Balandžio mėnesio „Laimė“: ką atskleidė lietuvių laimės tyrimas?

Žurnalas „LAIMĖ“
Žurnalas „LAIMĖ“
Asta Lipštaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-03-21 14:43
AA

Balandžio mėnesio „Laimė“ prekybos vietas pasieks kovo 20-ąją – Tarptautinę laimės dieną. Ta proga žurnalo „Laimė“ užsakymu buvo atliktas lietuvių laimės tyrimas. Jo rezultatai – naujausiame numeryje. O taip pat – daug herojų minčių apie laimę bei laimės hormonų kiekį neabejotinai padidinsiantis sporto motyvacijos gidas „LAIMĖ Fitness“.

Ar lietuviai jaučiasi laimingi? Kiek jų taip jaučiasi? Kas juos (ir mus) daro laimingus? Kas padėtų pasijusti dar laimingesniems? Nenorime išduoti visų paslapčių, todėl raginame įsigyti balandžio mėnesio „Laimę“ (arba skubėti jos ieškoti pašto dėžutėje) ir viską sužinoti patiems pirmiesiems. Galime tik išduoti, kad tyrimo, atlikto internetu KOG rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto, mus nustebino... Net 90 proc. lietuvių jaučiasi laimingi (arba jaučiasi labiau laimingi negu nelaimingi). Išsamiai tyrimą aprašėme žurnale („Tas saldus žodis „laimė“, p. 18). Ten rasite ir visą laimės studiją – ją perskaičius, tikrai imi tikėti Jugtinių Tautų paskelbta išvada, kad pasaulis tampa vis laimingesne vieta.

Tarptautinės laimės dienos proga paprašėme žurnalo buvusių, esamų ir, tikime, būsimų herojų pasidalyti jų laimės „formulėmis“ – tuo, kas daro juos laimingus. Savo laimės „receptais“ žurnale dalijasi projekto „Dydis nesvarbu“ iniciatorė, tinklaraštininkė, pirmojo „Laimės“ numerio herojė ir viršelio veidas Giedrė Valavičiūtė, dainininkė, komunikacijos specialistė ir nuomonės formuotoja Dovilė Filmanavičiūtė, dailininkė, aktyvi savanorė Skaistė Semenikė, stilistė Agnė Gilytė, fotomenininkė, „Atsipūtusios mokyklos“ Užupyje (į)kūrėja Rūta Jankauskaitė-Marla Singer, modelis, tinklaraštininkė Julija Steponavičiūtė, dizainerė Agnė Kuzmickaitė (pateikusi redakcijai ir malonų siurprizą, apie kurį irgi pasakojame žurnale), motyvacijos trenerė, aktyvaus gyvenimo būdo propaguotoja, projekto „Motyvacija judėti“ autorė ir naujoji „Laimės“ skilties rašytoja Vlada Musvydaitė bei kunigas, pamokslininkas Algirdas Toliatas.

Viršelio veidas TV laidų vedėja, iniciatyvos #MoterųPasaulyje kūrėja Indrė Stonkuvienė apie laimę samprotauja taip: „Laimė – tai vidinė branda ir mokėjimas džiaugtis smulkmenomis. Tai labai individuali ir labai trumpalaikė būsena, kuri tikrai greičiau praeina, nei ateina. Laimė nėra kalnas pinigų ar geras automobilis, tai emocija, kurią gali išmokti išgyventi čia ir dabar. Man laimė yra bendrystė – tiek su savo šeima, tiek su žmonėmis, kurie mane supa, tiek su moterimis, kurias suburia #MoterųPasaulyje.“

Nuoširdžiame interviu („Mėgaukimės, kad galime padėti!“, p. 44) Indrė pasakoja apie savo kelią į populiarumo aukštumas, kaip netobulumus pavyko paversti tobulumais ir... pinigais, viešumo kainą ir kodėl jai gera būti savimi. „Kalbant moterims apie tai, jog gera tiesiog būti savimi, sumažėjo patyčių ir padaugėjo viena kitos palaikymo, skatinimo“, – pastebi I. Stonkuvienė.

Už tai, kad įkvepia moteris, kad neleidžia joms jaustis vienoms ir vienišoms, o skatina burtis ir palaikyti vienoms kitas, Indrė ir tapo mūsų numerio viršelio heroje. Ačiū Tau, Indre! Nenuostabu, kad į Tavo #Moterų Pasaulyje susitikimą atvyko net ne 500, kaip svajojai, o daugiau kaip 800 moterų! Net straipsnį rašiusi žurnalistė, prieš interviu kiek būgštavusi, lengviau atsiduso, kad Indrė Stonkuvienė – labai paprastas ir nuoširdus žmogus. Gal tai ir yra didžioji paslaptis, kuo ji traukia kitus?

„Man patinka įkvėpti žmones“, – tikina kita numerio herojė, programos „Kurk Lietuvai“ vadovė Agila Barzdienė (p. 54). Kartu su vyru laimėjusi žaliąją kortą, ji galėjo likti ir siekti karjeros JAV, bet po penkerių metų grįžo įgyvendinti savo svajonių į Lietuvą. Ir šio sprendimo niekad nesigailėjo.

Žurnalo „LAIMĖ“ sporto motyvacijos gidas „Fitness“

Būti savimi ir kurti savo, autentišką, gyvenimą ten, kur jautiesi reikalingas, skatina ir Daumanto Mikučionio tekstas „Niujorko testas“ (p. 42): „Tik tada išliksi, jei gerai žinai, kas esi, ir tau nereikia išorinių pavirtinimų. Tu išliksi, jei esi tikras. Autentiškas. Niujorko testas yra autentiškumo testas. Tai yra testas, kurį anksčiau ar vėliau mes visi laikom, net jei nesam Niujorke. <...> Pasaulis didelis. Kuo greičiau tu pajusi, kad čia ne tavo vieta, tuo daugiau laiko turėsi viskam kitam.“

Jei rasite laiko įsiklausyti ne tik į sielos, bet ir į kūno pojūčius, gali nutikti, kad laimės hormonų kiekis taps dar didesnis – tuo pasirūpinome išleisdami pavasarinį sporto motyvacijos gidą „LAIMĖ Fitness“. Jame rasite daug sportuoti įkvepiančių žinomų aktyvuolių minčių, patarimų ir priemonių. Taigi – niekas ne(be)trukdo jaustis laimingiems!

Sakoma, kad kasdien mums likimo yra atseikėjama stebuklinga minutė, kai savo gyvenimą gali padaryti laimingą, tik reikia jos nepražiopsoti... Linkime jums visiems (ir patys sau) kolekcionuoti tas minutes, kad jos vėliau taptų autentiškomis akimirkomis, kurias būtų malonu ir gera prisiminti, o jas prisiminus ir vėl taptume truputį laimingesni. Juk dėl tų akimirkų ir gyvename, tiesa?