Beissoul ir Einiaus nuotykiai Gruzijoje: burtažodis „Lietuva“, aštrūs šašlykai ir naujas keturkojis draugas

Beissoul ir Einiaus viešnagės Gruzijoje akimirka / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-05 17:14
Elektroninės muzikos atstovai Artūras Žabas-Beissoul ir Einius Jarutis pastarąją savaitę leido svečioje šalyje: duetas dalyvavo Gruzijos sostinėje vykusiame festivalyje „Tbilisi Music Week“. Atlikėjai tikina, kad namo į Vilnių parsivežė vien geras emocijas – juos sužavėjo koncerto metu sutikta publika, gruziniškos tradicijos ir kultūra, atmintyje ilgai išliks improvizuota išvyka į Batumį.

Į Gruziją, Tbilisį, Beissoul ir Einius išvyko gegužės pabaigoje, grįžo prasidėjus vasarai. Keliavo ne be priežasties – buvo pakviesti koncertuoti „Tbilisi Music Week“ festivalyje. Anksčiau duetas kelissyk koncertavo šiame festivalyje Vilniuje, šįmet buvo nukakę ir į Estiją, Taliną. „Nuo kitų „Music Week“ renginių šis skyrėsi tuo, kad vyko visą savaitę, o ne vos kelias dienas“, – Žmonės.lt paaiškino Beissoul. 

Nors „Tbilisi Music Week“ Beissoul ir Einius buvo suplanavę tik vieną koncertą, renginiuose dalyvavo ištisą savaitę – bendravo su muzikantais iš kitų šalių, dalinos patirtimi, mokėsi vieni iš kitų. „Gyvenome drauge su kroatais, lenkais, slovėnais, gruzinais, dar daugelio kitų valstybių atstovais. Puikiai ir internacionaliai leidome laiką“, – džiaugiasi Einius Jarutis. 

Muzikantai apsistojo netoli Tbilisio esančiame miestelyje. „Kadangi į Tbilisį galėjome nuvykti kada tik norėjome, mieste leidome kiekvieną vakarą“, – paaiškino Beissoul. Tiesa, ir „namuose“ netrūko pramogų: „Pavyzdžiui, vieną vakarą surengėme tarptautinę vakarienę, kur visi „Music Week“ dalyviai pristatė savo šalies virtuvę.“

Beissoul ir Einiaus koncertas Tbilisyje vyko vieno iš kalnų viršūnėje. Vaikinai abu it vienas sutaria, kad šis koncertas buvo ypatingas. „Žmonių atėjo labai daug ir tai buvo fantastiška. Gruzinams nereikia sakyti „ei, kur jūsų rankos, o kur kojos“ – patys viską parodo. Jie šaukia, rėkia, dainuoja, ploja... Nepakartojama“, – tikina Beissoul. Antrina Einius: „Nežinojome, ko tikėtis iš Gruzijos publikos, tačiau vos pradėję koncertą jais jau džiaugėmės. Gerbėjai kaip kokie mažyčiai faini kirminukai iš kalvų pradėjo lįsti, kol susirinko per kelis šimtus. Mums tai buvo didelis įvertinimas.“ 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Laisvu laiku muzikantai pažindinosi su vietos kultūra – vaikščiojo miesto gatvėmis ir kalnuose, ragavo tradicinių patiekalų – ragavo chačepurių, gruziniškų šašlykų, tradicinio naminio vyro. „Tradiciniai šašlykai, pavyzdžiui, man pasirodė nepaprastai aštrūs. O ir šiaip beveik visas maistas – labai kitoniškas. Kartais tekdavo jo vengti, kad nesusuktų pilvukų. Aišku, vynelis ten tikrai valdo“, – juokėsi Einius. 

Jiedu stebėjosi, kad lietuviai Gruzijoje – itin gerbiami ir sutinkami labai svetingai. „Sužinoję, kad esi iš Lietuvos, gruzinai pasisiūlo tave nuvesti, kur nori, palydėti, net pinigų, matyt, duotų“, – tikino Beissoul. 

Pavojingi nuotykiai

Einius ir Beissoul juokiasi, kad abu nuolat susiduria su netikėtumais. Ne išimtis buvo ir ši kelionė – ėmė porinti nuotykius, kurie silpnesnių nervų keliautojams būtų vargiai pakeliami. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pavyzdžiui, kartą Beissoul vos nepateko po automobilio ratais: „Nerealus jausmas tai, kad Gruzijoje tavęs niekur nepastebi. Tačiau kartą tas jų nepastabumas man vos neatsipirko nelaime: stovėjau šalia mieste esančios gatvės, kuria automobiliai lekia 120 km/h greičiu. Staiga man kažkas pyptelėjo – supratau, kad į mane lekia automobilis ir netyčia slystelėjau nuo bortelio – atsidūriau tarp dviejų eismo juostų. Ačiū Dievui, Einius spėjo sureaguoti – čiupo mane už pakarpos ir išgelbėjo. Bet vos nežuvau!“

Kitąkart muzikantai pateko į akistatą su „iš dangaus“ nusileidusia gyvate. „Funikulierius buvo sugedęs, todėl nuo Mtatsmindo kalno leidomis pėsčiomis. Lipome uolomis, kai staiga po mūsų kojomis nukrito gyvatė“, – pasakoja Beissoul. „Sakiau Artūrui, kad eitume aplinkui – juk ką gali žinoti, ką gyvatė gali iškrėsti, o jis vis artėjo prie jos – labai norėjo nufotografuoti“, – porino kur kas labiau tada išsigandęs Einius. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Didelį įspūdį jiems paliko Gruzijoje matytas jaunimas – į jį muzikantai atkreipė dėmesį vaikščiodami po parką. „Vaikai ten šokinėjo ant batutų, kiti važinėjo mašinytėmis... Tačiau mūsų dėmesį patraukė jaunimas, kurio parke – labai daug. Nė vienas jaunuolis ten nebuvo neblaivus, rodos, nė vienas nerūkė. Jie ten sėdėjo, gėrė „Pepsi“ ir valgė saulėgrąžas, o visus jų lukštus metė į specialiai susuktą popierių. Mus pribloškė tai, kaip gražiai jie moka leisti laiką be alkoholio. Lietuvoje jaunimas elgiasi kitaip“, – svarsto Beissoul.

Išvyko į Batumį

Kelionės pabaigoje Beissoul ir Einius vieną dieną skyrė išvykai į Batumį – sparčiai populiarėjantį Gruzijos kurortą. Dėl šios viešnagės jie net atsisakė dalyvauti viename koncerte, į kurį pakvietimą gavo tiesiog „iš vakaro“. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Vėliau sužinojome, kad koncerto metu sudegė kompiuterio laidai, todėl tas koncertas net nevyko. Buvo susirinkę daug žmonių, tačiau visi išėjo namo. Gruzijoje, panašu, tokie dalykai – įprasti, todėl net nenustebom. Techniškai jie tikrai nebuvo gerai pasiruošę“, – sakė Einius. 

Batumyje Beissoul ir Einius praleido vieną dieną, abu juokavo, kad apsistojo tiesiog paplūdimyje. Kurortas jiems paliko neišdildomą įspūdį. „Batumio vaizdai man kartais atrodė tarytum iš kosmoso. Pastatai ten yra tikri meno kūriniai. Pavyzdžiui, mačiau viešbutį, prie kurio šono pristatytas apžvalgos ratas, namų, kurie primena kosmines stotis. Tiesa, kitoje gatvės pusėje greta tokio namo gali pamatyti ir kokį turgelį... Nors mieste vyrauja senoviniai pastatai, gruzinai juos renovuoja iš pagrindų ir paverčia itin šiuolaikiškais. Visa tai labai teigiamai veikia“, – svarstė Beissoul. 

Tuo tarpu Einius atkreipė dėmesį į mieste pastebimus kontrastus: „Pakilę funikulieriumi pamatėme, koks didelis kontrastas skiria kurortinę Batumio dalį ir neturistinę. Labai užsimanėme nulėkti į tą lūšnyną. Juk daug įdomiau pamatyti nesumeluotą vaizdą – tikrus žmones ir aplinką, o ne subalansuotą ruošinuką. Matosi, kad į Batumio centrą labai daug investuoja ir tai, matyt, jau atsipirko, nes žmonių net ne sezono metu labai daug, tačiau pavažiavus toliau vaizdas labai skiriasi.“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Itin entuziastingai muzikantai pasakojo apie kurorte sutiktą naują draugą – benamį šunį, su kuriuo praleido kone visą viešnagę. „Batumyje susiradome naują draugą – šunį. Tik įsivaizduokite: duodi šuniui kąsnį maisto – mes jam davėme bandelę – ir jis pravaikšto drauge iki pat tavo išvykimo. Su mumis šuo pravaikščiojo visą dieną“, – įspūdžiais dalinosi Beissoul. 

„Kadangi mes buvome labai pavargę, valandėlei prigulėme prie jūros ir nusnūdome. Atsikėlę pamatėme, kad šuo niekur neišėjo – miegojo drauge. Vietiniai paaiškino, kad tokie šunys – Batumio kultūros dalis. Jie net specialiai žymimi, kad niekas neišsivežtų“, – paaiškino Einius. 

Grįžę į Lietuvą abu it vienas jiedu tikina ne tik norintys grįžti į Gruziją, bet ir planuojantys naujus vizitus ten. „Jau planuojame kelis solinius koncertus Tbilisyje, turime galimybę koncertuoti ir Batumio gatvės muzikos dienoje. Norime šiuo pasiūlymu pasinaudoti“, – sakė Einius. O kad gerbėjai neliūdėtų koncertų belaukdami, Beissoul ir Einius kviečia juos paklausyti savo debiutinio albumo „Laikas Paikas“ – jį įsigyti jau galima parduotuvėse „Amazon“ ir „Spotify“. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai