Benedicto Cumberbatcho vaidmuo filme „Penktoji valdžia“ sužavėjo Didžiosios Britanijos premjerą Jamesą Cameroną

Benedictas Cumberbatchas / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-10-10 14:46
Šiuo metu Benedictas Cumberbatchas išgyveną tikrą šlovės amžių – neseniai žurnalo „Empire“ skaitytojų seksualiausia kino žvaigžde tituluotas aktorius jau nuo spalio 18 dienos Lietuvos kino teatruose pasirodys dramatiškame trileryje „Penktoji valdžia“ (angl. „The Fifth Estate“). Už vaidmenį šioje juostoje B.Cumberbatchas sulaukė ne tik kritikų, bet ir paties Didžiosios Britanijos premjero Jameso Camerono pagyrų.

Filme „Penktoji valdžia“ B.Cumberbatchui teko „WikiLeaks“ įkūrėjo ir vyriausiojo redaktoriaus Juliano Assange‘o vaidmuo. Juostoje aktorius išties neįtikėtinai panašus į savo vaizduojamą herojų, tiesa, tam jam prireikė nusišviesinti plaukus. Tačiau pirmuosius žiūrovus B.Cumberbatchas papirko ne išvaizda, o aukščiausio lygio vaidyba. „Benedictas Cumberbatchas tiesiog nuostabus, jo atliktas vaidmuo fantastiškas. Jis puikiai perteikė Juliano Assange‘o nervingumą ir kitas jam būdingas savybes“, – kalbėjo Didžiosios Britanijos premjeras J.Cameronas prieš pasirodydamas britų pokalbių laidoje „The Agenda“.

Tiesa, „WikiLeaks“ kūrėjai visai nesidžiaugia naujojo filmo pasirodymu. Pats J.Assange‘as, su kuriuo ruošdamasis

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

vaidmeniui mėgino susisiekti B.Cumberbatchas, laiške aktoriui rašė, kad juostoje jo ir jo organizacijos darbą siekiama parodyti neigiamai. „Susitikdamas su jumis duočiau žalią šviesą šiam neteisingam filmui. Galbūt padėčiau jūsų talentingam pasirodymui, tačiau dėl esamo scenarijaus būsite priverstas elgtis amoraliai. Negaliu leisti, kad ši juosta turėtų bent kokį pagrindą vadintis autentiška, mat tai – tik kampanija prieš mane ir man svarbius žmones. Jūs būsite panaudotas kaip užtaisytas ginklas, kuris duos prielaidą tiesai pasirodyti ir tuoj pat ją nužudys“, – laiške B.Cumberbatchui rašė J.Assange‘as.

Apie „WikiLeaks“ organizaciją pasakojantis ir daugybę diskusijų sukėlęs filmas „Penktoji valdžia“ atidarė šiemet rugsėjį vykusį prestižinį Toronto kino festivalį, taip pat jis pasirinktas uždaryti 15-ąjį Mumbajaus kino festivalį, kuris nuo spalio 17 iki 24 dienos vyks Indijoje.

Vienas iš pagrindinių filmo „Penktoji valdžia“ scenarijaus šaltinių – buvusio „WikiLeaks“ organizacijos atstovo žiniasklaidai Danielio Domscheito-Bergo parašyta knyga „My Time with Julian Assange and the World's Most Dangerous Website“. Taip pat buvo remtasi britų žurnalistų Davido Leigho ir Luke‘o Hardingo knyga „WikiLeaks: Inside Julian Assange's War on Secrecy“.

Kodėl naujoji juosta „Penktoji valdžia“ taip audrina tiek kino mėgėjus, tiek teisybės ieškotojus, Lietuvos žiūrovai sužinos jau nuo spalio 18 dienos. Pasiruoškite išvysti didžiausią slaptos informacijos paviešinimo skandalą per visa žmonijos istoriją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai