Automobilyje paliktą šunį išgelbėjusi Skaiva Jasevičiūtė: „Augintinio mašinoje palikti negalima nei vasarą, nei žiemą!“

Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-10 15:53
Neseniai socialiniame tinkle praūžė diskusija dėl paliktų automobilyje per karštį vaikų. Sekmadienį bangas sujudino televizijos laidų vedėja, žurnalistė Skaiva Jasevičiūtė. Šį kartą – dėl šuns.

Socialiniame tinkle ji pasidalino šuns automobilyje nuotrauka ir surašė nemalonų epizodą.

„Šiandien apie 12 val. prie Liepkalnio „Maximos“ radau va ką. Aš pati 5 minutes prasikuičiau automobilyje, dar 5 minutes laukiau. Po to nulėkiau į informacijos skyrių ir paprašiau paskelbti per mikrofoną, kad ateitų automobilio savininkai.

Dar po 5 minučių atlėkė ir vietoje to, kad trauktų šunį lauk, pradėjo rėkti ant manęs, kad ne mano reikalas, jie trumpam ir nėra, kur jo palikti. Ir norėjo vėl eiti atgal.

Tik tada, kai pasakiau, kad jei jie nueis, aš iškviesiu policiją ir daušiu langą (visi langai buvo uždaryti), šuo buvo ištrauktas ir pririštas parduotuvės pavėsyje. Viskas baigėsi laimingai, o galėjo būti ir kitaip.

Negalima palikti šunų ir vaikų automobiliuose saulėje, negalima! Pavėsyje irgi. 15 minučių ar net mažiau ir jūs liksit be gyvūno.

P.S. Šuns apžiūrėti po to, kai ištraukė iš auto ar duoti jam vandens šeimininkai neleido“, – rašė Skaiva.

Moteris pasidžiaugė, kad viskas baigėsi gerai, susiklosčiusioje situacijoje nebuvo viena – kas vyksta, buvo sustojęs pažiūrėti ir vienas vyriškis, nes, pasak, Skaivos, šuo automobilyje buvo labai gerai matomas, mašina stovėjo saulėkaitoje.

Ji pati augina šešis taksų veislės šunis, tad kaip elgtis su keturkojais – puikiai išmano. Visgi – kaip elgtis, jei iš tiesų trumpam tenka stabtelti, o keliaujama su augintiniu.

„Negalima šuns palikti automobilyje žiemą, nebent turite galimybę palikti jį veikiantį su įjungtu šildymu, taip pat – ir vasarą, juk mašinos variklis užgesinamas, kondicionierius nebeveikia. Ne išeitis ir pavėsis, nes mašina greitai įkaista, – portalui Žmonės.lt sakė Skaiva. – Jei augintiniui tai nesibaigs mirtimi, gali ištikti šiluminis smūgis, o tai papildomi rūpesčiai – vežti pas veterinarą, papildomi pinigai. Nesuprantu, kam žmonėms to reikia“.

Jai pačiai prižiūrėti šešis taksus nėra problemų – jau savo gyvenimo be jų neįsivaizduoja. O jei pačiai tenka išvykti – nėra bėdos.

„Kadangi pati juos veisiu, turiu daug draugų, pažįstamų, žmonių, kurie turi taksus, tad, jei ką – mes vienas kitam padedame, nes esame viena chebra“, – sakė Skaiva.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai