„Babe Universe“ įkūrėja Elžbieta Ananda: tikrieji stebuklai aplanko pradėjus klausyti intuicijos

Elžbieta Ananda / Aistės Daunoravičiūtės nuotr.
Elžbieta Ananda / Aistės Daunoravičiūtės nuotr.
Gabrielė Tekutytė
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-14 09:17
AA

„Babe Universe“ prekės ženklas persismelkęs moteriškumu ir jo žaismingu šlovinimu. Jis skirtas moterims, kurioms rūpi kūno, proto, sielos ir aplinkos harmonija. Tokia yra ir šio prekės ženklo įkūrėja Elžbieta Ananda – tikra etiškos ir ekologiškos mados aktyvistė. Jogos užsiėmimai jai padeda pasiekti gilią ramybę ir vidinę harmoniją, o gyvenime ji vadovaujasi paprasta filosofija – iš baimės pereiti į meilę.

Kaip gimė „Babe Universe“ prekės ženklas?

Mokydamasi tarptautinę politiką Londone ir JAV pirmą kartą susidūriau su aplinkosaugos ir moterų įgalinimo politika. Netrukus po studijų pažiūrėjau „The True Cost“ dokumentiką apie visus siaubingus dalykus, kurie vyksta mados industrijoje. Sužinojau, kad tai antra pagal taršą industrija pasaulyje, gavau informacijos apie baisias „sweatshop“ fabrikų (kurių paslaugomis naudojasi tokie prekės ženklai kaip „ZARA“ ar „H&M“ parduotuvės) sąlygas, išgirdau apie tai, kaip visi naudojami chemikalai veikia aplinką bei sveikatą. Žiūrėjau, verkiau ir negalėjau patikėti, kad mados industriją, kaip ir daugelį kitų industrijų, valdo pinigai, tuštybė ir godumas. Galvojau, kad reikia kažko imtis, o siekiant pasaulį padaryti geresniu, pirmiausia reikia pradėti nuo savęs.

Taip pat mačiau labai didelį etiškos ir ekologiškos mados trūkumą – blogą ir nepatrauklų dizainą. Esmė tame, kad jei drabužis etiškai pagamintas, dažniausiai jis atrodo nuobodžiai ir nestilingai. O jei drabužis yra toks, kurio norėtų daugelis mada besidominčių mano amžiaus moterų, jis būna pagamintas neetiškai ir išnaudojant gamtą.

„Babe Universe“ siekia sujungti šiuos du dalykus – puikų stilių ir dizainą bei ekologiją. Yra vos keli prekės ženklai pasaulyje, kurie tai daro ir kuriems yra pavykę, vienas iš jų – Los Andželo prekės ženklas „Reformation“, kurio gerbėjos yra tokios žvaigždės kaip Rihanna, Karlie Kloss ar Emma Watson.

Kokia pagrindinė jūsų prekės ženklo žinutė?

„Mylėk save, mylėk planetą ir visa tai daryk stilingai.“ Tiesiog jaučiu, kad yra daug vykstančių netinkamų dalykų – Donaldo Trumpo buvimas JAV prezidentu, globalinis atšilimas, faktas, kad moterys vis dar uždirba mažiau nei vyrai, dirbdamos tą patį darbą, dalykai, dėl kurių vyksta „me too“ judėjimas. Manau, kad tas pokytis, ta revoliucija, kuri visa tai pakeis, ateis iš jaunų, stilingų, edukuotų moterų, kurios domisi mada, tačiau taip pat yra sąmoningos ir turinčios tam tikras vertybes. Joms mes ir kuriame.

Elžbieta Ananda

Ar feminizmas yra vienas iš pagrindinių įkvėpimo šaltinių?

Tikrai taip, tiesiog vertėtų prisiminti, kad šiuolaikinis feminizmas turi daug atspalvių ir spalvų. Myliu ir dievinu vyrus, bet viskas, apie ką yra „Babe Universe“ yra persismelkę moteriškumu ir jo žaismingu šlovinimu. Šis prekės ženklas yra atspindys to, pro ką mes pačios praeiname, kaip save pačios kuriame ir ką reiškia būti jauna moterimi šiuolaikiniame, komplikuotame ir daug reikalaujančiame pasaulyje.

Kokioms moterims skirti jūsų drabužiai?

Visąlaik sakau, kad šiuolaikinėms Carrie Bradshaw nebeužtenka vien apsipirkinėjimo terapijos, jos nori būti gražios ne tik išvaizda, bet ir vidumi. Vis daugiau moterų nori, kad jų stilingi pirkiniai atspindėtų jų vertybes bei vidinius įsitikinimus. Mes kuriame toms moterims, kurioms rūpi kūno, proto, sielos ir aplinkos harmonija bei judėjimas už sąmoningumą, meilę sau ir aplinkai.

Jūs esate etiškos ir ekologiškos mados aktyvistė. Kodėl jums taip svarbi ekologija?

Ji svarbi visų mūsų, kaip žmonių rasės, išgyvenimui ir gyvenimo kokybei. Viskas pasaulyje yra susiję ir viskas yra energija. Atsimenu, kai vaikystėje gyvenau bute, šalia gyveno suaugęs vyras su savo mama – jis mušdavo savo senyvą motiną. Atsimenu, kaip jau tada man tai atrodė labai disfunkcionalu ir siaubinga. Tačiau tai, kaip mes dabar elgiamės su gamta kaip su motinos archetipu yra visiškai tas pats – ji mums duoda, mes ją mušame. Gaila, kad tokius nesveikus psichologinius modelius daugelis sugeba atpažinti šeimoje, tačiau nesugeba suprasti, kad tas pats modelis galioja tarp žmonių ir gamtos.

Daug žmonių nori tapti ar gyventi kaip kino žvaigždės, nes jie patys dar pilnai nevaidina savo gyvenimuose tos rolės, kuri jiems yra paskirta iš aukščiau.

Kokia jūsų gyvenimo filosofija?

Mano gyvenimo filosofija paprasta – iš baimės pereiti į meilę, tarnauti meilės, o ne baimės jėgoms, gydyti ir gyti per meilę sau ir kitiems ir, kol gyvenu, būti meilės instrumentu Žemėje.

Tikrieji stebuklai ir laimė prasideda tada, kai pradedi galvoti ne vien apie tai, ko nori tu ar ką nori gauti, kaip mes esame linkę daryti šitoje vartotojiškoje ir narciziškoje asmenukių kultūroje. Kai nustoji sakyti Visatai, ko tau reikia, kad būtum laiminga ir tiesiog pradedi klausyti savo intuicijos, tada pradedi gyventi ne iš kažkokio mažo sužeisto ego, o esi vedamas aukštesnės meilės jėgos. Įsiklausydamas į savo vidų būsi suvestas su tinkamais žmonėmis, atsidursi tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Pamatysi, koks įkvepiantis, ramus ir džiaugsmingas iš tiesų gali būti gyvenimas, kai pradedi gyventi ne iš baimės, o iš meilės.

Man labai patinka mano koučerės ir bestselerių autorės Marianne Williamson mintis, kad tiek daug žmonių nori tapti ar gyventi kaip kino žvaigždės, nes jie patys dar pilnai nevaidina savo gyvenimuose tos rolės, kuri jiems yra paskirta iš aukščiau.

Jūs ne tik „Babe Universe“ įkūrėja, bet taip pat esate ir jogos mokytoja. Sakote, kad joga suteikia vidinės harmonijos, netikėtos laisvės ir ramybės jausmą. Kokia didžiausia jums teikiama jogos nauda?

Joga tiesiog nuramina protą ir įkrauna pozityvios energijos – ji man leidžia būti labiau savimi, tik geresne versija.

Ar tai viena iš priemonių kovoti su visus užgriūvančia rutina?

Žinoma, tai būdas įsiklausyti į save, paleisti visus susikaupusius dalykus ir vidinius blokus, pajusti gilią ramybę – o būtent tada aplanko geriausios idėjos, įkvėpimas, kūryba.

Netrukus paleisite naują savo projektą – 30 dienų ugdomojo vadovavimo kursą. Kam jis skirtas?

Taip, dabar man pats darbymetis, nes nuo rugsėjo startuosiu su 30 dienų trukmės kursu jaunoms, stilingoms moterims, kurios nori pasirūpinti savo kūnu, protu ir siela, gyventi su daugiau laimės ir įkvėpimo. Kursas bus dėstomas anglų kalba, bet tikiuosi susidomėjimo ir iš lietuvaičių – kursą sudarys 5 moduliai: įžanga, kūno, proto ir sielos detoksikacija (susikaupusių negatyvių emocijų paleidimas, meilė sau bei savo vidinės misijos ir svajonių įgyvendinimas). Tai tai labai intymus ir nuoširdus dalijimasis visais patyrimais, technikomis ir mokymais, kurie labai man padėjo ir kuriais aš labai tikiu. Tas kursas bus didžiausios mano svajonės įgyvendinimas ir man gera širdyje jaučiant, kad jis padės daugeliui įgyvendinti savo svajones ar gyventi jaučiantis taip gerai, kaip galbūt kažkas net negalvojo, kad yra įmanoma.

Elžbieta Ananda

Ar harmonija gyvenime žmonėms yra žingsnis arčiau savo svajonių?

Žinoma, harmonija gyvenime yra žingsnis arčiau savo svajonių, nes kai esame atsipalaidavę, nustojame kontroliuoti, manipuliuoti ir bandyti viską sustatyti pagal save, atsitraukiame ir leidžiame Visatai veikti per mus, leidžiame įvykti tiems geriems dalykams, kurie turi įvykti. Man geriausi dalykai gyvenime atsitikdavo tada, kada buvau tiesiog rami, laiminga ir pasitikinti.

Be to, kai esame vidinėje harmonijoje, turime pagrindą statyti pamatus savo svajonėms, nuosekliai, ramiai ir nepasiduodant siekti savo tikslų. Vidinė harmonija man padeda versle, planavime, kūryboje ir santykiuose. Tai dalykas, už ką jaučiuosi labiausiai dėkinga.

Kokie jūsų didžiausi šių metų atradimai?

Didžiausias šių metų atradimas – jausti daugiau meilės sau ir dar labiau susidraugauti su savimi. Rašydama naujųjų metų rezoliucijas šiek tiek juokais, šiek tiek ne, pasakiau sau: „I will be my own girl crush this year“ (angl. „Pati sau būsiu merginos idealas“). Jaučiu, kad visai pavyksta. Nors aš tokia, kad jei yra galimybė kažkuo apsipilti, taip ir bus, o humoro pas mane daugiau nei elegancijos, bet aš esu aš ir esu verta meilės tokia, kokia esu. Iki pat šių metų galvojau, kad meilės sau ir iš kitų turiu užsitarnauti tam tikra išvaizda, tam tikru uždarbiu ar tam tikru elgesiu, bet pagaliau supratau, kad meilės verta esu vien dėl to, kad esu, kaip ir kiekvienas iš mūsų.

Na, ir žinoma, kitas metų atradimas vienareikšmiškai yra mano iš suplotasnukių prieglaudėlės „Dogspotas“ pasiimtas mopsiukas Keksiukas – tokio juokingo, geraširdžio ir draugiško knarkiančio storuliuko keturkojo reikėtų dar paieškoti!