Austėja Landsbergienė: „Šiandien tėvystėje yra per daug dramos“

Austėja Landsbergienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-04 11:57
„Namai ir artimiausias žmogus man yra ta uola, į kurią galiu atsiremti, kai iš visur kitur nemažos audros daužo“, – neslepia privačių darželių tinklo „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos steigėja dr. Austėja Landsbergienė (42). Eiti verslininkės ir mokslininkės keliu, būti keturių vaikų mama, puoselėti santykius, rašyti knygas, purtyti Lietuvos švietimo sistemą – vienam žmogui gal net per daug veiklos. Tik ne Austėjai.

Tačiau moteris prisipažįsta, kad ir jai būna silpnumo akimirkų, kai negali susikalbėti su auklėtinių tėvais, kai pagrasina duoti į teismą ar susidoroti per spaudą. Kai žmonės puola ne jos idėjas, o piktai komenduoja drabužius, jos vyrą ar vaikus. „Pradžioje tai smarkiai žeisdavo – tarsi su beisbolo lazda būčiau gavusi. Net susvyruodavau... Nesu geležinė Austėja. Tokiomis akimirkomis norisi vos ne profesiją keisti. Bet jeigu turi gyvenime aiškią misiją ir viziją, viskas pamažu įveikiama“, – tuo tikra.

Austėja viena iš nedaugelio, kuriai sekasi suderinti motinystę ir karjerą. „Tiesiog nustojau jaustis kalta, kad namuose galvoju apie darbą, o darbe – apie namus. Išmokau ieškoti dermės, o ne rinktis ir ko nors atsisakyti“, – paaiškina. Moteris pasakoja, kad pirmagimis buvo visai mažytis, kai vyras vieną vakarą grįžo namo, o ji sėdėjo visa nusiverkusi. „Aš gimiau keisti pasaulį, o keičiu sauskelnes“, – iškūkčiojo tada į jo klausimą, kas atsitiko. „Tai gal nori eiti į darbą?“ – už šiuos žodžius Austėja bus visą gyvenimą vyrui dėkinga.

Ar turėdama dabartinių žinių savo vaikus Austėja augintų kitaip? Ne, nieko kitaip nedarytų. Tiesa yra ta, kad vaiką turi auklėti tėvai. Ir auklėti geriausia, kaip sugeba. „Šiandien tėvystėje yra per daug dramos, o galėtų būti daugiau išminties ir meilės. Tėvai dažnai ne padeda, o perdėtu rūpesčiu trukdo vaikams tapti brandžiomis asmenybėmis“, – pastebi.

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“:

Žurnalas „Žmonės" Nr. 36

Šios savaitės žurnale „Žmonės" - atviras pašnekesys su antro vaikelio besilaukiančia Irūna Puzaraite-Čepononiene, išskirtinis interviu su milijonieriaus Tado Karoso vaikais Goda ir Jonu, stojusiais prie „Čili" picerijų vairo, pokalbis su „krepšinio moterimis" - Salomėja Grigone, Otilija Kazlauskiene bei Lina Maskoliūne, gražiausi kadrai iš Dovaldo Bužinsko ir Fionos English vestuvių bei gausybė kitų įtraukiančių istorijų.

Naujausi straipsniai