Awkwafina įsirašė „Auksinių gaublių“ istorijoje – tapo pirmąja azijiečių kilmės aktore, pelniusia apdovanojimą

Awkwafina „Auksinių gaublių“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.
Awkwafina „Auksinių gaublių“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2020-01-06 15:35
AA

Sekmadienio vakarą Amerikoje buvo paskelbtas kino ir televizijos apdovanojimų sezono startas – Beverli Hilse įvyko 77-oji „Auksinių gaublių“ teikimo ceremonija. Naujoji kino žvaigždė, reperė ir komikė Awkwafina (31) įsirašė į „Auksinių gaublių“ istoriją, suvaidinusi tragikomedijoje „Atsisveikinimas“ („The Farewell“) ir tapusi pirmąja azijiečių kilmės aktore, nugalėjusia geriausios komedijos aktorės kategorijoje.

Iki šiol buvo nominuotos vos kelios azijiečių kilmės moterys: Machiko Kyo (1956 „The Teahouse of the August Moon“), Miyoshi Umeki (1961 „Flower Drum Song“), Yvonne Elliman (1973 „Jesus Christ Superstar“) ir Constance Wu (2018).

Atsiimdama apdovanojimą Awkwafina neslėpė susijaudinimo ir dėkojo filmo režisierei Lulu Wang, kuri „suteikė gyvenimo galimybę“ ir „tiek daug visko išmokė“.

Awkwafina „Auksinių gaublių“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.

„Auksinį gaublį“ aktorė skyrė savo tėčiui: „Aš tau sakiau, kad tai padarysiu, tėti“.

Dar prieš metus Awkwafinos, arba Noros Lum, kaip ji prisistato išjungus kameras, vardą žinojo daugiausia serialų apie universitetų seserijas, moteriško repo gerbėjai ir... feministės. 2012-aisiais ji įrašė savo pirmąjį „YouTube“ klipą „My Vag“. Daina apie vaginą, kalbančią penkiomis kalbomis, buvo peržiūrėta ir išklausyta daugiau kaip tris milijonus kartų ir praminta feminisčių himnu. Sužavėti buvo ne visi: Lum atleido iš darbo leidykloje, o įniršęs tėvas kurį laiką net nesikalbėjo su dukra.

Niekas – pirmiausia pati Nora – nesitikėjo, kad klipas ir daina, kurioje žodis „vagina“ pakartojamas 53 kartus, bus naujos karjeros pradžia. Ir ne viešųjų ryšių srityje ar žurnalistikoje, kurią studijavo Olbanio universitete (kartu su feminizmo studijomis), o šou pasaulyje. Dar po poros metų ji įrašė pirmąjį albumą „Yellow Ranger“, o pernykštis „In Fina We Trust“ jau pristatytas kaip ilgai lauktas.

Awkwafina „Auksinių gaublių“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau kaip gali sakyti, kad tave aplankė didžioji šlovė, kol tavo veidas nepradeda šmėkščioti ekrane? Taigi – ačiū „Oušeno 8“, „Beprotiškai turtingiems“ ir „Saturday Night Live“ šou. Awkwafina tapo antrąja azijiečių kilmės moterimi, kuri vedė šią laidą per visą jos 43 metų istoriją. Pirmoji buvo aktorė Lucy Liu (50). Vienuolikmetė Awkwafina stovėjo prie SNL studijos ir apsiverkė, kai Liu pasakė esanti pirmoji azijietė šou vedėja. Juk tai reiškė, kad jai pačiai teks pasitenkinti antrosios pozicija!

Atsakyti, iš kur atsirado Nora Lum, paprasta – iš Niujorko emigrantų rajono Kvinso. Mama kilusi iš Korėjos, tėvas – kinų kilmės amerikietis; jo prosenelis, atvykęs į šalį penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, turėjo „Lum’s“ restoraną Kvinse.

Kai mergaitei buvo ketveri, mirė mama, po gimdymo susirgusi lėtine liga – plautine hipertenzija. Ji atsimena mamą gyvą, bet ypač pamena mirtį ir laidotuves. Ir kaip jai mažai buvo baisu matyti verkiančius suaugusiuosius. Vaikas iš visų jėgų stengėsi prajuokinti aplinkinius: humoras buvo gynybinis atsakas į sukrėtimą.

Meninius anūkės gebėjimus puoselėjo ir jos angelas sargas – senelė iš tėčio pusės, atėjusi į pagalbą dirbančiam našliui. Tai ji dar vaikystėje įtikino anūkę, kad būti keistai – normalu. Grammafina, kaip ją vadina Nora, labai mėgo mergaitės humoro jausmą („Pinigų buvo mažai, užtat juoko – per akis“, – prisimena ji). Jokie pokštai nebuvo per vulgarūs ar nepadorūs – senelei visi patiko, ji norėjo, kad anūkė augtų drąsi ir ryžtinga. Ir dabar senoji ponia, kuriai 84-eri, gali paskambinti Norai (namuose ji visada – tik Nora) ir paklausti, kodėl nesukūrė geresnės dainos už pirmąją.

Awkwafina „Auksinių gaublių“ ceremonijoje/„Scanpix“ nuotr.

Beje, kol tėtis niršo ir barėsi dėl „My Vag“, senelė nupirko anūkei didžėjaus magnetofoną ir mikrofoną. Nora apskritai turi neblogą muzikinį išsilavinimą – mokėsi garsiojoje LaGuardios muzikos mokykloje: grojo trimitu, mėgo klasiką ir džiazą. O Awkwafina atsirado studijuojant koledže – Norai Lum reikėjo drąsesnio alter ego, galinčio kalbėti ir daryti tai, ko drovėtųsi pati Nora Lum.

Ir vis dėlto ji vis dar netiki, kad Holivudas – jos kelias. Ir nenustebtų, jei jau rytoj viskas baigtųsi – išnyktų visi uždirbti pinigai (Noros žodžiais, ne tiek ir daug), o populiariųjų portalų rubrikoje „Kur jie dabar“ atsirastų tekstai apie Awkwafiną. Bet net jeigu taip ir nutiks, ji nepyks. Juk visi šie geri dalykai jos gyvenime buvo ir tai – ypatinga garbė ir džiaugsmas. O apskritai ji norėtų, kad žmonės pagaliau liautųsi sakę, jog 2018-ieji – geriausi metai jos gyvenime. Taip, jie buvo pašėlę, sutinka aktorė. Bet kiekvieni Awkwafinos metai, net tie, per kuriuos ji uždirbo vos 10 tūkstančių dolerių, buvo geriausi. Ir apskritai mažai kas atspės, kuo iš 2018-ųjų ji labiausiai didžiuojasi. Ogi elektroniniu laišku iš buvusio boso, to paties, kuris pasirodžius „My Vag“ atleido iš darbo. Awkwafina sako, kad jai iki šiol dėl to buvo liūdna ir šis sveikinimo laiškas pagaliau užbaigė seną istoriją. 

Apdovanojimų „Auksiniai gaubliai“ svečiai (78 nuotr.)
+72