Baltoji magija: 40 būdų panaudoti sodą buityje

Soda – nepamainomas pagalbininkas namų buityje / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-22 09:00
Mes turime nuostabų planą, kaip nebeteršti gamtos įvairiomis valymo ir priežiūros priemonėmis, kurios patenka į nutekamąjį vandenį.

Pavyzdžiui, tokia antibakterinė medžiaga, kaip triklozanas (naudojama muilo, dezodorantų ir kitų higienos priemonių gamyboje) buvo rasta delfinų organizmuose! Taigi, apsaugokime save bei gamtą nuo teršalų ir pagalvokime apie neįtikėtiną kepamosios sodos naudą, rašo tinklalapis care2.com. Štai kokia daugybė sodos panaudojimo būdų:

1. Pasigaminkite dantų pastą. Sodą sumaišykite su 3 proc. vandenilio peroksidu ir turėsite puikų reklamuojamos pastos pakaitalą.

2. Gaivesnė burna. Valgomąjį šaukštą sodos ištirpinkite pusėje stiklinės vandens, praskalaukite burną ir išspjaukite. Blogas kvapas bus puikiai neutralizuotas.

3. Mirkykite burnos priežiūros priemones. 2 šaukštus sodos ištirpinkite šiltame vandenyje ir pamerkite dantų tiesinimo plokšteles ar protezus. Soda atmirko maisto likučius ir neutralizuoja kvapą.

4. Veido ir kūno šveitiklis. Sumaišykite sodą su vandeniu santykiu 3:1 (3 dalys sodos, 1 – vandens), švelniai trinkite odą sukamaisiais judesiais ir švariai nuplaukite. Negyvas odos ląsteles taip šalinti galite kasdien.

5. Patrinkite soda pažastis ir atsikratykite nemalonaus prakaito kvapo.

6. Soda – saugus ir efektyvus antacidas – neutralizuoja skrandžio rūgštingumą ir rėmenį.

7. Vabzdžių įkandimų ir niežtinčios odos prevencija. Jei įkando vabzdys, sumaišykite sodą su vandeniu ir patepkite ant pažeistos odos. Jei jaučiate nemalonų niežulį, paberkite sodos ant rankos ir švelniai patrinkite drėgną odą po dušo ar vonios.

8. Padėkite plaukams. Pabarstykite šiek tiek sodos and delno ir užsipilkite ant jo šampūno. Ištrinkite plaukus įprastu būdu ir gerai išskalaukite. Soda padės išvalyti plaukų priežiūros priemonių likučius, todėl plaukai bus švaresni ir lengviau formuojami.

9. Išvalykite šepečius ir šukas. Norite nepriekaištingų plaukų? Valykite ir priemones, kuriomis šukuojatės. Sumaišykite šaukštą sodos nedideliame indelyje su šiltu vandeniu, pamirkykite ten šukas, nuskalaukite ir leiskite išdžiūti.

10. Įpilkite pusę puodelio sodos į vonią. Vonia su soda padės atstatyti rūgščių pusiausvyrą ant odos, nuplauti susikaupusį riebalų sluoksnį ir prakaitą bei sušvelnins odą. Epsom druska taip pat puikiai tinka vonios procedūroms.

11. Nuraminkite pėdas. 3 šaukštus sodos ištirpinkite vandens vonelėje ir pamirkykite pėdas, o paskui švelniai nušveiskite.

Taip pat skaitykite: Magiškos acto savybės. Priemonė pagelbės automobiliui, telefonui ir puodui

12. Soda efektyviai nuvalo vonią, plyteles ir kriaukles. Pabarstykite sodos ant drėgnos kempinės ir nušveiskite. Gerai nuplaukite ir leiskite išdžiūti. Jei norite itin stiprios valomosios galios, tuomet pasidarykite mišinį su soda, kristalizuota druska ir  skystu indų plovikliu.

13. Jei plaunate indus rankomis, 2 kupinus šaukštus sodos sumaišykite su paprastu indų plovikliu ir pamirkykite indus tokiame vandenyje. Tai padės pašalinti maisto likučius nuo indų, puodų ir keptuvių.

14. Pamirkykite nemaloniai kvepiančias kempines sodos ir vandens tirpale (4 šaukštai sodos, apie litras vandens).

15. Berkite sodą ant drėgnos kempinės ir išvalykite mikrobangų krosnelę, tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o ir jokio chemikalų kvapo nebus. Tik nepamirškite gerai nuvalyti vandeniu.

16. Poliruokite sidrabinius stalo įrankius. Sumaišykite sodą su vandeniu ir drėgna kempinėle ar servetėle nušveiskite. Gerai nuskalaukite ir nušluostykite.

17. Išvalykite kavos ar arbatos nuosėdas su ¼ puodelio sodos ir litru vandens. Įsisenėjusioms dėmėms pabandykite pamirkyti indus nakčiai į mišinį įmaišę ir indų ploviklio arba gerai nušveiskite drėgna kempine.

18. Valykite orkaitę. Pabarstykite sodos orkaitėje, sudrėkinkite paviršių pašlakstydami vandeniu ir tuomet palikite nakčiai. Ryte nušveiskite, išvalykite sodą ir nešvarumus su kempine bei nuskalaukite.

19. Valykite purvą ir nešvarumus nuo grindų ar plytelių su puse puodelio sodos ir vandeniu. Valykite grindis su drėgna šluota. Juodoms žymėms panaikinti – sodą berkite ant kempinės, tuomet plaukite gindis.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

20. Nuvalykite žymes nuo sienų ar baldų (netgi kreidelių žymes). Berkite sodos ant sudrėkintos kempinės ir švelniai patrinkite.

21. Pašalinkite nemalonų kvapą nuo vonios užuolaidų. Šveiskite užuolaidas pabarstę sodos ant kempinės ir gerai nuskalaukite. Užkabinkite, kad nudžiūtų.

22. Kitą kartą skalbdamos drabužius, šalia skalbimo skysčio įpilkite pusę puodelio sodos. Geresnis pH balansas – švaresni, gaivesni ir šviesesni drabužiai.

23. Skalbkite kūdikių drabužius su soda ir skalbiniams suteikite gaivumo. Kūdikių oda yra itin jautri, kvapai ir priemonės dėmėms panaikinti gali ją dirginti. Sunkioms dėmėms pašalinti naudokite pusę puodelio sodos kartu su skalbikliu arba tiesiog praskalaukite, jei norite tik panaikinti nemalonų kvapą. Pusę puodelio sodos sumaišykite dviejuose litruose vandens ir plaukite kūdikių vystyklus. Norėdami suteikti gaivumo savo skalbiniams, įberkite pusę puodelio sodos į skalbimo mašiną, kuomet įjungsite skalavimo režimą.

24. Valykite savo sportinę įrangą. 4 šaukštus sodos ištirpinkite 1 litre vandens, tokiu mišiniu valykite ir panaikinkite blogą kvapą. Pabarstykite šiek tiek sodos į sportinius krepšius (tai sumažins nemalonų kvapą).

25. Panaikinkite alyvos ir riebalų dėmes nuo garažo grindų ar įvažiavimo į kiemą. Pabarstykite sodos ant dėmių ir patrinkite drėgnu šepečiu.

26. Soda gali pasitarnauti neutralizuojant baterijų rūgšties koroziją mašinose, žoliapjovėse ir kituose įrenginiuose, nes turi šarminių savybių. Prieš valydami įsitikinkite, kad akumuliatorių gnybtai atjungti. Pasigaminkite sodos ir vandens mišinį (santykis 3:1) ir valykite su drėgna šluoste. Po to patepkite techniniu vazelinu nuo korozijos.

27. Naudokite sodą valyti mašinų lempas, langus, padangas, vinilo sėdynes ir kilimėlius nesibaimindami, kad liks žymių. Litre vandens ištirpkinkite ¼ puodelį sodos ir su drėgna kempine ar šluoste valykite purvą, medžių sakus, vabalus ir degutą. Jei norite panaikinti rimtesnes dėmes, pabarstykite sodos iškart ant kempinės ir valykite.

28. Įdėkite atidarytą dėžutę su soda į šaldytuvą, ir blogas kvapas kaipmat išnyks.

29. Neutralizuokite pjaustymo lentelės ar šiukšliadėžės kvapą. Pabarstykite sodos ant pjaustymo lentelės, gerai nušveiskite ir nuskalaukite. Jei šiek tiek sodos pabarstysite į šiukšliadėžės dugną, atsikratysite nemalonaus kvapo ir čia. Barstykite sodą ne tik į šiukšlių dėžę, bet ir į rūšiavimo konteinerį, jei tokį turite.

30. Dezodoruokite kriaukles, vonias ir panaikinkite nemalonų kvapą iš vamzdžių. Atsukite šiltą vandenį ir supilkite pusę puodelio sodos tiesiai į vamzdį.

31. Valykite indaploves. Jei yra atsiradęs nemalonus kvapas jį galite išnaikinti pabarstę sodos, o paskui išplauti ją.

32. Naikinkite nemalonius kvapus. Kai nenaudosite savo dėžutės pietums, įdėkite ten sandariai uždarytą sodos pakelį ir ji sugers nemalonius kvapus. Panaikinkite nemalonų kilimo kvapą – pabarstykite sodos, palikite per naktį ar dar ilgesniam laikui (kuo ilgiau, tuo geriau). Po to viską sušluokite, o likučius nusiurbkite. Padėkite dėžutę spintoje ar drabužinėje – įnešite gaivos ir čia.

33. Įvairiausi kvapai įsigeria į automobilių sėdynių audinį ir kilimėlius. Panaikinkite kvapus berdami sodos tiesiai ant sėdynių apmušalų ir kilimėlių. Palaukite 15 minučių ar ilgiau ir išsiurbkite sodą.

34. Katės išmatų dėžutės kvapo neutralizavimas bus efektyvus padengus dėžutės dugną su soda ir tuomet užbėrus kraiko. Jei norite, kad kraikas visuomet būtų švarus, tuomet po kiekvieno valymo, pabarstykite šiek tiek sodos ant viršaus.

35. Gyvūnų guolio kvapo panaikinimas. Tiesiog paberkite sodos ant gyvūno miegamosios vietos, palaukite 15 minučių ar ilgiau ir nusiurbkite.

36. Pašalinkite nemalonų sportbačių kvapą. Kai neavite savo sportinių batelių, paberkite sodos vidun, ji pašalins visus nemalonius kvapus.

37. Atšviežinkite pliušinius žaislus – pabarstykite ant jų sodos ir palikite kuriam laikui, bent 15 minučių, o tada nuvalykite.

38. Pasiimkite į iškylas. Soda labai naudingas dalykas, jei ruošiatės mėgautis gamta. Ir indus galėsite išsiplauti, ir puodus iššveisti, rankas nusivalyti, naudoti kaip dezodorantą ar dantų pastą.

39. Naudinga gesinti ugnį. Su soda galima suvaldyti nedidelius elektrinės viryklės gaisrus, nes kaisdama soda išskiria anglies dioksidą, kuris „uždusina“ ugnį. Jei gaminant maistą kilo nedidelis gaisras (keptuvėje, orkaitėje ar kepant grilyje), jei įmanoma saugiai tai padaryti, išjunkite dujas ar elektrą. Atsitraukite ir meskite sodą ant ugnies šaltinio. Dėl viso pikto reikėtų kviesti ugniagesius.

40. Vaisių ir daržovių šveitiklis. Soda – saugus būdas nuvalyti nešvarumus ir kenksmingas medžiagas nuo vaisių ir daržovių. Tiesiog paberkite šiek tiek sodos ant drėgnos kempinės ir nušveiskite produktus.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai