Azerbaidžane Eurovizijos festivalio išvakarėse suimta 30 žmonių

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-05-25 19:31
Azerbaidžano policija penktadienį suėmė maždaug 30 žmonių, kai grupė opozicijos protestuotojų surengė nedidelį mitingą Baku centre Eurovizijos dainų konkurso išvakarėse.

Protesto akciją šalia Kaspijos jūros esančioje judrioje pėsčiųjų gatvėje organizavo opozicines partijas vienijantis aljansas „Visuomenės rūmai“.

Iš kelių tūkstančių susirinkusių protestuotojų, kurie skandavo žodį „Laisvė“, policija sulaikė maždaug 30 ir susodino juos į savo autofurgonus, pranešė AFP korespondentas. Viena sulaikytų moterų rėkė, kai pareigūnai vedė ją į automobilį.

Netrukus į įvykio vietą prisirinko daug žurnalistų ir pašalinių stebėtojų, tarp jų keli Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai, todėl pareigūnams pasidarė sunku išskirti protestuotojus iš minios.

„Turiu pasakyti, kad nesitikėjau, jog jie imsis tokio tramdymo“, – sakė vienas stebėtojų Andersas Nielsenas iš Norvegijos Helsinkio komiteto, atvykęs į Baku Eurovizijos dainų festivalio dienomis.

„Mes čia matome, kaip totalitarinis režimas slopina bet ką, kas panašu į opoziciją“, – sakė jis naujienų agentūrai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai