Barackas Obama per bliuzo vakarą Baltuosiuose rūmuose dainavo su Micku Jaggeriu

Barackas Obama / AP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-02-22 12:58
Prezidentas Barackas Obama antradienį per bliuzo vakarą Baltuosiuose rūmuose uždainavo ir pats – kai „The Rolling Stones“ lyderis Mickas Jaggeris paragino jį atsistoti ir sudainuoti kelias eilutes.

„Ne šįvakar!“ – protestavo JAV lyderis, kai M.Jaggeris ir bliuzo legendos B.B.Kingas ir Buddy Guy pakvietė jį drauge sudainuoti klasika tapusią dainą „Sweet Home Chicago“.

Tačiau auditorijai pritariant džiaugsmo šūksniais, B.Obama šypsodamasis padainavo kai kurias šios dainos eilutes. Tą dainą – odę miestui, kuriame B.Obama gyveno iki išrinkimo prezidentu, – pirmasis išgarsino legendinis bliuzo atlikėjas Robertas Johnsonas.

Praėjusį mėnesį tikru hitu tapo B.Obamos dainuojama soulo legendos Alo Greeno „Let's Stay Together“, kuri buvo palankiai įvertinta ir žiniasklaidoje, ir internete. Viena vaizdajuostė, kurioje matyti, kaip prezidentas garsiajame Niujorko Harlemo teatre „Apollo“ dainuoja „I'm so in love with you“, „YouTube“ buvo peržiūrėta daugiau kaip penkis milijonus kartų.

68 metų M.Jaggeris per koncertą „Red, White and Blues“ Baltųjų rūmų Rytinėje salėje prieš pakviesdamas prezidentą savo garsiąja maniera atliko „I Can't Turn You Loose“, o su kolega britų rokeriu Jeffu Becku sudainavo „Commit a Crime“.

B.Obama auditorijai kalbėjo, kad būdamas prezidentas ir kokį vakarą norėdamas „išeiti, tiesiog pasivaikščioti, pravėdinti galvą ar įšokti į automobilį ir tiesiog pasivažinėti, to padaryti negali“.

„Slaptoji tarnyba tau neleistų. Ir tai erzina. Tačiau yra ir kitų vakarų, kai pas tave į namus ateina B.B.Kingas ir Mickas Jaggeris surengti koncerto. Tad spėju, reikalai truputį išsilygina“, – pajuokavo jis.

B.Obama taip pat sakė, kad bliuzas išlieka populiarus ir įtaigus žanras: „Ši muzika kalbasi su kai kuo, kas universalu. Niekas nenugyvena gyvenimo be džiaugsmo ir skausmo, triumfo ir sielvarto, (o) bliuzas pagauna visa, kartais – tik žodžiais ar vos viena nata“.

„Mums švenčiant juodųjų istorijos mėnesį, bliuzas mums primena, kad esame išgyvenę sunkesnių laikų“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai