„Beissoul ir Einius“ kostiumų paroda – proga iš arti pamatyti avangardinius stiklinius rūbus

„Beissoul & Einius“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-22 13:43
Pasaulinio garso mados bei meno žurnaluose „Vogue“, „Harper‘s Bazaar“, „L‘Officiel“ aptarinėjami menininkai „Beissoul & Einius“ nepaliauja stebinti – „Vyrų Mados Savaitę“ atidariusios kolekcijos  „Sharp Sabotage“ drabužiai, sukurti derinant kuo skirtingesnes medžiagas, panaudojant net ir stiklą, pristatomi visiems besidomintiems Vilniaus prekybos centre „GO9“.

Prieš penketą metų pirmąkart publikai pasirodęs „Beissoul & Einius“ duetas šiandien yra vieni geidžiamiausių jaunųjų menininkų visame pasaulyje. Jų darbai puikavosi tokiuose žurnaluose kaip „Vogue“, „Harper‘s Bazaar“, „L‘Officiel“, „ELLE“ bei daugelyje kitų. Netrukus jų kūrybą išvys ir prestižinės Venecijos bienalės svečiai.

Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai
Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai

„Dueto „Beissoul & Einius“ sumanymas ne tik traukiantis akį, bet ir unikalus savo koncepcija, tad norėjome suteikti žmonėms šansą su jų nepaprastu stiliumi susipažinti iš arčiau. Šie drabužiai yra įspūdingas reginys net nesidomintiems mada“ – teigia GO9 atstovai.

Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai
Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai

Visus parodoje esančius kostiumus menininkai sukūrė savo rankomis, tam panaudodami įvairiausias netradicines medžiagas. Artūras Žabas-Beissoul juokiasi, jog kuriant kone kasdien nusileisdavo kraujo – tiek kainavo bandymas audinį suderinti su stiklu.

Pirmąkart parodos eksponatus žmonės išvydo muzikos apdovanojimų ceremonijos M.A.M.A. metu. Tuomet visi žiūrintieji buvo apstulbę – vieni šnekėjo apie nepakartojamą „Beissoul & Einius“ stilių, kiti sakė, kad liko kažko nesupratę. Kovo pradžioje atlikėjas dėvėdamas šiuos rūbus pristatė ir naujausią grupės albumą „#asecretcontact“.

Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai
Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai

Paties Beissoul skirtingos interpretacijos nei kiek negąsdina, priešingai, autorius tikisi, kad kiekvienas atėjęs susidarys savo nuomonę.

„Šių darbų tikslas yra vizualizuoti muziką. Norėjome surasti muzikai fizinį pavidalą, kurį išreikštume judėdami scenoje. Norėčiau, kad ši paroda įkvėptų kuo skirtingesnes interpretacijas ir nepaliktų abejingų – manau, jog kiekvienas gali kurti naujai perinterpretuodamas pažįstamus objektus, ir taip suteikdamas jiems unikalias prasmes. Kviečiu ateiti be išimties visus vilniečius ir miesto svečius. Tai kūriniai, skirti visiems. Norėčiau, kad reakcija į juos būtų kuo įvairesnė ir kuo individualesnė – svarbiausia, kad menas keltų emocijas“, – aiškina Beissoul.

Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai
Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai

Tuo tarpu „Vyrų Mados Savaitės“ organizatorė Marija Palaikytė aiškina, jog į ekspoziciją reiktų žiūrėti ne vien kaip į madą, bet kaip į meno kūrinį.

„Tai monumentali, futuristinė instaliacija. Beissoul yra bene talentingiausias menininkas Lietuvoje, turintis nepaprastai platų kūrybinį spektrą. Nuostabu tai, kad jis pats savo kūrybą realizuoja nuo pradžios iki pabaigos – šiuos tarp perfomanso tipo mados ir skulptūros esančius kostiumus jis kūrė savo rankomis. Neabejoju, kad paroda nepaliks abejingų, įkvėps ir trumpam atitrauks nuo įprastos realybės“, – tikina M. Palaikytė.

Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai
Atlikėjo Beissoul kurti kostiumai

„Sharp Sabotage“ parodoje eksponuojamus dešimt „Beissoul & Einius“ kostiumų „GO9“ lankytojai pamatyti galės iki balandžio 3-ios.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Šašlykai

Reklama