, įpusėjusi septintą dešimtį, visiems ir sau pasirodyti niekam tikusia aktore (juokiasi).

Filme jūs vaidinate Sauliaus (akt. Giedrius Savickas) babą. Ar pati tokia jaučiatės?

Ne. Bet režisieriams kaip tik tokios manęs ir reikėjo – jie sakė, kad mano inteligentiškumo po jokiom vilnonėm skarom nepaslėpsi. Mano suvaidinta Baba turi gyvenimiškos išminties, moka pasakyti patarimą, kada jo reikia.

Kokie įspūdžiai pirmą kartą patekus į kino aikštelę?

Man buvo labai malonu vaidinti su Giedriumi Savicku ir Mariumi Repšiu – jie puikūs aktoriai. Kino aikštelėje visa komanda labai rūpinosi manimi. Naktį filmuojame, stoviu prie traukinio, perone – kažkas iš nugaros prieina, pledu apgaubia. Aš net nepratusi prie tokio dėmesio, visada pati savimi rūpinuosi.

Kino juostos „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ filmavimo užkulisiai (14 nuotr.)
+8

Kuo gyvenate šiandien, ką veikiate per dienas?

Padedu 10-metę anūkę prižiūrėti, krapštausi lauke prie namo ir ruošiuosi sekmadieninei laidai „Tetos Betos viktorina“  per Lietuvos radiją. Esu knygų žmogus, galiu visai dienai į jų puslapius įlįsti, net pavalgyti ir atsigerti užmirštu.  Man smalsu visokie įdomūs faktai, atradusi jų visada noriu pasidalinti su klausytojais. Laidai ruošiuosi labai kruopščiai, juk tiesioginis eteris.

Bernadeta, bet tą laidą jūs vedate jau 16 metų, o kalbate apie darbą su didele meile. Atrodo, kad jis jums visai neatsibodo ir vis dar kelia jaudulį?

Teisingai kalbate. Man kiekviena laida yra premjera ir jei kas nepavyksta, aš graužiuosi. Mano darbas man patinka, teikia džiaugsmo ir prasmės. Malonu, kad per tiek metų žmonės nenustoja skambinti, atsakinėja į klausimus, bendrauja. Žinoma, sunkių dienų ir man būna, tada laidoje, kaip sakau, viskas eina kaip „per vatą“.

Kaip manote, koks jausmas jus apims vasarį, per filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ premjerą?

Laukiu su jauduliu. Po filmavimo sūnus mane guodė – mama, jei blogai suvaidinai, tave iškirps (juokiasi). Pamatysim. Labiausiai noriu, kad filmas patiktų žiūrovams, kad visi iš jo pasisemtų gerų emocijų.

Daugiau informacijos apie filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ rasite čia.

Skaitykite daugiau