„Azijos dvasia“: Mianmaro šventyklos ir dvasinio tobulėjimo siekiantys vietiniai

„Azijos dvasia“: Mianmaras / Giedriaus Dagio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-04-19 16:57
Šią savaitę portalas Žmonės.lt ir fotografijų albumo „Azijos dvasia“ autoriai kviečia į dar vieną kelionę. Šį kartą mūsų skaitytojai galės susipažinti su Mianmaru, jo šventyklomis ir taip pat dalyvauti konkurse, kurio laimėtojui atiteks knyga apie Aziją.
Giedriaus Dagio nuotr.
Giedriaus Dagio nuotr.

Daugybę Azijos šalių apkeliavę fotomenininkai Jurga ir Ričardas Anusauskai bei Giedrius Dagys dalijosi ne vienu pasakojimu apie svečias šalis, o šį kartą skaitytojams siūlome pakeliauti po G.Dagio aplankytą Mianmarą.

Dvasiniai turtai

Geografas Rytas Šalna, kuris taip pat prisidėjo prie fotografijų albumo, pabrėžia, kad Mianmaras, nuo britų kolonijinių laikų iki 1989-ųjų metų vadintas Birma (angl. Burma), stebina išlikusiu turtingu senovės paveldu ir gajomis religinėmis tradicijomis.

676 tūkst. km² ploto Mianmaras yra didžiausia Azijos pietryčių žemyninės dalies valstybė, kurios plotas net 10 kartų lenkia Lietuvos.

„Mažai žinoma, retai turistų lankoma, daugiatautė, skirtingų tikėjimų šalis – vienas iš nedaugelio kraštų Žemėje, atsiveriančių šiandienos smalsuoliui lygiai kaip prieš kelis šimtus metų užklydusiam keliautojui. Mianmaras – vienas paskutiniųjų senosios Azijos regionų, vis dar stebinančių retus keliautojus ypatinga savastimi. Svetingi vietiniai gyventojai, išsiskiriantys ypatingu nuoširdumu, geranoriškumu ir šiluma, neteikia didelės svarbos materialiems dalykams ir pinigams, didžiąją dalį savo dėmesio nukreipdami dvasiniam tobulėjimui. Susidaro įspūdis, lyg išoriniai pokyčiai žmonių vidinio pasaulio neįtakoja“, – pasakojo R.Šalna. Dėl gausybės budistų šventyklų Mianmaras dažnai vadinamas pagodų arba aukso šalimi.

Dalyvaukite konkurse ir laimėkite!

Giedriaus Dagio nuotr.
Giedriaus Dagio nuotr.

Žmonės.lt skaitytojai taip pat turi galimybę laimėti fotografijų albumą „Azijos dvasia“, kuriame galės išvysti daugiau Laoso vaizdų. Tereikia teisingai atsakyti į Jurgos ir Ričardo pateiktą klausimą.

DĖMESIO! Šio mėnesio klausimas: kaip vadinasi XII a. karaliaus Surjavarmano II Khmerų imperijos sostinėje pastatytas bene didžiausias hinduistų šventyklų kompleksas pasaulyje ir kuriam hinduizmo dievui jis buvo dedikuotas?

Laimingajam, kuris paaiškės burtų keliu, bus įteiktas fotoalbumas. Atsakymus iki gegužės 1 dienos siųskite adresu jurga.anusauskiene@gmail.com.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai