Bananų nauda jūsų sveikatai, grožiui, smegenų veiklai

Bananai / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-13 09:07
Ne veltui žaliavalgiai taip vertina šiuos vaisius. Tai tikra vitaminų ir mikroelementų bomba, suteikianti mūsų organizmui itin daug naudos. Tikinama, kad bananai padeda atsikratyti depresijos, skatina smegenų veiklą, kovoja su inkstų vėžio rizika, osteoporoze. Norite dar daugiau atradimų?

Jie tinka ne tik valgyti, bet ir grožiui puoselėti, padeda atsikratyti raukšlių, praverčia net ir buityje!

Taip pat skaitykite: 5 inkstus valantys kokteiliai

 1. Bananai gerina nuotaiką, padeda įveikti depresiją todėl, kad juose itin gausu amino rūgšties triptofano. Būtent jo dėka organizme gausėja serotonino – laimės hormono.
 2. Suvalgykite kelis bananus, jeigu jūsų laukia fizinis krūvis, pavyzdžiui, sunkus darbas ar treniruotė. Taip ne tik gausite pakankamai energijos, bet ir suvaldysite cukraus kiekį kraujyje.
 3. Bananuose gausu B grupės vitaminų, todėl reguliariai valgydami išvengsite raumenų mėšlungio.
 4. Dar vienas puikus ir, svarbiausia, natūralus būdas atsikratyti PMS negalavimų – į valgiaraštį įtraukti bananų. Jie tikrai suteiks mums jėgų ir geros nuotaikos pliūpsnį, numalšins streso simptomus.
 5. Šie vaisiai nepakeičiami – padeda atgauti prarastas kalcio atsargas, taip pat stiprina kaulus, dantis.
 6. Bananuose taip pat randama ir geležies, todėl sustiprinkite savo organizmą, kraują, išvenkite anemijos, pasitelkę šiuos puikius vaisius.
 7. Bananai malšiną uždegimą, kovoja su antrojo tipo diabetu, padeda išlaikyti svorį, stiprina nervų sistemą.
 8. Kadangi vaisiuose itin daug kalio, jie padeda sureguliuoti kraujo spaudimą, menkina insulto ir širdies smūgio riziką.
 9. Bananuose yra pektinų, kurie gerina virškina, padeda iš organizmo pašalinti sunkiuosius metalus ir toksinus.
 10. Jie veikia kaip probiotikai, skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi organizme, taip pat bananai padeda įsisavinti reikalingas maistines medžiagas.
 11. Jeigu vargina užkietėję viduriai, skanaukite bananų, kadangi jie puikiai veikia žarnyno peristaltiką.
 12. O jei turite priešingą bėdą, viduriuojate, tuomet bananai taip pat nepakeičiami – padeda nuraminti virškinamąjį traktą, atgauti prarastus elektrolitus.
 13. Štai kita bėda, kai padidėja skrandžio rūgštingumas, kamuoja daugelį žmonių. Šiuo atveju taip pat patartina į meniu įtraukti kuo daugiau bananų.
 14. Šiuos vaisius tinka valgyti ir tada, jeigu kamuoja skrandžio opa. Be vertingų medžiagų, bananų ir konsistencija ypatinga: ji, kitaip nei daugelio vaisių, švelni ir minkšta, ne dirgina, o atvirkščiai, tarsi sutepa visą virškinamąjį traktą. Todėl bananais gali mėgautis ir opų kamuojami ligoniai, kuriems daugelis vaisių išvis nerekomenduojama
 15. Bananai padeda kovoti su inkstų vėžiu, apsaugo regėjimą nuo aplinkos poveikio.
 16. Jeigu ruošiatės egzaminui, darbo pokalbiui ar bet kokiam kitam rimtam darbui, pavyzdžiui, pristatymui, būtinai valgykite bananų. Jie skatina smegenų veiklą, todėl lengviau įsisavinsite naujas žinias, numalšinsite kylančią įtampą ir stresą.
 17. Bananuose gausu antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais ir lėtinėmis ligomis. Be to, saugo nuo aplinkos poveikio, grąžina jaunystę.
 18. Bananai taip pat padeda išvengti cukraus kiekio svyravimų kraujyje, apsaugo nuo rytinio pykinimo nemalonumų.
 19. Šis patarimas itin aktualus vasarą: neišmeskite banano žievės, jeigu įgėlė vabzdys, kadangi vidine žieves puse patepę skaudamą vietą, išvengsite nemalonaus patinimo.
 20. Bananai stiprina mūsų organizmą ir imunitetą, tai ypač aktualu žiemos metu. Nors bananai nerūgštūs, juose daug vitamino C, kuris užtikrina puikią savijautą.
 21. Bananai tinka ligos metu, kadangi gali padėti numušti temperatūrą, kai karščiuojate arba karštomis vasaros dienomis, kai norite atsigaivinti.
 22. Dar svarbu paminėti ir tokį dalyką, kad mūsų savijautai didelės įtakos turi sezoniniai pokyčiai. Čia taip pat į pagalbą skuba bananai, padėsiantys atgauti gerą nuotaiką ir pozityvumą.
 23. Metėte rūkyti? Dėl šiuose vaisiuose esančių B grupės vitaminų, kalio bei magnio, jūs pasijausite kur kas geriau. Šie mikroelementai sumažins nemalonius simptomus, kurie kamuoja atsisakius tokio žalingo įpročio.
 24. Pamaitinkite paukštelius. Pasirodo, žiemos metu paukšteliai įvertins ne tik įvairias sėklas, nesūdytus lašinukus ar duonos trupinėlius. Puikiu traukos šaltiniu gali tapti ir bananai! Nieko keista – juk šiuose vaisiuose gausu naudingųjų medžiagų ir mineralų. 
 25. Suteikite veidui spindesio! Bananų kaukė – puikus būdas atgaivinti pavargusią, raukšlių išvagotą odą, suteikti jai jaunatviškumo. Sutrinkite gerai prinokusį bananą iki košelės konsistencijos ir užtepkite ant veido. Palikite bent 10–15 min., paskui nuskalaukite šiltu vandeniu. Jūsų oda ne tik spindės, bet dargi ir trauks akį šviežumu bei gaivumu.

Taip pat skaitykite: 5 keisti ženklai, kaip meilė paveikia žmogaus būseną

Ji24.lt

Naujausi straipsniai