Bene garsiausias pasaulio lietuvis Robertas Zemeckis grįžta prie ištakų

Robertas Zemeckis, Marion Cotillard ir Bradas Pittas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-25 09:03
Neretai garsiausiu lietuvių kilmės žmogumi tituluojamas režisierius ir prodiuseris Robertas Zemeckis (66) ėmėsi naujo projekto. Kaip skelbia „Variety“, R.Zemeckis grįžta prie visai šeimai skirtų filmų – jis režisuos Roaldo Dahlo siaubo novelės vaikams „Raganos“ („The Witches“) ekranizaciją.

Kol kas R.Zemeckis dar nepasirašė sutarties su „Warner Bros“, tačiau užkulisiuose kalbama, kad tai tik laiko klausimas. Režisuoti „Raganų“ ekranizaciją labiausiai troško Guillermo del Toro, šiemet pelnęs „Oskarą“ už geriausią režisieriaus darbą. Apie „Raganų“ filmą Guillermo kalbėjo dar 2008-aisiais, vis dėlto panašu, kad teisė režisuoti šią juostą atiteko Robertui.

Novelė „Raganos“ pasakoja apie septynmetį, kuris susiduria su tikrų tikriausiomis raganomis. Šia knyga paremtą filmą „Warner Bros“ sukūrė dar 1990-aisiais – tąsyk jame vaidino Anjelica Huston ir Rowanas Atkinsonas.

R.Zemeckio filmas gerokai skirsis nuo pirmosios „Raganų“ ekranizacijos – lietuvių kilmės režisierius daugiau remsis originalios novelės pasakojimu.

Pastaraisiais metais R.Zemeckis vis dažniau dirbo prodiuseriu, tačiau režisūros jis taip pat neapleido. 2016-aisiais jis pristatė pasauliui dramą „Sąjungininkai“ („Allied“), kurioje pagrindinius vaidmenis atliko Bradas Pittas ir Marion Cotillard, o jau šių metų lapkritį ekranus išvys juosta „Welcome to Marwen“. Joje išvysime tokias žvaigždes kaip Steve'as Carellas, Diane Kruger ir Janelle Monáe.

Tikimasi, kad „Raganų“ ekranizacija sugrąžins R.Zemeckį prie jo karjeros ištakų – visai šeimai patrauklių filmų. Būtent šeimai skirti filmai išgarsino Robertą ir pavertė jį vienu įtakingiausių Holivudo režisieriumi. R.Zemeckis režisavo tokias kultines juostas kaip „Atgal į ateitį“ („Back To The Future“) ir „Kas pakišo triušį Rodžerį“ („Who Framed Roger Rabbit“).

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai