„Back to 90's Legendos“ atgarsiai: skaitytojos skundas – koncertą gadino girtuokliai ir muštynės

Koncerto „90-ųjų legendos“ akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-23 18:54
Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ areną sudrebinusio „Back to 90's Legendos“ koncerto daugelis jame apsilankiusių gerbėjų nepamirš dar ilgai. Sausakimšoje arenoje skambėjo senosios diskotekos hitai – garsiausi Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban, „Snap!“, „La Bouche“ kūriniai. Tačiau daliai žiūrovų sentimentus užgožė visai kiti dalykai, ypač apsvaigę žmonės publikoje.

15min sulaukė skaitytojos (redakcijai pavardė žinoma) laiško su skundais: „tragiško garso 3 tribūnų aukšte“, neišpildytos programos, kurioje skambėjo ne originalūs hitai, o remiksuotos versijos.

„Pavadinčiau tai nauja programa, apie kurią nė vienas nežinojome, ką jau kalbėti apie nepradainuojančius dainininkus, pusiau neapšviestą pakylą (pusė lempučių buvo perdegusios ir iki galo nesustatytos). Sėdėjome 3 aukšte, kur beveik nieko nesigirdėjo – garsas buvo tragiškas. Neveikė ir pagrindinis ekranas, žmonės nematė atlikėjų“, – 15min rašė skaitytoja patikinusi, kad net praėjus kelioms dienoms negali pamiršti nuoskaudos dėl šio renginio.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune atgimė senoji diskoteka: sausakimšoje arenoje – „Snap!“, Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Dar viena viešai iškelta problema – alkoholio padauginę žmonės renginio metu. Pasak skaitytojos, tiek daug girtų žmonių „Žalgirio“ arenoje jau seniai teko matyti.

„Situacija su alkoholiu ir muštynėmis buvo baisi. Sėdėjome gana saugioje vietoje, tačiau mūsų kaimynai ir kiti buvo masiškai laistomi alumi – girtų buvo labai labai daug. Jie arenoje gėrė, mušėsi, spjaudėsi, miegojo“, – 15min pasakojo koncerte dalyvavusi skaitytoja.

Pasak jos, „iš daug vilčių teikusio renginio liko klubo nevertas renginys“. „Nežinau, ką atlikėjai galvojo apie mūsų šalį. Arba, kad nemokame linksmintis, arba kad nežinome, kas jie tokie. Vienintelis momentas, kai visi pakėlė rankas į viršų buvo tuomet, kai arenoje paleido konfeti“, – kalbėjo skaitytoja.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Koncerte dalyvavusi 15min žurnalistė dar šeštadienį aprašė momentą, kai vienas iš čia viešėjusių atlikėjų Dr.Alban norėdamas užvesti publiką paragino susirinkusius prašydamas jų arenoje sukelti daugiau triukšmo. Tačiau lyg nepatenkintas tuo, kaip buvo sutiktas, staiga nustebino visus skėlęs žodį lietuviškai. „Katastrofa“, – tarė jis, o tuo metu visa arena prapliupo juoku bei pradėjo dar garsiau ploti.

„Žinau, kad beveik visas Kaunas susirinko į „Žalgirio“ areną, jau nekalbant kiek žmonių atvyko iš kitų miestų, netgi Anglijos. Visi šio koncerto laukėme metus. Bilietai taip pat buvo pirkti prieš metus. Po pernai vykusio panašaus koncerto abejonių, kad vyksime į šį renginį nebuvo, tačiau šįkart viskas buvo kitaip“, – kalbėjo 15min skaitytoja. Moteris sakė pastebėjusi, kad žmonės rašė skundus ir organizatorių feisbuko puslapyje: „Rašiau ir aš, bet mus visus užblokavo ir ištrynė komentarus, paliko tik tai kas jiems naudinga.“

Pagalbos prireikė 7 asmenims

Kauno miesto greitosios medicininės pagalbos stoties gydytojai sakė, jog šeštadienio koncerto metu „Žalgirio“ arenoje budėjo dvi medikų brigados. Pagalbos renginio metu prireikė 7 asmenims. Nė vieno jų būklė nebuvo sunki, hospitalizuoti neprireikė. Dėl neblaivių asmenų į budinčius medikus niekas nesikreipė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

15min susisiekė su „Žalgirio“ arenos apsaugos vadovu Gintaru Jankausku. Pasak jo, kiekvienam renginiui yra sudaromas atskiras apsaugos planas, kuris yra suderinamas su organizatoriais, saugos tarnyba ir yra patvirtinamas Viešosios policijos. Šio koncerto metu dirbo daugiau kaip šimtas apsaugos darbuotojų.

Skaitytoja skundėsi, kad į areną buvo įleisti ir girti asmenys, tačiau G.Jankauskas tikina kitaip.

„Akivaizdžiai apsvaigę asmenys į areną yra neįleidžiami. Renginio metu atliekant patenkančių svečių patikrą apsaugos darbuotojai vizualiai įsitikina, kad patenkantys į renginį svečiai yra blaivūs. Šiame renginyje patikros metu matant akivaizdžius neblaivumo požymius buvo neįleisti 5 renginio svečiai“, – kalbėjo jis.

Dar 17 svečių iš renginio buvo išprašyti dėl viešosios tvarkos pažeidimų, kitų lankytojų skundų, neblaivumo viešoje vietoje. „Visais atvejais minimi svečiai į renginį pakartotinai įleisti nebuvo. Buvo du atvejai, kai nukentėjusieji rašė pareiškimus dėl pažeidimų, pažeidėjai buvo sulaikyti, identifikuoti ir pristatyti į policijos komisariatus“, – sakė G.Jankauskas.

Arenos apsaugos vadovas neslepia – renginyje teko tramdyti ir muštynes. „Buvo fiksuoti 13 incidentų, kurie galimai būtų peraugę į rimtesnius konfliktus. Konfrontuojantys asmenys buvo informuoti apie pasekmes tik prasidėjus incidentams. Papildomo policijos pareigūnų įsikišimo prireikė 5 atvejais“, – 15min komentavo jis.

Pasak G.Jankausko, apsaugos tarnyba sulaukė 11 skundų dėl apliejimo gėrimais. Daugeliu atveju nukentėjusieji asmenys negalėjo nurodyti tikslaus asmens, kuris jį apliejo gėrimu, jiems buvo pasiūlyta koncertą stebėti kitoje zonoje.

„Tokių koncertų jau yra buvę ir jis nesiskyrė nuo kitų didžiausių renginių. Žinoma, didelis žiūrovų skaičius daro įtaką viešosios tvarkos pažeidimų skaičiui, reikalauja papildomų pastangų ir dėmesio“, – komentavo G.Jankauskas.

Koncertą surengusios įmonės „Produce Entertaiment“ vadovas Modestas Telksnys sakė, kad renginys praėjo sklandžiai, taip kaip ir buvo tikėtasi, o dėl girtos publikos organizatorius nekaltas.

„Iš techninės pusės viskas buvo išpildyta šimtu procentų. Čia net nėra ką komentuoti. O jei kažkam nepatiko, tai, prašau, neikit tada į koncertus, važiuokit į Vilnių. Iš tokio skaičiaus žmonių negali visi būti patenkinti. Gal kažkas ir išvis neatsimena, kad buvo tame koncerte“, – 15min kalbėjo M.Telksnys.

Jis patikino, kad apie programą įmonės organizatoriai iš anksto neskelbė, todėl nebuvo žadėta, jog skambės tam tikri kūriniai ar naujos jų versijos.

Organizatorius pasakojo sulaukęs tik teigiamų įvertinimų ir iš pačių atlikėjų. „Visi labai gerai vertino koncertą. Iš mūsų pusės viskas buvo atlikta profesionaliai“, – sakė M.Telksnys.

garsą ir šviesas koncerte buvo atsakinga įmonė „Mex Pro“. Situaciją 15min pakomentavo ir įmonės komercijos direktorius Vaidotas Motuzas.

Pasak jo, įmonė iš savo pusės padarė viską taip, kaip turėjo būti, techniškai viskas buvo atlikta nepriekaištingai.

Kodėl tuomet skaitytojai skundžiasi prastu garsu trečiame aukšte? „Pačiame „Žalgirio“ arenos viršuje per centrą yra probleminė vieta. Maždaug penkiuose sektoriuose paskutinėse keturiose eilės garsas yra kiek šiek tiek prislopintas, nesigirdi pilno spektro garsas, jis toks šiek tiek „muilinas“. Tačiau tai nėra garsu besirūpinančios įmonės, tai arenos problema – visa tai dėl stogo konstrukcijos, kurios šiek tiek užstoja kolonėles“, – kalbėjo V.Motuzas.

„Back to 90's Legendos“ šiuo atžvilgiu nebuvo kuo nors išskirtinis koncertas – tokia pati situacija yra ir kituose, pilną areną subūrusių atlikėjų koncertuose.

„Problemą galima išspręsti, tačiau tai papildomos išlaidos, ir niekas to nėra daręs nei Robbie Williamso, nei „Red Hot Chili Peppers“ koncertuose“, – tikino jis.

Dar vienas niuansas – dalis „Back to 90's Legendos“ koncerte dirbusių garso operatorių priklausė pačių atlikėjų komandai, todėl jie patys reguliavo garso stiprumą, patys sprendė pagarsinti ar patildyti. Anot V.Motuzo, ir pačių atlikėjų atsivežtų įrašų kokybė buvo, švelniai tariant, ne pati geriausia.

V.Motuzas paaiškino ir dėl neva neįjungto ekrano. Pasak jos, viskas, kas buvo sumontuota scenoje – veikė be priekaištų. Neveikė tik viduryje arenos palubėje pakabintas kubas, tačiau jo įjungti net nebuvo planuota.

„Jis ir neturėjo būti įjungtas. Kai arena yra pilna, jo negalima nuleisti. Jei tai padarytume – jis blokuotų dalį kolonėlių ir pusę žmonių negirdėtų koncerto. Reikalui esant galima suderinti ir tai, tačiau šiuo atveju net nebuvo minties tą kubą naudoti“, – 15min sakė jis.

Kokie jūsų įspūdžiai, jei buvote koncerte?

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune atgimė senoji diskoteka: sausakimšoje arenoje – „Snap!“, Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai