BAFTA ceremonija: elegantiškoje aktorių protesto tribūnoje išdalytos statulėlės

Šventėje – ir Angelina Jolie / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-18 20:31
Sekmadienio vakarą Londone, karališkojoje Alberto koncertų salėje, vyksta britiškųjų „Oskarų“ apdovanojimo ceremonija – Britų kino ir televizijos meno akademijos apdovanojimų (BAFTA) teikimo šventė.

Kaip ir ankstesnės kino šventės, taip ir ši tapo savotiška politine tribūna kino industrijos atstovėms: aktorės rinkosi juodas sukneles, kaip protesto ženklą prieš seksualinį priekabiavimą ir smurtą, solidarumo su skaudžiomis istorijomis pasidalinusiomis kolegėmis.

Daugiau nei 190 aktorių, tarp jų – Keira Knightley, Emma Thompson, Naomie Harris, Whittaker viešai pareiškė palaikančios JAV įkurtą organizaciją, kovojančią prieš seksualinį priekabiavimą ir smurtą „Time's Up“ (įkurta po Harvey Weinstein skandalo) ir pasirašė atvirą laišką. Po juo parašus padėjo ir Emma Watson, Gemma Arterton, Letitia Wright, Olivia Colman. Moterys teigė palaikančios viena kitą bet kokioje sferoje, ne tik kino meno. Kviečiama aukoti Teisingumo ir lygybės fondui, padedančiam lytinės prievartos aukoms.

Laiškas skelbiamas laikraštyje „The Observer“.

„Neseniai gyvenome pasaulyje, kur lytinis priekabiavimas buvo tik keistas juokelis – neišvengiama gėdinga merginos ar moters dalis. Apie tai nebuvo diskutuojama, o ką jau kalbėti apie problemos sprendimą. 2018-aisiais pabudome pasaulyje, pasirengusiame pokyčiams", – teigiama laiške.

BAFTA šįmet vyksta 71-ąjį kartą. Šis renginys laikomas JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ pranašu, šventės metu pagerbiami ne tik britų, bet ir kitų šalių filmai, jų kūrėjai, aktoriai.

71-ąjį vakarą vedė serialo „Žavios ir labai pavojingos“ (Absolutely Fabulous) aktorė Joanna Lumley.

Šįmet į 12 statulėlių pretendavo filmas „Vandens forma“ („The Shape of Water“).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Pretendentų sąraše – aktorės Annette Bening (juosta „Film Stars Don’t Die in Liverpool“), Frances McDormand („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“), Margot Robie („I, Tonya“), Sally Hawkins („The Shape of Water“), Saoirse Ronan („Lady Bird“). Aktoriai – Daniel Day-Lewis for („Phantom Thread“), Daniel Kaluuya („Get Out“), Gary Oldman („Darkest Hour“), Jamie Bell („Film Stars Don’t Die in Liverpool“) ir Timothee Chalamet („Call Me by Your Name“).

Geriausia pagrindine aktore paskelbta Frances McDormand („Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ – „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.BAFTA statulėlė teko geriausiam aktoriui Gary Oldmanui („Tamsiausia valanda" – „Darkest Hour“).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Geriausias britų filmas ir tiesiog geriausias filmas – režisieriaus Martino McDonagh juosta „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.


Geriausias režisierius – filmo „The Shape of Water“ kūrėjas Guillermo Del Toro.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai