Baikerių sezono atidarymą šventusi Asta Dovydėnaitė: „Motociklus vairuojančias moteris baikeriai gerbia“

Baikerių sezono atidarymo akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke griaudėjo motociklų motorai: vyko baikerių sezono atidarymo šventė. Šimtai motociklininkų sugūžėjo į parką pasidalinti naujienomis, parodyti savo motociklus ir pasilinksminti bendraminčių draugijoje. Šventėje pasirodė ir kaip niekad daug motociklus vairuojančių moterų bei merginų. Viena jų – 26-erių Asta Dovydėnaitė – prie motociklo vairo sėdi jau penkerius metus. Asta tikina, kad motociklus vairuojančių merginų gatvėse vis daugėja, o vyrų-motociklininkų gretose jos – išties gerbiamos.

Vairuoti motociklą Asta pradėjo prieš bene penkerius metus, ką reiškia juo lėkti gatvėmis žinojo dar anksčiau. „Motociklu važinėdavau kaip keleivė, tačiau man pasidarė labai nuobodu. Nutariau pati išsilaikyti motociklo vairuotojo teises, kad galėčiau važinėti su visais kartu ir nenuobodžiauti. Man pavyko!“ – džiaugiasi Asta. Prieš pačiai sėdant prie motociklo vairo ją miesto gatvėmis dažniausiai vežiodavo draugai. 

Vilniuje audringai atidarytas baikerių sezonas (38 nuotr.)
+32

Dabar Asta vairuoja motociklą „BMW F650 CS“. Tai – jau antrasis jos motociklas: anksčiau važinėdavo motociklu „Yamaha Virago“. „Norėjosi sėsti prie labiau keliauti tinkančio motociklo vairo“, – Žmonės.lt paaiškino ji. 

Per tuos penkerius važinėjimo motociklu metus Asta tikina nėsyk nesusidūrusi su rimtesniais nemalonumais. Nors vieną problemą, sako, turi: „Didžiausia bėda mane ištinka, kai sustojusi kojomis nepasiekiu žemės – tada nukrentu. Tačiau, ačiū dievui, bent kol kas jokių rimtų įvykių gatvėse nepatyriau – pavyko išvengti net avarinių situacijų. Nesu agresyvus vairuotojas – žiūriu, kur ir kaip važiuoju.“

Baikerių sezono atidarymo akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Asta pasakoja, kad prie motociklo vairo ją pamatę aplinkiniai dažniausiai šypsosi – juk motociklininkės dažniausiai vis dar atrodo neįprastai. „Kartais būna, kad vasarą koks automobilio vairuotojas, pamatęs, kad prie motociklo vairo sėdžiu aš, mergina, pamojuoja, praleidžia važiuoti pirmiau. Tačiau didesnių emocijų iš aplinkinių nesu sulaukusi“, – tikina. 

Motociklininkė juokiasi, kad jos aistrą puikiai supranta visa šeima, o kartais artimieji net patys prašosi sėsti prie vairo. „Mama pati jaunystėje lakstydavo laukais vairuodama motorolerį, todėl puikiai mane supranta. Tėtis taip pat turi vairuotojo teises, todėl kartais paprašo paskolinti motociklą. Man pradėjus vairuoti motociklą džiaugėsi net močiutės – plojo katutėmis“, – šypsosi vairuotoja. 

Asta pastebi, kad motociklus vairuojančių merginų gatvėse nuolat daugėja. Tuo ir džiaugiais; „Merginų, vairuojančių motociklus, kuo toliau, tuo daugiau. Pati nustembu, kai per sezonų atidarymus pamatau vis daugiau merginų, kurios pačios dedasi šalmus ir sėda ne ant motociklo galo, bet prie vairo. Tai tikrai smagu – puiki tendencija! Motociklus vairuojančios merginos man atrodo labai solidarios, jos gerbiamos baikerių gretose – jei tik reikės, jie visada sutiks padėti.“

Baikerių sezono atidarymo akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau