Berlyno kino festivalio pradžia paakino pamilti šunis

Režisierius Wesas Andersonas ir aktorės Greta Gerwig bei Tilda Swinton / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-17 12:35
Nuo vasario 15 iki 25 dienos Vokietijoje, Berlyne, vyksta 68-asis tarptautinis kino festivalis „Berlinale 2018“.

Atidarymo filmas – amerikiečių režisieriaus Weso Andersono juosta „Šunų sala“ (Isle of Dogs).

Festivalyje ryški gamtos apsaugos tema. „Šunų sala“ – ne šiaip animacinė istorija apie mielus šuniukus, kuriuos ateities Japonijoje dėl pražūtingos epidemijos išgabena į salą, skirtą beglobiams gyvūnams. Tai juosta apie tiesos ir teisingumo paieškas, Japonijos istoriją. Po peržiūros žurnalistai tikino, kad Wesas Andersonas sukūrė vieną geriausių filmų savo karjeroje.

Filme skamba pasaulinio garso žvaigždžių balsai – Tildos Swinton, Billo Morey, Lievo Schreiberio, Jeffrey Lynno Goldblumo, Scarlett Johansson ir net menininkės Yoko Ono.

Filmo pristatymas spaudos konferencijoje tekėjo toli gražu ne oficialia nata – aktoriai kvailiojo, pokštavo, net pasakojo, kuris labiau mėgsta šunis, o kas kates. 12-ą gimimo dieną kaip tik šventė jauniausias juostos aktorius Koyu Rankinas – jam buvo sudainuota tradicinė „Happy Birthday“ daina.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Mažesni rūpesčio aplinka akcentai, bet pakankamai svarbūs – tai kava spaudos centre ne iš vienkartinių puodelių, o iš savų, o jei tokio neturi (greičiausiai), gali išsinuomoti už du eurus.

Į premjerą vakare Festivalio rūmuose atvyko gausybė aktorių, festivalio vertinimo komisijos nariai su režisieriumi Tomu Tykweriu priešaky, tokios Holivudo žvaigždės kaip Helen Mirren, Elle Fanning. Po filmo svečiai jau nebesvarstė, kas – katės ar šunys – kuriam labiau patinka, bent jau tą vakarą visi nusprendė mylintys amsinčius mažuosius draugus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai