Austiejos žemaitiška daina ištirpdė tūkstančių internautų širdis: „Nesitikėjau...“

Austėja Gendvilaitė-Austieja / R.Rašpoliausko nuotr. ir stop kadras
Autorius: Justė Juškevičiūtė
Publikuota: 2021-01-08 07:59
Žemaitiškai dainuojanti aktorė ir atlikėja Austėja Gendvilaitė (27), prisistatanti sceniniu Austiejos vardu, galėtų valandų valandas kalbėti apie muziką. „Savo dainas pirmiausia turiu išjausti“, – portalui Žmonės.lt prisipažino ji. Atrodo, kad jautri Austiejos kūryba palietė tūkstančių širdis – daina ŽGŽ („Žiaurē graži žėima“) tapo interneto sensacija ir nepalieka abejingų.

Save tikra žemaite vadinanti A.Gendvilaitė, vos sutikusi pasikalbėti su portalu Žmonės.lt, juokais paklausia, ar gali šnekėti žemaitiškai. „Man taip patogiau, tai jei suprantate, mielai taip ir kalbėčiau“, – juokiasi mergina.

Kelmės mažojo teatro aktorė pasakoja, kad žemaičių kalba jai yra neatsiejama nuo kasdienybės. „Nesu iš tų, kurie iš principo kalba tik žemaitiškai, galiu kalbėti ir bendrine lietuvių kalba, bet man tai nėra tiek artima“, – šypsosi ji. 

Klausytojų širdis žemaitiška daina užkariaujanti Austieja pasakoja, kad šiam kūriniui užbaigti prireikė net poros metų.

„Iš tiesų, pradėjau rašyti 2018-ųjų rudenį, kai taip gražiai snigo. Parašiau priedainį, bet niekaip nepavyko užbaigti vieno posmelio, nors dažniausiai su tokiais sunkumais nesusiduriu. Taip ir liko viskas iki 2020 metų, kai pagaliau prirašiau ir sulipdžiau viską į sklandžią dainą“, – kūrybos užkulisius atveria Austieja. Ji – ir žodžių, ir muzikos autorė.

Paklausykite Austiejos dainos ŽGŽ:

Austiejos dainos ŽGŽ žodžiai

Je galietom to pakelk monėm
Paruodīk ka ož kalna tuo
Tik dā vėina žiaurē graži žėima
Kap ė kėkvėina dėina
Mon tāvės rek
Mon tāvės tāvės

Aš tau nesakiau kou nakti sapnavau
Kap savėm išmainiau i cokraus gābala
Staigē ronka douk
Po kuojuom uola dor
Kol aš per ašaras ėiškau pasakas

Jūruo žovis plauk
Bet gėlė mīntis trauk
Kol iškel pāžada nevėrstė ašaka
Tavėm sutėkau ėš karta pagavau
Nes to mon prīmeni aušrėnė rītmeti

Svarbu, kad muzika atranda širdis

A.Gendvilaitė savo dainą „Youtube“ kanale paviešino paskutinę praėjusių metų dieną, o šiomis dienomis kūrinys it žaibas pradėjo plisti feisbuke, kai daina pasidalijo ja susižavėjusi moteris.

Internautai vienas po kito žėrė komplimentus ir dėkojo Austiejai už jausmą, kurį jos kūrinys palieka. Kai kurie tikino, kad ŽGŽ daina verta skambėti „Eurovizijoje“.  

„Daugiausiai susidomėjimo sulaukiau dabar, gavau ir komentarų, ir žinučių, kurios yra labai jautrios. Nesitikėjau tokio susidomėjimo. Moters, kuri pasidalijo mano daina, aš nepažįstu, bet esu jai dėkinga. Iš tiesų, nesvarbu, kokiu būdu daina pasiekė klausytojus, svarbu, kad muzika atranda širdis“, – sako pašnekovė. 

Dainą apie žiauriai gražią žiemą sukūrusi Austieja pasakoja, kad kūrybinio įkvėpimo toli ieškoti nebando – jai svarbiausia dainuoti apie tai, ką jaučia.

Austėja Gendvilaitė-Austieja / Asmeninio albumo nuotr.
Austėja Gendvilaitė-Austieja / Asmeninio albumo nuotr.

„Įkvėpimo semiuosi iš gyvenimo. Mano vidinis gyvenimas verda, aš iš sunkaus momento, iš to, kas bloga, bandau sukurti kažką gražaus. Esu įsitikinusi, kad iš skausmo gimsta grožis ir stebuklai. Negali versti save pasakyti kažką gražaus, turi išgyventi ir išjausti“, – žemaitiškai žeria A.Gendvilaitė.

Mergina čia pat priduria, kad bendrine lietuvių kalba taip gerai išreikšti savo jausmus būtų kur kas sunkiau. 

„Juokingai skamba, bet aš mąstau žemaitiškai. Mūsų šeimoje labai puoselėjamas žemaitiškumas, mano tėvai rengdavo žemaitiškų dainų konkursus, tad man niekada nekilo klausimų, kokia kalba kurti. Atrodė, kad ta kalba, kuria galvoji, ja ir turi skleistis mintys. O tuo labiau, kad angliškų dainų pilna, bendrinės lietuvių kalbos – irgi. Man žemaičių kalba yra kelias į širdį“, – šypsosi Plungėje gimusi atlikėja.

Austėja Gendvilaitė-Austieja /  Vilmanto Dambrausko nuotr.
Austėja Gendvilaitė-Austieja / Vilmanto Dambrausko nuotr.

Nuo pat vaikystės kūryba kvėpuojanti Austieja tarsteli, kad muzika yra tai, kas merginą užpildo. Čia A.Gendvilaitė pasakoja, kad nuo pat mažens jos namuose aidėdavo dainos, o kiek paūgėjusi ji pradėjo lankyti ir muzikos mokyklą. 

„Muzikos mokykloje pasirinkau smuiko specialybę, tada prasidėjo mano kelionės. Vėliau pradėjau groti kolektyvuose, dainavau grupėje „Aukso žovis“, – pasakoja ji.

Kino ir teatro bakalauro studijas baigusi ir šiuo metu aktore dirbanti A.Gendvilaitė šypsosi, kad muzika neatsiejama nuo jos kasdienybės. Mergina pasvajoja ir apie savo koncertus. 

„Jei mano muzika atras kelią į didesnio klausytojų rato širdis, man bus labai malonu“, – šypsosi Austieja. 

Naujausi straipsniai