Austėja Landsbergienė įsikūnijo į piktąją Azučeną: „Vaikystėje man raganos atrodė įdomesnės už princeses“

Austėja Landsbergienė / Dariaus Kučio nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-06-25 12:15
Vilnius City Opera, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas ir naujienų portalas Žmonės.lt pristato bendrą projektą – „Netikėtos transformacijos“. Šiais metais PLJS metu, liepos 6-8 dienomis, lauks ne tik įdomūs pranešimai, gera muzika, bet įvairiausios pramogos. Viena jų – VCO pasimatuoti siūlomi kostiumai, kad kiekvienas renginio dalyvis galėtų bent akimirkai pavirsti žymiausiais operų veikėjais. Svajojote apsivilkti princesės suknelę? O gal jums, kaip ir socialinių mokslų daktarei Austėjai Landsbergienei, nuo mažų dienų raganos atrodė įdomesnės herojės? Režisierė Dalia Ibelhauptaitė kartu su „bohemiečiais“ kviečia išbandyti įsimintiną pramogą.

Norėdama parodyti, kokia smagi patirtis laukia šių metų Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyvių, Dalia Ibelhauptaitė pristatyti savo idėją pakvietė keturis garsius Lietuvos žmones. Pirmąja persirengėle tapo socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. Jai teko čigonės Azučenos kostiumas iš operos „Trubadūras“.

Ilgi, ugniniai plaukai, išraiškingas makiažas ir juodas, raganiškas kostiumas A. Landsbergienę pakeitė neatpažįstamai. Socialinių mokslų daktarei tai buvo itin geras emocijas suteikusi patirtis: „Vaikystėje man piktos veikėjos atrodė įdomesnės už princeses. Jos būdavo labai stiprūs personažai. Juk ragana – ne visuomet bloga. Beje, nuobodžiau, man atrodo, gulėti stikliniame karste ar vargti su būriu“, – prisipažino edukologė.

Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.

Opera „Trubadūras“ A. Landsbergienei paliko neišdildomą įspūdį, todėl ji su malonumu virto viena iš šio kūrinio herojų. Fotosesija vyko viešbutyje „Pacai“. Iškilminga vietos architektūra puikiai tiko perteikti tų laikų dvasią.

„Iš pradžių mąstėme apie Kleopatrą, kitus personažus, tačiau galiausiai režisierė D. Ibelhauptaitė nusprendė man parinkti šį kostiumą. Dabar tai atrodo siurrealu, labai įdomi patirtis“, – teigė A. Landsbergienė.

Labiausiai Austėja pakeitė ilgi, iki juosmens plaukai ir britų teatro dailininko Jono Morrellio kurta suknelė. Socialinių mokslų daktarė tokius ilgus plaukus turėjo tik mokykloje. Ji linksmai pasakojo, kad mama puoselėjo ir prižiūrėjo dukros įvaizdį, bet vos sulaukusi 18 metų Austėja ėmė ir nusikirpo savo plaukus.

Pasiteiravus Austėjos, ar tokią mamą atpažintų jos vaikai, ši plačiai nusišypsojo: „Net neįsivaizduoju, labai įdomu ir man pačiai sužinoti.“

„Netikėtomis transformacijomis“ PLJS dalyvius kviečiame mėgautis liepos 6 d. nuo 18 val. vakaro ir visą liepos 7 d.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai