Baltijos kelio 30-mečio proga – automobilių žygis iš Vilniaus į Taliną

Baltijos kelio 30-mečio sukakčiai paminėti automobilių kolona važiuos iš Vilniaus iki Talino/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 23-ąją minima itin svarbi Lietuvai 30 metų sukaktis. Lygiai prieš tiek laiko nuo Lietuvos iki Estijos už Baltijos šalių Nepriklausomybę kovoti stojo gyvų žmonių grandinė. Susikabinę rankomis jie „nutiesė“ Baltijos kelią – kovos už laisvę ir vienybės simbolį.

Penktadienį iškilmingas Baltijos kelio 30-mečio minėjimas prasidėjo nuo ankstaus ryto. Surengtas tarptautinis automobilių žygis iš Vilniaus į Taliną. Žygio metu siekiama užfiksuoti net kelis rekordus, parodyti, kad ir dabar esame tokie pat vieningi, kaip ir buvome kadaise. 

Baltijos kelio 30-mečio sukakčiai paminėti automobilių kolona važiuos iš Vilniaus iki Talino/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Apie 7 valandą ryto Vilniuje, Katedros aikštėje išsirikiavo 30 specialiai tautine atributika papuoštų automobilių, fone tyliai nuskambėjo dainos „Laisvė“, „Bunda jau Baltija“, „Trys milijonai“.

Netrukus sveikinimo kalbą visiems susirinkusiems tarė Algirdas Stončaitis bei sostinės meras Remigijus Šimašius, į žygį susirinkusius dalyvius prieš kelionę palaimino kunigas. 

Pirmiausia keli pagrindiniai automiliai keliaus į Rygą, kur Latvijos valdžios atstovams bus įteiktos Lietuvos ir Estijos vėliavos, o pagrindinis ekipažas aplinkeliu važiuos iki Talino. Po vėliavų įteikimo Rygoje automobilių grupė prisijungs prie vykstančio žygio dalyvių ir jie vsi apie 19 val. vakarą finišuos Taline, Lietuvos ambasadoje, kur Lietuvos ir Latvijos vėliavos bus perduotos Estijos valdžios atstovams.

Baltijos kelio 30-mečio proga – automobilių žygis (33 nuotr.)
+27
Baltijos kelias fotografo Kęstučio Vanago akimis (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau