BAFTA apdovanojimai: rimtos kalbos apie rasizmą ir juokeliai apie „Brexit“

Dalaia Ibelhauptaitė su Dexteriu Fletcheriu, Renee Zellweger, Catherine Middleton ir princas Williamas/Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-03 08:07
Sekmadienio naktį Londone įvyko kasmetinė BAFTA (Britų kino ir televizijos meno akademijos) apdovanojimų ceremonija. Daugiausiai įvertinimų susižėrė sero Samo Mendeso karinė drama „1917”.

BAFTA apdovanojimai, dažnai vadinami britiškais „Oskarais“, pateikė nemažai staigmenų. 11 nominacijų turėjęs filmas „Džokeris“ („Joker“) laimėjo tris apdovanojimus. Pagrindinis atiteko aktoriui Jaoquinui Phoenixui už vaidybą. Karinė drama „1917” buvo pripažinta geriausio filmo kategorijoje, Samas Mendesas įvertintas geriausio režisieriaus apdovanojimu, taip pat juosta išrinkta geriausiu britų filmu ir apdovanota už kinematografiją.

BAFTA /Vida Press nuotr.
BAFTA /Vida Press nuotr.

Renee Zellweger už Judy Garland vaidmenį juostoje „Džudi“ („Judy“) gavo geriausios aktorės apdovanojimą.

Iškilmingo vakaro metu netrūko juoko ir rimtų kalbų. Pavyzdžiui, į ceremoniją vietoje kolegos Brado Pitto atvykusi aktorė Margot Robbie, už jį atsiimdama apdovanojimą juokavo apie „Brexit“, o štai Joaquinas Phoenixas rėžė rimtą kalbą apie rasistišką kino industriją. Aktorius pastebėjo, kad kasmet per apdovanojimų sezoną nominuojamas bei įvertinamas siauras ratas kino kūrėjų ir aktorių.

Tarp visų kino žvaigždžių galėjai sutikti ir Juozo Statkevičiaus suknele pasipuošusią lietuvę, teatro ir operos režisierę Dalią Ibelhauptaitę su filmo „Rocketman“ režisieriumi, vyru Dexteriu Fletcheriu.

BAFTA /Vida Press nuotr.
BAFTA /Vida Press nuotr.

BAFTA apdovanojimų nugalėtojai:

Geriausias filmas: „1917”

Geriausias britų filmas: „1917“

Geriausias aktorius: Joaquinas Phoenixas

Geriausia aktorė: Renee Zelweger

Geriausias režisierius: Samas Mendesas, „1917“

Geriausias filmas ne alnglų kalba: „Parazitas“ („Parasite“)

Geriausias antro plano aktorius: Bradas Pittas („Vieną kartą Holivude...)

Geriausia antro plano aktorė: Laura Dern („Santuokos istorija“)

Visą nugalėtojų sąrašą galite rasti ČIA. 

Naujausi straipsniai