Beprotiškas pasaulis: keisčiausi ateities spėjimo būdai

Burtai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-09-14 18:30
Greičiausiai kiekvienam mūsų bent truputėlį knieti praverti paslaptingosios ateities skraistę. Žinoma, pasiekę tikslą dažniausiai net nežinome, ką su tuo daryti. Tačiau taip sudėtinga galynėtis su smalsumu, ar ne?

Juk nežinomybėje yra kažkas tokio spalvingo, patrauklaus, netikėto, žavaus, viltingo, o į lentynėles sudėliotas gyvenimas pradeda spausti krūtinę. Nepaisant to, vedini tam tikrų impulsų, prislėgti kažin kokio svarbaus įvykio, asmeninės dramos, žmonės kreipiasi į ateities pranašautojus.

Šiandien jums siūlome į tai pažvelgti kitokiu kampu – kokių keistų ateities spėjimo būdų esama šiame pasaulyje? Puslapis listverse.com jų pateikia nemažai, tačiau tokių išbandyti nerekomenduojame, o bent jau nusišypsoti tikrai galite! 

Vištos nusako ateitį? Tai senoviškas ateities spėjimo būdas, kai viskas buvo atiduodama į vištos ar gaidžio „rankas“, tiksliau snapą. Šiuos paukščius patalpindavo į tam tikrą aptvarą, tarp grūdų krūvelių. Kiekvienas grūdas reiškė tam tikrą raidę, ir tuos, kuriuos vištos pradėdavo kapoti, vėliau perkeldavo atskirai bei bandydavo išskaityti atsakymą į užduotą klausimą. Tiesa, įdomu, kaip tai turėdavo atrodyti, juk to grūdo, pažymėto raide, taip lengvai iš snapo neištrauksi... Pirmenybė nuspėti ateitį būdavo teikiama baltam gaidžiui, kuriam nukirpdavo nagus, juos įsukdavo į ėriuko odą ir leisdavo sulesti. Po to magas skaitydavo užkalbėjimą ir galiausiai paleisdavo paukščius prie grūdų krūvelių.

Vidaus organų mistika. Kad ir kaip baisiai skambėtų, kažkodėl romėnai (na, o pradininkais laikomi etruskai), manė, jog ateitį padės sužinoti detalus gyvūnų organų nagrinėjimas. Norite tiksliau? Kepenys čia atliko pagrindinį vaidmenį. Teigiama, jog romėnai į šį „magišką“ ateities spėjimo būdą žvelgė net labai rimtai, ką jau kalbėti, jog apie tokius burtininkus rašė ir pats Ciceronas. Garsiausio mago, vardu Spurinna, paslaugomis naudojosi net pats Julijus Cezaris, kuris jo įspėtas apie mirtį, iš tiesų paliko pasaulį... Tačiau daugybė manipuliacijų šia tema atskleidžia ir ne tokią „gražią“ tiesą, o tai, kad pats Spurinna buvo susidėjęs su Cezario priešais.

Papūgų astrologija. Viskas prasidėjo dar Pietų Indijoje, tačiau tokia astrologija labiausiai išpopuliarėjo Singapūre. Svarbiausia detalė – papūgos turi būti žalios. Kaip viskas vyko? Kiekviena būrėja vadovaudavosi savo ritualu, tačiau norintis sužinoti ateitį pasakydavo savo vardą, kai ši tuo metu dėliodavo kortas pagal tam tikrus principus. Tuomet iš narvelio išlindusi papūga paimdavo kortą, kuri ir nusakydavo ateitį. Viena papūga Mani itin išgarsėjo, kai teisingai nuspėjo 2010-aisiais vykusio pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio ir pusfinalio dalyvius. Tačiau... Finalo, deja, nusakyti jau nepajėgė. Dabar šis ateities nusakymo būdas merdėja, o daugiausiai dėmesio sulaukia tik iš turistų. 

Ekskrementų „filosofija“. Dar vienas itin keistas ir, greičiausiai, ne pats maloniausias būdas nuspėti ateitį, tai žvelgti į ekskrementus, kurie, tikinama, ilgą laiką, pačiomis įvairiausiomis formomis padėjo sužinoti, kas laukia gyvenime. Manoma, kad viskas prasidėjo dar Egipte, kai buvo analizuojama skarabėjų „veikla“, na, o vėliau paplito modernesnis būdas į kurį „burtininkai“ įtraukė antis. Yra tokių specialistų, kurie domisi ir žmogiškomis fekalijomis, pavyzdžiui, S. S. Sighnas, vadinantis save tikru profesionalu. Na, pasakysime mes, ir darbelis... Tiesa pats burtininkas mano, kad tai gyvenimo suteikta dovana – numatyti ateitį tokiu būdu. Komentarų nė nereikia, ar ne?

Smidrų manija. Anglijoje gyvenanti Jemima Packington tikina, kad smidrai gali padėti nuspėti tai, kas dar tik laukia gyvenime. Ji pasakoja, jog smidrus tyrinėti išmoko būdama vos 8-erių metų, o už tai yra dėkinga savo močiutei, kuri būrė iš arbatžolių. Būrimas vyksta visai paprastai (jeigu nuspręstumėte išbandyti) – šparagai metami į orą, o iš to, kaip nukrinta ant žemės, yra daromos išvados. Neįtikėtina, kad kai kurie jos spėjimai pasitvirtino, kadangi 2012-aisias ji išbūrė tiek puikius, tiek prastus rezultatus, susijusius su sportu. Tais pačiais metais moteris atskleidė, kad karališkosios damos Catherine Middleton laukia du nėštumai. Tiesa, pati Jemima pripažįsta, kad būrimas iš smidrų atrodo kvailai ir tikrai ne visuomet išsipildo.

Rumpologija. Labai seksualus būdas sužinoti ateitį – pažvelgti į savo sėdmenų formą. Štai Jackie Stallone, garsiojo Sylvesterio Stallone mama, kuriai 92-eji, tikina, kad šį ateities spėjimo būdą naudojo daugybė civilizacijų, tačiau tai patvirtinančių įrodymų kol kas neaptinkama.  Pasirodo, forma bei apvalumai gali nusakyti mūsų asmenybę. Beje, Vokietijoje rumpologija taip pat populiari. Sunku įsivaizduoti, kaip pasisekė (ar atvirkščiai) ten gyvenančiam aklam sėdmenų tyrinėtojui, kuris ateitį spėja, naudodamasis rankomis...

Speneliuose slypinti ateitis. Šis būdas atkeliavo iš Japonijos, kai vienoje laidoje dalyvavusi Eri Koizumi, galvą papuošusi krūties formos kepure, reklamavo savo knygą „Become Happy: Areola Fortune-Telling“. Pasirodo, visa sėkmė priklauso būtent nuo to, kokia jūsų spenelio forma, kuri aprašoma labai įmantriai, tarkime, „obelis“, „mėlynųjų kalnų kavos pupelė“ ir pan. Įtakos turi ir spalva. Tačiau turint galvoje, kad Eri Koizumi aprašoma kaip puiki komediantė, gali būti, kad visa tai tėra vienas didžiulis pokštas!

Katiniška chiromantija. Jeigu manote, kad su kate jus sieja nepakankamas ryšys, o galbūt nesutariate, galite įsigyti knygą „Pawmistry: How to Read Your Cats Paws“, kurioje detaliai atskleidžiama, kaip tyrinėti kačių letenėles, linijas, formas... Knygos autoriai Kenas Ringas ir Paulas Romhany tikina, kad taip ne tik geriau pažinsite savo augintinę, bet ir pradėsite geriau ja rūpintis bei sužinosite begalę kitų  įdomių dalykų.

Stalo paslaptys. Jau romėnų laikais žmonės pasitelkdavo stalus ateities spėjimams. Ant stalo buvo išgraviruotos raidės, o virš jų kabantis žiedas „keliaudavo“ tol, kol pagal raides susidėliodavo atsakymas. Greičiausiai ir jūs esate matę, o gal net išbandę šiuolaikinį šio būrimo variantą, kuriame ant lentos surašytos raidės, o dvasios pateikia atsakymą. Žinoma, yra ir dar įvairesnių būdų, kaip tarkime, susikibimas rankomis ir dvasių kvietimas, tačiau to geriau nebandyti – kas žino, ką prisišaukę iš kito pasaulio turėsite savo namuose.  Štai daktaras, parapsichologas Alanas Robertas George‘as Owenas atliko eksperimentą, kurio išvada – poltergeistas labai dažnai sukeliamas paties žmogaus psichinėmis galiomis, ir nėra tikras dalykas, o tik vaizduotė, iliuzija. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai