B.Williso dubleris atskleidė, kaip keitėsi nuo afazijos kenčiantis aktorius: Holivude tai buvo vieša paslaptis

Stuartas F.Wilsonas ir Bruce'as Willisas / „Scanpix“ ir „Vida Press“ nuotr.
Stuartas F.Wilsonas ir Bruce'as Willisas / „Scanpix“ ir „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-03-31 21:32
AA

Trečiadienį pasaulį apskriejo netikėta žinia – dėl diagnozuotos afazijos aktorius Bruce'as Willisas (67) nutraukia karjerą kine. Ilgametis jo kaskadinių triukų dubleris Stuartas F.Wilsonas papasakojo, kaip pasireiškė aktoriaus elgesio pokyčiai likus keliems mėnesiams iki viešo pranešimo apie sveikatos problemas.

Trečiadienį socialiniuose tinkluose B.Williso šeima išplatino įrašą, kuriame aktoriaus gerbėjams pranešė apie jam diagnozuotą afaziją – smegenų sutrikimą, kuris turi įtakos gebėjimui suprasti kalbą. Dėl ligos B.Willisas sustabdė aktoriaus karjerą.

Kaskadininkas Stuartas F.Wilsonas, 17 metų dirbęs Bruce‘o Williso dubleriu, „The Daily Mail“ pasakojo apie aktoriaus elgesio pokyčius. Jis teigia pastebėjęs, kaip per pastaruosius metus pasikeitė Holivudo žvaigždė. Tiesa, iš pradžių nebuvo akivaizdu, kad tai – sveikatos problemų požymiai.

„Pastebėjome tam tikrus pokyčius, bet dažnai didelės, labai populiarios žvaigždės, tokios kaip Bruce'as, vienu metu susiduria su milijonais skirtingų dalykų“, – „The Sun“ tikino S.FWilsonas. – „Kartais, kai kalbėdavau su juo, jis atrodydavp išsiblaškęs. Nors mes manėme, kad tai nieko nereiškia, kartu pasvarstydavome, ar už to neslypi kažkas daugiau.“

Stuartas F.Wilsonas ir Bruce'as Willisas / „Scanpix“ nuotr.

S.F.Wilsonas pasakojo, kad su B.Willisu praleisdavo daug laiko, tad jam netrukus tapo akivaizdu, kad keistas aktoriaus elgesys – daugiau nei tiesiog užmaršumas.

„Natūralu, kad kai su kuo nors būni tiek daug laiko, pamatai pokyčius. Žinojome, kad kažkas vyksta – tai supratome, nes jis buvo tikrinamas dėl įvairių dalykų. Vis tik tuo metu nebuvo aišku, kas jam yra“, – kalbėjo kaskadininkas.

Jis pridūrė, kad žinojo, jog anksčiau ar vėliau apie B.Williso sveikatos problemas bus paskelbta visuomenei.

B.Willisas ir S.F.Wilsonas paskutinįkart drauge dirbo gruodį, bet kiek anksčiau šį mėnesį jiedu susitiko papietauti.

„Dabar jis yra šiek tiek lieknesnis, bet niekada nebuvo daug valgantis. Žinote, kai eidavome vakarieniauti, jis užsakydavo daug įvairių patiekalų, tačiau pats tik šio bei to paragaudavo“, – sakė jis.

Bruce'as Willis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Didžioji dalis komandos jautė, kad jis (Bruce‘as Willisas) skelbs pertrauką, nes nuolat darė medicininius tyrimus ir panašius dalykus. Nors svarstėme apie jo karjeros pauzę, kartu buvome pasiruošę netekti darbo“, – atviravo B.Williso dubleris.

S.F.Wilsonas, nuo 2013 m. vadovaujantis savo įmonei „Fall Guy Productions“ teigė, kad jo pragyvenimas tiesiogiai priklausė nuo B.Williso darbo pasiūlymų.

„Anksčiau žmonėms sakydavau, kad kaskadininko, o ypač kaskadinių triukų dublerio realybė yra tokia: jei Bruce'as susižeidžia, mano darbas sustoja. Jei susižaloju aš, jis gauna kitą plikį“, – juokavo jis.

Anksčiau buvo pastebėta, kad B.Williso atmintis ėmė silpti ir jam reikėjo naudoti ausines, jog įsimintų teksto eilutes. Vis tik S.F.Wilsonas patikino, kad aktoriui tai padėdavo įsiminti ilgesnius dialogus, o tokios priemonės kino industrijoje yra gana dažnos. Tiesa, aktorius ausinėmis naudojosi jau 2020 m., filmuodamasis juostoje „American Siege“.

Bruce'as Willisas (1988) / Vida Press nuotr.

Apie B.Williso sveikatą prakalbo ir daugiau žmonių. Anonimu norėjęs likti „Page Six“ šaltinis pasakojo, kad silpnėjantys aktoriaus kognityviniai gebėjimai Holivude buvo vieša paslaptis, nes filmuodamasis jis ne kartą susidūrė su problemomis.

„Visi – aktoriai ir kiti darbuotojai – tai žinojo“, – sakė neįvardytas šaltinis ir pridūrė, kad Willisas „naudojo ausines, kuriose jam diktuodavo tekstą“, o jį „vis sunkiau buvo pamatyti ekrane“.

Jis sakė, kad filmai, kuriuose vaidino B.Willisas, turėjo būti kuriami kuo arčiau jo gyvenamosios vietos, kad šeima galėtų pasirūpinti jo sveikata ir vaidinti būtų lengviau.

„Tapo labai akivaizdu, kad jis turi problemų ir nebegali dirbti“, – tvirtino šaltinis.

Bruce'as Willisas / „Scanpix“ nuotr.

Kalbama, kad B.Willisui sunku buvo jau 2019 m., filmuojantis M.Night Shyamalano filme „Stiklas“.

„Filmuojant „Stiklą“ darbuotojai nuolat šokinėjo aplink jį, iškirpdavo, montuodavo ir leisdavo jam perfilmuoti eilutes, kurias buvo sunku atsiminti“, – rašo „New Zealand Herald“.

Teigiama, kad daugelyje „Stiklo“ scenų B.Williso herojus buvo su gobtuvu, o jį pakeistavo dubleriai. Filmavimo aikštelėje jis nesišypsodavo, o jį visada lydėdavo asistentas.

Filmo „Stiklas“ anonsas:

Žmonės.lt primena, kad apie aktoriaus pasitraukimą iš kino ir jam diagnozuotą ligą buvo pranešta jo dukros Rumer socialinio tinklo paskyroje.

„Nuostabiems Bruce'o rėmėjams, kaip šeima norėjome pasidalyti informacija, kad mūsų mylimas Bruce'as turi sveikatos problemų ir neseniai jam buvo diagnozuota afazija, kuri turi įtakos jo pažintiniams gebėjimams. Dėl šios priežasties Bruce'as, ilgai svarstydamas, pasitraukia iš karjeros, kuri jam tiek daug reiškė.

Mūsų šeimai tai tikrai sudėtingas metas, todėl esame labai dėkingi už jūsų nuolatinę meilę, užuojautą ir paramą. Mes tai išgyvename kaip stipri šeimos dalis ir norėjome į tai įtraukti jo gerbėjus, nes žinome, kiek daug jis jums reiškia, kaip ir jūs jam. Kaip Bruce'as visada sako: „Išgyvenkite tai iki galo“, ir mes kartu planuojame tai daryti“, – rašoma socialiniame tinkle.

„Instagram“ pranešimą apie aktoriaus karjeros pabaigą pasirašė B.Williso dabartinė žmona Emma Heming Willis, taip pat jo buvusi žmona aktorė Demi Moore ir jo dukterys Rumer, Scout, Tallulah, Mabel ir Evelin.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, afazija yra kalbos sutrikimas, atsirandantis dėl smegenų srities, kontroliuojančios kalbos raišką ir supratimą, pažeidimo.

Afazija paprastai išsivysto dėl insulto ar galvos traumos. Vis dėlto retais atvejais kalbos praradimas gali vystytis laipsniškai ir vis labiau pasireikšti.

Dėl šio sutrikimo žmogui tampa ne vien sunku kalbėti ir suprasti šneką, bet ir skaityti ir rašyti.

B.Willisas nuo 9-ojo dešimtmečio suvaidino daugybėje kino ir televizijos filmų. Jo aktorystės proveržį žymėjo televizijos serialas „Mėnesienos apšviesti“ (Moonlighting).

Bruce'as Willisas (1987) / Vida Press nuotr.

Tačiau tikra Holivudo žvaigžde jis tapo suvaidinęs rūstų policijos detektyvą Džoną Makleiną filmuose „Kietas riešutėlis“.

B.Willisas, kuriam neseniai sukako 67-eri, įgarsino personažą kūdikį populiarioje 1989 metų romantinėje komedijoje  „Kas čia kalba“ (Look Who's Talking), taip pat sužibėjo 1994 metų Quentino Tarantino (Kventino Tarantino) kino šedevre „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction).

Tačiau vienas žinomiausių pastarųjų dešimtmečių B.Williso pasirodymų didžiajame ekrane buvo mirusio žmogaus dvasia, regima personažo vaiko, suvaidinto Haley Joelio Osmento (Heilio Džoelio Osmento) filme filme „Šeštasis pojūtis“ (The Sixth Sense).

Bruce'as Willisas (46 nuotr.)
+40