Balandžio mėnesio „Laimoje“ peržiūrime ne tik spintas

„Laima“ 2018 Nr. 4 / Gedmanto Kropio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-20 15:50
...bet ir atsikratome kitokio užsilikusio „gėrio“ – visai ne kilogramų (nors numeryje rasite pasvarstymų ir ką daryti su jais), sustabarėjusių stereotipų, sustingusio požiūrio, nepakantumo ir pan. Nes balandį – kuris dar vadinamas švaros mėnesiu – norisi susitvarkyti ne tik spintas.

Numerio viešnios ir viršelio veidai – choreografės, šokėjos, aktorės ir šiaip labai geros draugės Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė tiesiai šviesiai kalba apie netoleranciją kitaip mąstantiems, atrodantiems („Pasaulis pagal blondines“, p. 22). Merginų sukurtas fikcinių personažų duetas „B&B“, prisidengdamas dviejų peroksidinių blondinių perukais, nori išklibinti įvairius stereotipus: meilės, socialinius, politinius, tarp jų ir įprastus juokelius apie blondines. „Mes – kaip juokdariai rūmuose. Kol jie su kaukėmis, gali sakyti tiesą apie save ir visus kitus“, – tikina Agnietė ir Greta.

Kad mes mąstome stereotipais, sutinka ir kitas numerio svečias – garsus televizijos režisierius Mindaugas Meškauskas („Jis jus mato kiaurai!“, p. 50). „Jei būsite pilki, teisingi, nebūsite niekam įdomūs. Ir nevaidinkite superherojų, kurie nei pyksta, nei verkia“, – ši pašnekovo mintis tinka ne tik besiveržiantiems į televiziją. O juk įvairovė daug įdomesnė!

Laisve ir įvairove alsuoja ir Berlynas, šio numerio žurnalo pasirinkta kryptis. Jau daugiau kaip 15 metų šiame mieste su šeima gyvenantis buvusios muzikos grupės „Exem“ lyderis Matas Petrikas ne kartą keitė gyvenamąsias vietas, kol rado TĄ. Į namus buvusiame naktiniame klube jis pasikvietė ir „Laimą“ („Įsileisti į namus Berlyną“, p. 152). „Jutau, kad būtent Berlyne galiu tarsi gimti iš naujo, nes tai miestas, turintis įvairialypį charakterį, – tikina Matas. – Čia laisvės pojūtis toks, kad kuria neužbaigto ir niekada neužbaigiamo miesto įspūdį.“ Užktikriname: Berlyną šiame žurnalo numeryje atrasite visai kitokį...

Šiemet festivalis „Mados infekcija“ švenčia 20-metį. Šis renginys ir jo kūrėjos niekad nepataikavo žiūrovų skoniui ir laužė stereotipus. Tad balandžio mėnesio „Laimos“ numeryje kviečiame pasižvalgyti, kokie buvo tie du mados dešimtmečiai („Mados infekcijai“ – 20: kas toliau?“, p. 38), ir pro slaptą uždangą žvilgterėti į tvinpyksišką dvasia alsuosiantį šių metų festivalį („Sek paskui mane“, p. 62) bei iš arčiau susipažinti su „Mados infekcijos“ scenografe Rūta Bagdzevičiūte („Po palme ir kitur“, p. 48).

Drauge su dizainere Aušra Šeduikyte, juvelyre Jurga Lago ir ryšių su visuomene specialiste Daiva Lialyte diskutuojame aštria ir nepatogia tema apie sąžiningą ir skaidrų verslą („Ar sunku būti sąžiningam?“, p. 56). Sąžiningumo pravers ir pravėrus jau minėtas spintos duris. Nebenešiojamus, nebetinkančius, nusidėvėjusius drabužius drąsiai keiskite naujais – „Laimoje“ beveik 30 puslapių skirti madai ir naujiems radiniams parduotuvėse. Juk pagaliau pavasaris! Kartu su numerio ekspertais mokysimės prisijaukinti saulę (ir tinkamai jos saugotis) bei ją truputį pergudrauti.

O kai už lango jis dar tik žengia pirmuosius žingsnius, tačiau akys išsiilgusios spalvų, tebūnie žalia bent jau lėkštėse: numeryje rasite puikių mūsų pačių išbandytų receptų, kurie galbūt pagyvins net ir šventinį stalą.

Šventė į jūsų namus gali ateiti kiekvieną mėnesį, jei „Laimą“ prenumeruosite. Be to, prenumeruoti pigiau nei pirkti! Kaina prenumeratoriams – 1,99 Eur (vietoj 3,49 Eur).

Naujausi straipsniai