Be jų neišsiversite. Programėlės, kurios padės virtuvėje suktis sparčiau

Išmanusis / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-20 10:30
Išmaniųjų programėlių pasirinkimas šiandien – didžiulis. Mokamos, nemokamos, darbui, pramogai, tyrinėjimui, treniruotėms ir t. t. Sau patinkančią gali rasti kiekvienas. Apžvelkime kelias programėles, susijusias su maistu.

Ieškome receptų

Išmaniųjų programėlių pasirinkimas šiandien – didžiulis. Sau patinkančią gali rasti kiekvienas. Apžvelkime kelias programėles, susijusias su maistu.

Programėlėje „Food Network In the Kitchen“ – tūkstančiai įvairiausių receptų. Tereikia suvesti patiekalo arba ingrediento pavadinimą ir išsirinkti, ką gaminsite.

Recepto galite ieškoti pagal gaminimo trukmę, sudėtingumą (čia rasite ir labai paprastai paruošiamų patiekalų, ir tokių, kuriuos gali įveikti tik įgudusios šeimininkės), pagal patiekalo rūšį (užkandis, desertas, gėrimas, pagrindinis patiekalas ir t. t.) ir pagal virtuvės šefą (Jamie Oliveris, Rachael Ray ir kt.).

Jei stengiatės gaminti ir valgyti sveikiau – jums speciali kategorija „Healthy Eats“ (liet. „Sveikas maistas“). Ką gaminsite, galite rinktis ir pagal patiekalo populiarumą („Most popular“). Kitaip tariant, pagal tai, ką dažniausiai ruošia programėlės „Food Network In the Kitchen“ gerbėjai.

Patikusius receptus galima išsisaugoti.

„Big Oven“. Dar viena puiki programėlė, kurioje – per 350 tūkstančių receptų! Įvairiausi valgiai suskirstyti pagal kategoriją: užkandžiai, pusryčiai, desertai, gėrimai, salotos, pagrindiniai patiekalai, sriubos, padažai ir kt. Spustelėjus ant pasirinkto langelio (pvz., salotos), keliaujama tolyn ir renkamasi patiekalą pagal konkretų produktą (pvz., bulvių salotos).

Prie kiekvieno valgio nurodyta jo gaminimo trukmė, porcijos ir kalorijos.

Patikusius receptus galima išsisaugoti. Programėlėje pateikiamos trys ikonėlės: „noriu išbandyti“ („want to try“), „mėgstamiausias“ („favourite“) ir „išbandytas“ („made“).

Ir dar – programėlė „Big Oven“ suteikia galimybę susidaryti dienos ar net savaitės valgiaraštį. Kaip patogu, tiesa? Juk taip dažnai pritrūkstame idėjų, ką gaminti.

Nelengva kasdien sugalvoti, ką ruošti mažiesiems, o ką kalbėti apie vaikų švenčių vaišes, juk jos turi būti ne tik gardžios, bet ir žaismingai atrodyti. Pasitelkime į pagalbą išmaniąją programėlę „Kids Recipes Easy“. Joje receptai suskirstyti kategorijomis (sumuštiniai, daržovių patiekalai, užkandžiai, pusryčiai, pietūs, desertai ir t. t.), prie daugelio pateikiama informacija apie tai, kiek kalorijų, cukraus, vitaminų ir pan. turi patiekalas.

Programėlėje yra daugiau nei 200 skirtingų receptų, taigi kuriam laikui turėtų užtekti.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

Toms, kurios mieliau gamintų pagal lietuviškai užrašytą receptą, siūlome išbandyti programėlę „Gustavo receptai“. Pagal ją, sako, mielai gamina ir vaikai – tad raitokitės rankoves ir kibkite į darbą.

Perkame produktus

Bet kokiam patiekalui pagaminti reikia produktų. Taigi, pirmiausia susidarykime jų sąrašą. Nuo šiol nebereikės lapelių ir tušinukų – mums padės išmanioji programėlė „Out of Milk“. Čia pateikiamas didžiulis maisto produktų sąrašas pagal konkrečias kategorijas – užtenka tik spustelėti. Beje, jei jūsų antroji pusė ar vaikas turės šią programėlę savo telefone, būsite susieti, tad vos jam pažymėjus, ką reikia nupirkti, jūsų išmanusis krepšelis akimirksniu bus papildytas.

Smagi ir itin interaktyvi programėlė.

Šiandien jau galime apsipirkti neiškėlusios kojos iš namų. Gal jau teko girdėti, o jei ne, įdėmiai skaitykite. Yra tokia puiki lietuviška programėlė „Barbora“, kuri pasirinktas prekes pristato dar tą pačią dieną. Iš mobiliosios parduotuvės išsirenkate pageidaujamus produktus, sudedate į pirkinių krepšelį, pasirenkate pristatymo laiką ir šiltai namuose laukiate. Viskas!

Programėlė itin aiški ir patogi.

Gaminame

Kad naujas patiekalas pavyktų šimtu procentų, labai patogu matyti jo gamybos procesą žingsnis po žingsnio. Vėlgi griebiamės išmaniųjų programėlių. Viena tokių – „Epicurious“. Čia pateikiama daugybė nuo visiškai paprastų, pvz., kaip tinkamai iškepti kiaušinį, iki įmantrių, pvz., kaip paruošti daugiaryžį, patiekalų mokomųjų vaizdo įrašų. Taigi, programėlė tiks ir patiks tiek pradedančioms, tiek pažengusioms šeimininkėms.

Vienas smagiausių maisto gaminimo kanalų „Youtube“ – „Chow“. Rasite įvairiausių valgių pasiūlymų ir naudingų patarimų. Kodėl pavadinome taip žaismingai – „smagus“? Pažiūrėkite skyrelį „You Are Doing It All Wrong“ (liet. „Viską darai blogai“) ir suprasite.

Dar viena nepakartojama programėlė „Tasty“. Kuo ji ypatinga? Pirmiausia, gaminimas pateikiamas stambiu planu: centre – tik ruošiamas valgis, nieko daugiau. Dar vienas pliusas programėlės kūrėjams už tai, kad vaizdo įrašai rodomi pagreitintai – taupomas mūsų brangus laikas. Jokių įgarsintų komentarų, su kiekvienu gaminimo žingsniu ekrane pasirodo tik užrašai, koks produktas ir kiek jo naudoti. Dešimt balų!

TAIP PAT SKAITYKITE: Paprasta ir sveika: tinklaraštininkės Ingos Žuolytės baltyminiai blyneliai

Naujausi straipsniai