Baracko Obamos šeima neteko mylimo šuns: Baltuosiuose rūmuose Bo buvo lyg ambasadorius

Barackas Obama su šeima ir augintiniais Bo ir Sunny Bo / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-09 08:59
Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama ir jo žmona Michelle Obama pasidalijo liūdesiu – šeima neteko ištikimo draugo portugalų vandens šuns Bo. Augintinis su Obamomis gyveno daugiau nei 10 metų ir lydėjo šeimą svarbiais gyvenimo etapais.

Žinia apie mylimo šuns netektį Obamų šeima pasidalijo socialiniuose tinkluose. 

„Ši popietė mūsų šeimai buvo sunki. Po mūšio su vėžiu atsisveikinome su savo geriausiu draugu – mūsų šunimi Bo“, – šeštadienį jautriu įrašu instagrame dalijosi Michelle Obama.

Vėliau prisiminimais apie augintinį Bo pasidalijo ir buvęs JAV prezidentas Barackas Obama. „Šiandien mūsų šeima neteko ištikimo draugo. Daugiau nei dešimtmetį Bo buvo nuolatinis mūsų gyvenimo dalyvis – jis buvo laimingas matydamas mus geromis ir blogomis dienomis.  Jis toleravo šurmulį Baltuosiuose rūmuose, garsiai lodavo, tačiau nesikandžiojo, mėgo vasarą įšokti į baseiną, mėgo ėsti vakarienės likučius ir turėjo puikų kailį. Jis buvo būtent tai, ko mums reikėjo, ir daugiau nei tikėjomės. Mums jo labai trūks“, – rašė jis.

Today our family lost a true friend and loyal companion. For more than a decade, Bo was a constant, gentle presence in...

Posted by Barack Obama on 2021 m. gegužės 8 d., šeštadienis

Portugalijos vandens veislės šuo Obamų šeimos dalimi tapo dar 2009 m. Jis buvo dovana nuo velionio senatoriaus Edwardo M.Kennedy, kuris buvo svarbus B.Obamos 2008 metų prezidentinės kampanijos rėmėjas ir tapo artimu šeimos draugu.

Bo padėjo B.Obamai ištesėti pažadą dukroms Maliai ir Sashai, kad jos po rinkimų galės turėti šunį.

Baracko Obamos augintinis Bo / „Scanpix“ nuotr.
Baracko Obamos augintinis Bo / „Scanpix“ nuotr.

Obamos taip pat turi ir kitą tokios pat veislės augintinį Sunny. Ji prie šeimos prisijungė 2013 metų rugpjūtį. Šie du portugalų vandens šunys skirėsi tik keliomis dėtalėmis – Bo pasižymėjo kailiu su balta krūtine ir priekinėmis letenomis, o Sunny – visiškai juoda. 

Baracko Obamos augintiniai Bo ir Sunny / „Scanpix“ nuotr.
Baracko Obamos augintiniai Bo ir Sunny / „Scanpix“ nuotr.

Šie šunys tapo tarsi Baltųjų rūmų ambasadoriais, jie netgi turėjo tam tikrų pareigų.

„Visi nori juos pamatyti ir nufotografuoti. Mėnesio pradžioje gaunu memorandumą su prašymu dėl jų darbotvarkių ir turiu patvirtinti jų pasirodymus“, – kiek anksčiau yra kalbėjusi buvusi šalies pirmoji ponia M.Obama.

Michele Obama su dukromis ir augintiniu Bo / „Scanpix“ nuotr.
Michele Obama su dukromis ir augintiniu Bo / „Scanpix“ nuotr.

Šunys džiugino minias per įvairius renginius Baltuosiuose rūmuose, o Bo, kaip ištikimiausias draugas dažniausiai būdavo šalia M.Obamos, kai ji priiminėdavo turistus. Taip pat Bo turėjo ir „padėjėjo“ darbą – jis padėdavo Baltųjų rūmų vyriausiajam prižiūrėtojui Dale'ui Haney.

„Jis išeina kiekvieną rytą ir eina su Dale'u, ... ir būna su visais Nacionalinių parkų tarnybos vyrais. Pasižiūrėsi į Bo – o jis vaikštinėja su jais ir apžiūrinėja augalus. Jis mano turįs darbą, nes vertina jį labai rimtai. Tad jei išeinu jo pažiūrėti, jis tartum ignoruoja mane, kai būna su savo darbuotojų komandos žmonėmis“, – prieš daugiau nei penkerius metus žiniasklaidai pasakojo M.Obama.

Naujausi straipsniai