Berlyno kino festivalyje apdovanojimai nebebus skirstomi pagal lytis

Helen Mirren Berlyno kino festivalyje / Scanpix nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-08-25 10:38
Berlyno kino festivalis ateityje nebeskirs „Sidabrinio lokio“ apdovanojimų geriausiam aktoriui ir aktorei, pirmadienį paskelbė organizatoriai, norintys tokiu būdu eliminuoti lyčių hierarchiją.

Nuo ateinančių metų Berlynalė apdovanos tik geriausią pagrindinio vaidmens atlikėją ir geriausią antrojo plano aktorių.

Pastaraisiais metais kino pasaulį smarkiai sukrėtė lytinio išnaudojimo ir priekabiavimo skandalai, paskatinę susikurti moterų teisių judėjimą „MeToo“, toli peržengusi Holivudo ribas.

Sprendimas atsisakyti apdovanojimų skirstymo pagal lytis yra „signalas, skatinantis geresnį lyčių problemos supratimą kino pramonėje“, sakoma Berlynalės direktorių Mariette Rissenbeek ir Carlo Chatriano pranešime.

Kartu su Kanų ir Venecijos kino festivaliais Berlynalė yra vienas iš pagrindinių įvykių kasmetiniame Europos kino pramonės kalendoriuje.

Berlyno kino festivalis / „Scanpix“ nuotr.
Berlyno kino festivalis / „Scanpix“ nuotr.

Kanai tebeskiria atskirus apdovanojimus aktoriams ir aktorėms, o Venecija taip pat teikia Volpi taurę geriausiam aktoriui ir aktorei.

Vasarį vykusios šių metų Berlynalės programa turėjo būti labai sutrumpinta prieš didžiojoje dalyje Europos įsigaliojant suvaržymams dėl koronaviruso pandemijos. Tuo metu Kanų festivalį teko atšaukti.

Venecijos kino festivalis prasidės ateinančią savaitę, laikantis griežtų prevencijos priemonių.

Planuojama, kad ateinančiais metais Berlyno kino festivalis „fiziškai“ vyks vasario 11–21 dienomis, laikantis priemonių „užtikrinančių didžiausią prieinamumą visiems svečiams“, sakė organizatoriai.

Tačiau bus pokyčių „festivalio struktūroje, filmų programoje ir bus kitoks pakviestų filmų skaičius“. Šias naujoves tikimasi pristatyti artimiausiomis savaitėmis, pridūrė organizatoriai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai