Baltarusijai užkirstas kelias į „Euroviziją“: konkurse dalyvauti nebegalės

Aliaksandras Lukašenka ir „Galasy Zmesta“ / „Scanpix“ ir BTRC nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-07-01 11:45
Baltarusijos nacionalinis transliuotojas BTRC pašalintas iš Europos transliuotojų sąjungos (EBU), rašo internetinis portalas „Wiwibloggs“. Tai reiškia, kad kitais metais didžiajame dainų konkurse šios šalies atstovų neišvysime.

EBU pašalinus Baltarusijos nacionalinį transliuotoją BTR iš sąjungos, šalis netenka galimybės dalyvauti „Eurovizijos“ bei „Vaikų Eurovizijos“ dainų konkursuose. 

2022 metais Italijoje vyksiančioje „Eurovizijoje“ dalyviai turės vienu konkurentu mažiau. 

Žmonės.lt primena, kad ir šiais metais Roterdame vykusiame konkurse Baltarusijos dainos žiūrovai neišgirdo. Šalies atstovai „Galasy ZMesta“ buvo pašalinti dėl politinės potekstės jų dainoje. 

„Kovo 10 dieną kreipėmės į BTRC televiziją, kuri yra atsakinga už Baltarusijos dalyvavimą „Eurovizijos“ dainų konkurse. Prašėme, kad jie imtųsi visų būtinų veiksmų, kurie padėtų užtikrinti šalies dalyvavimą šių metų konkurse. BTRC per sutartą laiką pateikė naują tų pačių atlikėjų dainą.

EBU ir konkurso valdyba atidžiai išnagrinėjo naują kūrinį, kad įvertintų šios dainos tinkamumą dalyvauti konkurse. Išvada – pateiktas kūrinys taip pat neatitinka  „Eurovizijos“ taisyklių, užtikrinančių konkurso sąžiningumą.

Kadangi BTRC per paskirtą laikotarpį nepateikė tinkamo kūrinio, nuspręsta, kad 65-ajame „Eurovizijos“ dainų konkurse Baltarusija nepasirodys“, – tuomet buvo rašoma EBU išplatintame oficialiame pranešime.

Naujausi straipsniai