Barackas Obama paskutinėje prezidento kalboje pagerbė savo šeimą: ašarojo ir pats, ir dukra

Su prezidento kadencija atsisveikinantis Barackas Obama pagerbė savo šeimą: ašarojo ir pats, ir dukra / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-11 09:41
JAV prezidentas Barackas Obama antradienį apsiašarojo dėkodamas paauglėms dukroms ir „savo geriausiai draugei“ – žmonai Michelle – per emocingą atsisveikinimo kalbą Čikagos mieste, anksčiau buvusiame jo namais.

„Michelle LaVaughn Robinson, mergina iš pietų rajono, pastaruosius 25 metus buvai ne tik mano žmona ir mano vaikų motina – buvai geriausia mano draugė“, – Barackas Obama sakė juodą suknelę vilkinčiai pirmajai šalies poniai, sėdėjusiai priešais jo tribūną.

„Ėmeisi vaidmens, kurio neprašei, ir pavertei jį savu grakščiai ir ištvermingai, stilingai ir su geru humoru“, – prezidentas sakė savo žmonai ir vienu metu išsitraukė nosinaitę ašaroms nubraukti. Tuo metu 18 tūkst. klausytojų jam audringai plojo ir šaukė.

„Naujoji karta užsibrėžusi siekti daugiau, nes buvai jai pavyzdys. Privertei mane didžiuotis. Privertei didžiuotis visą šalį“, – pridūrė Barackas Obama.

Čikagą savo atsisveikinimo kalbai jis pasirinko neatsitiktinai: šiame mieste Obamos susipažino; jame gimė jų dukros. Prieš šį pasirodymą prezidentas savo „Facebook“ paskyroje parašė: „Michelle ir man Čikaga yra vieta, kur visa tai prasidėjo.“

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

18-metė Malia tiesiogiai klausėsi savo tėvo kalbos, bet renginyje nebuvo jos 15-metės sesers Sashos. Šis faktas buvo itin pastebimas, bet jis pratęsė virtinę atvejų, kai paauglė nedalyvaudavo viešuose renginiuose. Toks jos elgesys sulaukė sąmojingų komentarų socialiniuose tinkluose. Vienas Baltųjų rūmų pareigūnas sakė, kad Sasha pasiliko Vašingtone, nes ryte jos laukia mokyklos egzaminas.

Tačiau Barackas Obama kreipėsi į abi mergaites ir gyrė „dvi nuostabias jaunas moteris“, kuriomis jos tapo per aštuonerius šeimos gyvenimo Baltuosiuose rūmuose metus.

„Iš visko, ką esu nuveikęs per savo gyvenimą, labiausiai didžiuojuosi, kad esu jūsų tėtis“, – sakė prezidentas, o Malia nubraukė kelias ašaras, apkabinta motinos.

„Esat protingos ir gražios, bet dar svarbiau, kad esat malonios, mąstančios ir kupinos aistros, – dukroms sakė Barackas Obama. – Ir ne vienerius metus trukusią buvimo dėmesio centre naštą nešėte labai lengvai.“

Galiausiai 55 metų prezidentas kreipėsi į viceprezidentą Joe Bideną, kurį kartu su jo žmona Jill vadino savo antrąja šeima. Šis pareiškimas išprovokavo dar vienas atsistojusių klausytojų ovacijas.

„Buvai pirmasis mano pasirinkimas, kurį priėmiau tapęs (Demokratų partijos) kandidatu – ir (šis pasirinkimas) buvo visų geriausias, – Barackas Obama sakė Joe Bidenui. – Ne tik dėl to, kad buvai puikus viceprezidentas, bet ir todėl, kad aš papildomai įgijau brolį.“

Prezidentui baigus kalbą, visi trys Obamos išėjo į sceną ir šiltai apsikabino.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai