Beatos Tiškevič projektas pretenduoja gauti Nacionalinį lygybės ir įvairovės apdovanojimą

Lyčių lygybės apdovanojimo pretendentės Beata Tiškevič ir Kotryna Bass/Organizatorių nuotr.
Lyčių lygybės apdovanojimo pretendentės Beata Tiškevič ir Kotryna Bass/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-03-14 15:11
AA

Iki kovo 25 d. Lietuvos visuomenė internetiniu balsavimu sprendžia, kas labiausiai nusipelnė Nacionalinio lygybės ir įvairovės apdovanojimo. Vienas iš pretendentų – Beatos Tiškevič ir Kotrynos Bass projektas „Nebegėda.lt“.

Lyčių lygybės apdovanojimas skiriamas už nestereotipinio požiūrio į moteris ir vyrus sklaidą ir įtvirtinimą visuomenėje. 

Jį gauti pretenduoja:

Portalas „Nebegėda.lt“

Už drąsą kelti į viešumą nepatogias, bet labai reikalingas seksualumo, kūniškumo, lytinės sveikatos, lyčių lygybės temas. Portalo sumanytojos Beata Tiškevič ir Kotryna Bass imasi klausimų, apie kuriuos ilgą laiką buvo gėda kalbėti, kurių nedrįstame paklausti savo artimųjų, draugų, gydytojų, ir užpildo spragas, kurias palieka švietimo sistema ir konservatyvus auklėjimas.

Projektas „Moterys, kūrusios Lietuvos valstybę“

Už istorinės atminties atnaujinimą, primenant Lietuvos valstybę kūrusias moteris. Šiuo projektu siekiama paneigti mitą, kad Lietuvos kultūrai ir valstybei buvo reikšmingas tik vyrų indėlis, ir paversti moterų įnašą labiau matomu visiems. 100 pasakojimų apie istorines moteris, iliustruotų jų portretais, buvo skelbiama socialiniuose tinkluose, skaitoma radijuje, eksponuojama parodose ir Valstybės pažinimo centre. Projekto autorius – Lygių galimybių plėtros centras.

Prof. Dalia Leinartė

Už indėlį Lietuvoje ir pasaulyje skatinant lyčių lygybę, aiškinant stereotipinio požiūrio į moters vietą visuomenėje priežastis ir tokio požiūrio žalą. 2018–2019 m. D. Leinartė ėjo JT moterų diskriminacijos panaikinimo (CEDAW) komiteto pirmininkės pareigas, šiuo metu yra šio komiteto narė. Daugiašalės diplomatijos istorijoje D. Leinartė yra pirmoji lietuvė, užėmusi tokias aukštas pareigas. Ji taip pat yra VDU profesorė. 2018 metais Tarptautinis valstybės tarnautojų tinklas „Apolitical“ D. Leinartę įtraukė į šimto įtakingiausių pasaulio lyčių lygybės ekspertų sąrašą.

Savo balsą visuomenė gali išreikšti internetu ČIA.

Kovo 28 d. Valdovų rūmuose Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų statulėlės bus įteiktos aštuoniose kategorijose, t.y. lyčių lygybės, įveiktos kliūties, Vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Šeštuosius Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.