AVON bėgime į kovą su krūties vėžiu stojusi Gabrielė Martirosianaitė: „Kartu esame stipresnės“

Gabrielė Martirosianaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienio rytą būrys bėgimo entuziasčių dalyvavo AVON moterų bėgime. Šio bėgimo tikslas – atkreipti dėmesį į krūties vėžį, skleisti informaciją apie profilaktiką ir užkirsti šiai piktai ligai kelią. Kartu su kitomis entuziastėmis pasirinkto ilgio distanciją bėgo ir bėgimo ambasadorės – radijo ir televizijos laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė, daugkartinė Europos kyokushin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė bei „Danske Bank Vilniaus maratono“ rekordininkė Vaida Žūsinaitė.

Būrys bėgikių į Vilniaus Vingio parką rinktis pradėjo šeštadienio rytą, 11 valandą. Netrukus paskelbtas bėgimo startas – prieš krūties vėžį pasisakančios ir viena kitą suklusti bei stoti į kovą su liga raginančios moterys ėmė bėgti pasirinkto ilgio distancijas. 

Vienos bėgo 3 kilometrus, kitos kartelę pakėlė dvigubai – parke apsuko du ratus ir įveikė 6 kilometrus. Išvien su kitomis moterimis čia bėgo ir trys žinomos bėgikės – Gabrielė Martirosianaitė, Vaida Žūsinaitė ir Rita Pivoriūnaitė. Joms skirtas bėgimo ambasadorių titulas. 

„AVON moterų bėgimas“ Vilniaus Vingio parke (71 nuotr.)
+65

Ragina vienytis

Viena iš bėgimo ambasadorių tapusi G.Martirosianaitė AVON moterų bėgime dalyvauja jau antrą kartą. 

„Šio bėgimo idėja vienija moteris ir prabyla apie problemą, apie kurią dažniausiai vengiama kalbėti garsiai. Juk apie dideles ir skaudžias ligas kalbėti yra kažkaip nepatogu... Man atrodo, kad būdamos kartu mes esame stipresnės nei po vieną ir net nesvarbu kokį atstumą mes renkamės bėgti, tai ne sporto varžybos, kuriose kovojama dėl aukso medalio, tai vienybė, solidarumas, pagalba viena kitai, palaikymas, kuris skiriamas net nepažįstamai moteriai. Kai sau ir moteriai bėgančiai šalia gali ištarti: Tu gali!“ – Žmonės.lt sakė G.Martirosianaitė.

Gabrielė Martirosianaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Radijo laidų vedėja nė nedvejojo, ar sutikti tapti renginio ambasadore: „Priėmiau pasiūlymą tapti šio bėgimo ambasadore atsakingai ir suprasdama, kad privalu apie krūties vėžį kalbėti garsiai. Nei viena iš mūsų nėra apsaugota nuo to. Tiksli ir nuolatinė informacija viešojoje erdvėje, gydymo įstaigose, tikiu, gali pasiekti moterų ausis ir širdis. Apsilankymą pas gydytoją ir pasitikrinimą reikėtų paversti nedideliu ritualu.“

Pati ji taip pat yra pasitikrinusi dėl vėžio. „Pati jau tikrinausi ir neslėpsiu, jog baimės ir nerimo neišvengiau, bet supratau vieną svarbų dalyką – nežinia ir abejonės yra baisesnės, jos kankina labiau nei tiesa“, – emocijas prisimena ji.

Gabrielė Martirosianaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

G.Martirosianaitė įsitikinusi – kiekviena moteris yra savo gyvenimo kapitonė: „Ir net nesvarbu, kad šiame bėgime mes atbėgsime pačios paskutinės, nesiekiame pagerinti Lietuvos rekordo. Svarbiausia bėgimu išsivaduoti iš kasdienybės, rutinos, atpalaiduoti mintis, jas išvalyti nuo dažno chaoso ir suprasti, kad pačios esame atsakingos už sveiką ir ilgą savo gyvenimą.“

Apie AVON moterų bėgimą

Priminsime, jog AVON žygis prieš krūties vėžį pirmą kartą buvo surengtas 2005 metais JAV ir nuo to laiko tapo tradiciniais kasmetiniais AVON moterų fondo labdaros renginiais, į kuruos susirenka šimtai tūkstančių žmonių įvairiuose pasaulio miestuose parodyti savo solidarumą kovoje su krūties vėžiu. 

Gabrielė Martirosianaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Lietuvoje pirmasis AVON žygis prieš krūties vėžį  surengtas 2008-aisiais. Šiemet įvyko jau šeštasis simbolinis AVON moterų bėgimas.

Šiais metais bėgimo organizatoriai siūlė ne tik pasirūpinti savo sveikata, tačiau ir paremti moteris, kurioms to labiausiai reikia. Bendradarbiaujant su Nacionaliniu vėžio institutu,  rinkta parama biopsinėms adatoms įsigyti. Viena tokia adata – viena išgelbėta gyvybė, teigia Nacionalinio vėžio instituto atstovai.

Gabrielė Martirosianaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau