„Australian Open“ Melburne: tenisininkė D. Jakupovič per kvalifikacines varžybas vos neprarado sąmonės

D. Jakupovič /Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-14 16:19
Tenisininkė Dalilia Jakupovič per „Australian Open“ kvalifikacines varžybas susidūrė su nesibaigiančių gaisrų Australijoje padariniais. Sportininkė prisipažino be galo išsigandusi, kai Melburne vykęs mačas su šveicare Stefanie Vogele, baigėsi staigiai sušlubavus Dalilos sveikatai.

„Dar nesu kažko panašaus patyrusi, buvo labai blogai“, – sausio 14-ąją po kvalifikacinių teniso varžybų sakė Dalila Jakupovič. Sportininkė vos galėjo judėti. „Jačiau, kad bet kuriuo metu imsiu ir neteksiu sąmonės“, – prisipažino ji.

Kvalifikacinės varžybos ketvirtadienį vėlavo valandą, vėliau nuspręsta treniruotes Australijoje laikinai sustabdyti.

Organizatoriai viešai pareiškė, jog tikisi, kad oro sąlygos pagerės, žadama jas nuolatos stebėti.

Pasiteiravus tenisininkės Dalilos Jakupovič nuomonės apie tai, kad organizatoriai, nors ir nutraukė treniruotes, nusprendė toliau tęsti kvalifikacines varžybas, ši neslėpė savo nusivylimo.

„Tai – neteisinga. Išties nustebino toks sprendimas, juolab, kad oro sąlygos atsiliepė mūsų sveikatai. Iš pradžių galvojau, kad šiandien tikrai nežaisime, tačiau organizatoriams priėmus sprendimą viską tęsti, nelabai turėjau kitą pasirinkimą.“

Dar antradienį Melburno gyventojai buvo perspėti likti namie ir į lauką neleisti savo naminių gyvūnų. Oro užterštumo lygis darėsi vis pavojingesnis.

Būtent todėl „Australian Open“ organizatorių sprendimas nesustabdyti numatytos programos daugelį sportininkų apstulbino.

„Man pikta ir liūdna. Pergalė buvo mano rankose, tačiau negalėjau pabaigti rungtynių. Niekada nesu turėjusi kvėpavimo sutrikimų, nesergu astma, todėl labai išsigandau“, – kalbėjo slovakė.


Pirmąją turnyro dieną nukentėjo ir Kanados tenisininkė Eugenie Bouchard, kuri pajautė skausmą krūtinėje ir varžybų metu  pareikalavo medicininės pertraukėlės.

Naujausi straipsniai