Baigtas filmuoti paskutinis „Sostų karų“ sezonas: ką veiks drakonų motina Emilia Clarke?

Aktorė Emilia Clarke / Vida Press/Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-26 08:10
Neseniai baigtas filmuoti paskutinis „Sostų karų“ sezonas ir Emilia CLARKE (31) intriguoja žiūrovus, kuo baigsis kultinis serialas. Tačiau ką toliau ketina veikti pati aktorė, šešerius metus buvusi drakonų motina?

Kita vertus, ir be „Sostų karų“ jos darbų sąrašas nebuvo tuščias – nuo BBC muilo operos „Daktarai“ (aktorė – britė, prestižinės „Drama Center London“ mokyklos absolventė) iki populiarios melodramos „Aš prieš tave“. Na ir kritikų nesužavėjusio „Terminatorius: Genisys“ negalima nepaminėti. Tačiau būtent Deneris Targarian vaidmuo seriale, sukurtame pagal pagarsėjusius George’o R. R. Martino romanus, padarė daug žadančią aktorę tikra žvaigžde ir – nepabijokime to žodžio – simboliu. O tokio vaidmens šešėlio nelengva nusikratyti. Bet Clarke kupina ryžto ir ambicijų.

Vida Press/Scanpix nuotr.
Vida Press/Scanpix nuotr.

Dalis jų susiję su naująja juosta „Solo: Žvaigždžių karų istorija“. Jei filmą lydės sėkmė, ilgametė sutartis su „Lucasfilm“ Clarke garantuota – kūrėjai norės išnaudoti jos Qi’rą, naują personažą „Žvaigždžių karų“ visatoje. Clarke sukūrė savo heroję, kaip pati sako, „pirmąją sagos femme fatale“, tarsi iš nieko. Ir tai buvusi labai jaudinama patirtis.

Ji labai nori kurti dokumentinius filmus ir gilintis į aštrias problemas, kurios dažnai ir nepelnytai pamirštamos. Kai kurios iš jų – labai jautrios: Emilios tėvas Peteris prieš dvejus metus mirė nuo vėžio ir ji nerimauja, kaip breksitas paveiks Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugą. Neseniai aktorė tapo Karališkosios slaugos kolegijos ambasadore ir sako, kad užuojauta ir noras padėti – vienas iš bruožų, siejančių ją su garsiąja heroje... Dar kitokio likimo jai linki kolega ir geras draugas Kitas Haringtonas, seriale vaidinantis Džoną Snou.

Vida Press/Scanpix nuotr.
Vida Press/Scanpix nuotr.

Jis įsitikinęs, kad Clarke – puiki, talentinga aktorė, nusipelniusi filmo, kuriame vaidintų ryškų, charakteringą pagrindinį personažą. Galbūt toks bus šiemet pasirodantis australų režisieriaus Philippo Noyce’o kriminalinis trileris „Above Suspicion“?

Ir vis dėlto visus labiausiai domina „Sostų karai“, juolab kad paskutinio sezono serijų dar teks laukti visus metus. Ir galima paspėlioti, ką turėjo omeny Clarke, interviu išsitarusi, kad jos personažas padarė kažką tokio, kas ją tiesiog sukrėtė. Ir kad po šio poelgio žiūrovai ilgai nepamirš, kokia gi išties yra jos herojė. „Suprasite, kai pamatysite“, – apibendrina ji.

Gerbėjai akimirksniu sukūrė keletą teorijų, kas gi tai galėtų būti. Seksu su sūnėnu Džonu Snou nieko nenustebinsi, Vesterose moralės sąvoka labai aptaki; populiariausias variantas – kovodama dėl sosto Deneris nužudys sūnėną ir pati nusižudys, bet gali būti, kad gerbėjai tiesiog neįvertino rašytojo George’o R. R. Martino ir serialo scenaristų nuožmios fantazijos.

Galbūt esama net kelių pabaigų, ir tik paskutinę akimirką paaiškės, kuri bus panaudota. Emilios užuominos tik kaitina aistras. Ypač turint omeny slaptumo reikalavimus filmavimo aikštelėje – informacijos saugos sumetimais buvo uždrausta net įsinešti mobiliuosius telefonus.

Clarke visą paskutinį sezoną rašė dienoraštį ir prašė filmavimo aikštelėje dirbančių fotografų įamžinti kai kurias akimirkas tarp scenų; galbūt šitos kronikos kada nors bus parodytos serialo gerbėjams.

Vida Press/Scanpix nuotr.
Vida Press/Scanpix nuotr.

Septintojo sezono pabaiga neturėtų klaidinti: Haringtonas ir Clarke gyvenime išties tėra draugai (Kitas dar ir susižadėjęs su dar viena „Sostų karų“ aktore – Rose Leslie). Emilia sako, kad būtent dėl to filmuotis sekso scenose buvo keista: juk Kitas jai – kaip brolis. Arba, Haringtono žodžiais, kai pažįsti žmogų šešerius metus ir tas žmogus – geriausia tavo merginos draugė, nenormalu ir neįprasta atsidurti su juo lovoje. „Mes bučiavomės ir springome juokais – tai išties buvo juokinga...“

Po dviejų nutrūkusių romanų su kolegomis Sethu MacFarlane’u ir Jai Courtney Clarke pasižadėjo daugiau niekada nebesusitikinėti su aktoriais. Ir kiek įmanoma saugoti savo meilės istorijas nuo publikos akių. Ji įsitikinusi, kad tai visai įmanoma, nors neseniai perdažyti plaukai – buvusi rudaplaukė tapo platinine blondine – pavertė Clarke dar panašesne į kultinę heroję (seriale aktorė nešioja ilgų baltų plaukų peruką).

Emilia juokauja, kad iškart pasigailėjo dėl tokio žingsnio ir internetu nusipirko devynias beisbolo kepuraitės. Bet jos netiko prie įprasto aprangos stiliaus – taigi jų ir nenešioja. O serialo pabaigą ji dar ketina atšvęsti pasidarydama tatuiruotę ir surengdama milžinišką vakarėlį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai