Beata Nicholson: „Kita mano knyga – apie vaikų auginimą“

Beata Nicholson/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-23 12:43
Kasmet vykstančioje Vilniaus knygų mugėje laidų vedėja bei žurnalistė Beata Nicholson yra viena iš laukiamiausių knygų autorių, tačiau šiemet Beata padarė kūrybinę pertrauką ir į 21-ąją knygų mugę atvyko kaip lankytoja.

„Šiais metais į knygų mugę atvykau ne kaip dalyvė, bet kaip lankytoja. Tai yra renginys, kuris neturi sau lygių, todėl kasmet norisi atvykti ir pajusti tą unikalią mugės ir žmonių energiją“, – teigė B. Nicholson.

Kulinarinių knygų autorė pasakojo, kad šiemet ji padarė kūrybinę pertrauką: „Kūriu ir rašau tada, kai jaučiu, kad noriu tai daryti. Manau, kad knygų yra ir taip daug, tačiau svarbiausia yra ne kiekybė, o kokybė. Aš ir pati esu parašiusi aštuonias knygas, o tai yra išties daug! Beje, yra projektas ties kuriuo šiuo metu dirbu kaip bendraautorė, tačiau jis pasirodys pavasarį“.

Vilniaus knygų mugė. IV-oji diena/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniaus knygų mugė. IV-oji diena/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Beata Nicholson pasidalijo įžvalga, kad kulinarinės knygos neturi tendencijos pasenti. Taip pat ji atskleidė, kad jos pirmoji, prieš dešimt metų parašyta kulinarinė knyga, vis dar yra populiariausia.

„Mano pirmoji parašyta knyga lyg šiol yra populiariausia – parduota daugiausiai vienetų iš visų mano kūrinių. Kartais atsiverčiu pirmąsias savo knygas ir suvokiu, kad nėra kuo jas papildyti, nes viskas jau sudėta. Kulinarinės knygos tikrai nesenta, todėl pati norėčiau dažniau atsiversti savo ar kitas knygas ir panaudoti surašytus receptus. Turiu knygų, kurias esu nusipirkus prieš 7 metus ir nei karto jų neskaičiau, todėl šiais metais sugalvojau sau iššūkį – naudoti tai, ką turi. Sugalvojau netgi „hashtag“ #valgykknygas“. Manau, kad šiais laikais nauja gali būti tai, kas pamiršta ir sena“, – teigė Beata.

Vilniaus knygų mugė. IV-oji diena/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vilniaus knygų mugė. IV-oji diena/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Žinoma kulinarė taip pat atskleidė, kad kitas jos kūrinys bus ne apie maistą, bet apie vaikus. Šiuo metu Beata augina keturias atžalas, todėl mano, kad yra pasiruošusi pasidalinti savo patirtimi.

„Tai mano asmeninis kalnas į kurį bandau įlipti: šiuo metu jau parašiau puse šios knygos. Neketinu nieko mokyti, tiesiog noriu pasidalinti savo patirtimi. Man pačiai yra įdomios kitų žmonių patirtys, kadangi visi mes turime kažką bendro. Pavyzdžiui, vaikų auginame mamos instinktas yra tarsi programa, kuri jei ir turi tam tikrų nukrypimų, vis tiek yra bendra. Manau, tas instinktas mamas jungia visame pasaulyje: nesvarbu, esi mama gyvenanti Lietuvoje ar Meksikoje“, – savo įžvalgomis dalijosi Beata.

Pilną pokalbį su Beata Nicholson žiūrėkite čia:

Naujausi straipsniai