Barzda: ką ji sako apie vyrą ir jo stilių?

Vyras su barzda / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Gydytojas, rašytojas ir universiteto profesorius Allanas Peterkinas, išleidęs tokias knygas kaip „The Bearded Gentleman“ ir „One thousand moustaches“ tikina, kad vyro barzda gali šį bei tą pasakyti ne tik apie jo stiliaus suvokimą, bet ir apie jo asmenybę.

Portalui huffingtonpost.com jis pateikia savo pastebėjimus ir įžvalgas apie tai, ką įvairių stilių barzda gali pasakyti apie vyro asmenybę bei kuri barzdos forma yra pati madingiausia.

Pilna barzda

Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Arba kitaip vadinama – kiek vyresnio vyro barzda, nes daugeliui būtent tokias asociacijas ir kelia ši barzdos forma.

„Dar tokia barzda itin populiari tarp akademikų – tad ji rodo ir didelį žmogaus išsimokslinimą bei turi gan didelę istorinę bei religinę reikšmę – prisiminkite Mozę ar Jėzų. Nors toks barzdos stilius yra kiek senamadiškas, tačiau ir šiomis dienomis pasitaiko jaunų vyrų, kuriems labiausiai patinka būtent tokia barzda“, – tikina Allanas Peterkinas.

Ožio barzdelė

Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Tai vyras, kuris kiek užstrigęs praeityje. „Toks barzdos stilius buvo itin madingas dar 1990 metais – tuomet tai buvo kartu ir tam tikras pareiškimas, tačiau dabar ji jau tiesiog išėjo iš mados, tad pats metas judėti į priekį“, – pataria A. Peterkinas.

Netvarkinga barzda

Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Tai vyras, kuris puikiai žino, kas yra mada. „Ir tai įrodo visi populiariausi vyrų žurnalai – peržvelgę juose esančias reklamas, bent vienoje iš trijų reklamų rasite būtent tokią barzdą turintį modelį. Tik nemanykite, kad tokią barzdą labai lengva ir paprasta prižiūrėti, nors ji ir neatrodo labai tvarkinga, kruopštumo jai susikurti tikrai reikia“, – tvirtina A. Peterkinas.

Taip pat skaitykite: 14 metų augintą barzdą nusiskutęs vyras pribloškė savo artimuosius

Žandenos

Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Tai vyras, kuriam patinka linksmybės. „Vos prakalbus apie žandenas, tikriausiai prisiminsite ikoniškąjį Elvį Presley. O jis juk išties asocijuojasi su linksmybėmis ir smagiu gyvenimo būdu. Vis tik šiais laikais žandenas dažniau nešioja tie, kurie nebijo eksperimentuoti, ar laisvą ir visuomenės nevaržomą gyvenimo būdą pasirinkę vyrai“, – tikina rašytojas.

Barzda smakro srityje

Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Tai žmogus, kuris bando atkreipti dėmesį į save ir nenori gyventi remdamasis jokiais visuomenės sukurtais įstatymais. Anot, J. Peterkino, toks vyras visuomet bando išsiskirti iš minios ir niekada nebūna „toks, kaip visi kiti“.

Ūsai
Aktorius George’as Clooney / „Scanpix“ nuotr.


Tai vyras, kuris žino savo vertę. „Anksčiau ūsai turėjo ir seksualinę konotaciją, jie buvo išties patrauklu ir traukdavo moteris, tačiau dabar ūsai po truputį išeina iš mados. Tačiau ūsuotasis vyras į tai nekreipia dėmesio, nes jo stiliaus jokios mados nediriguoja“, – tikina J. Peterkinas.

Skaitykite daugiau