Bankroto prašo dar viena Lietuvos žvaigždė: teisme atsidūrė Birutės Petrikytės byla

Birutė Petrikytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-10-20 13:17
Teisme atsidūrė garsios Lietuvos estrados dainininkės Birutės Petrikytės-Karžickajos bei jos sutuoktinio Igorio Karžickio bankroto byla.

Antradienį Klaipėdos rajono apylinkės teisme turėjo būti pradėta nagrinėti pajūryje verslą turinčių sutuoktinių bankroto byla, tačiau nagrinėjimas atidėtas. Pati atlikėja suabejojo, ar bankrotas – gera išeitis.

Finansinėje duobėje atlikėja ir jos sutuoktinis atsidūrė, kai ėmė verslui paskolą 2007–2008 m. Iš pradžių viskas neblogai sekėsi, tačiau prasidėjus krizei reikalai pašlijo. Palūkanos buvo milžiniškos, susidarė skolos.

Turint galvoje, kad Birutei ir jos vyrui nebe trisdešimt, reikia galvoti, kiek to gyvenimo pakaks skolai atiduoti, – teigė advokatė.

Anot šeimai atstovaujančios advokatės Lauros Daumantaitės, skolos siekia kelis šimtus tūkstančių eurų.

„Suma yra tikrai labai didelė. Nedetalizuosiu. Tačiau per mėnesį kreditoriams tenka sumokėti ne vieną ir ne du tūkstančius eurų. Tai iš tiesų dideli pinigai. Turint galvoje, kad Birutei ir jos vyrui jau nebe trisdešimt, reikia pagalvoti, kaži kiek to gyvenimo pakaks skolai atiduoti“, – teigė advokatė.

Anot jos, jei Karžickiams būtų taikomos tokios palūkanos, kokios šiuo metu vyrauja skolininkams – apie 2–3 proc. –  dar būtų galima pagalvoti, kaip sugrąžinti skolą.

Laimos Geležiūtės nuotr.
Laimos Geležiūtės nuotr.

Sutuoktiniai Šventojoje turi svečių namus ir restoraną „Birutės uostą“. Nors šis vis dar veikia – gautų pajamų iš restorano veiklos ir vyro uždarbio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto tarnyboje akivaizdžiai nepakanka skoloms padengti.

„Mano, kaip teisininkės, nuomone, geriausia išeitis jiems – fizinis asmens bankrotas. Juolab kad Lietuvoje tai jau tapo įprastu reiškiniu“, – tikino advokatė Laura Daumantaitė.

Antradienį Klaipėdos rajono apylinkės teisme turėjo būti pradėta nagrinėti bankroto byla, tačiau nagrinėjimas atidėtas. Pritrūko dalies dokumentų, suabejojo ir pati B.Petrikytė-Karžickaja. „Ją labiausiai gąsdina viešumas. Tai, kad žmonės aptarinės situaciją, rašys žiniasklaida“, – sakė advokatė.

Bankrutavo ir daugiau garsenybių

Fizinio asmens bankroto galimybe yra pasinaudojusi ne viena Lietuvos įžymybė.

Su slegiančiomis skolomis nepajėgė susitvarkyti Aistė Pilvelytė, taip pat ir buvęs grupės „Picaso“ dainininkas Dainius Skinderis. Kiek anksčiau Latvijoje bankrutavo Andrius Rimiškis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai