Aušra Maldeikienė: „Net Monika Šalčiūtė protingesnė už Algirdą Sysą“

Aušra Maldeikienė / Nerijaus Palucko nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Valdžia nusprendė, kad Lietuvos žmonės turi per daug pinigų, todėl nutarė, kad reikia didinti mokesčius, kitaip tariant – įvesti „progresinius“ mokesčius, tačiau ekonomistas Žygimantas Mauricas nustebo, nes, anot jo, kairiųjų idealizuojamiems švedams būtų sunku suprasti tokį Lietuvos socialdemokratų siūlymą.

„Skandinavai galvoja, kad mūsų minimalus darbo užmokestis yra per savaitę, tai dabar lygiai tas pats būtų, nes jie turbūt nesuprastų, kaip galima progresinių mokesčių tarifą taikyti sumai, kuri pas juos yra minimali išgyvenimo riba“, – laidos KK2 žurnalistams pasakojo ekonomistas.

Permainų šalies mokestinėje sistemoje nesupranta ir Vilniaus miesto tarybos narė Aušra Maldeikienė, kuri sakė, kad net pati Monika Šalčiūtė protingesnė už Algirdą Sysą.

„Raudantis Rokas Žilinskas už 300 eurų vos pragyvena... Reikia pradėti mąstyti prieš darant įstatymus. Čia ponas Sysas pasirodė kaip Monika Šalčiūtė, nors Monika Šalčiūtė nebuvo tokia kvaila tam pašnekesyje su Tapinu“, – dėstys A.Maldeikienė.

Projekto nuotr./Monika Šalčiūtė

Monika Šalčiūtė / Projekto nuotr.

Žygimantas Mauricas tęsė, kad tai nėra mokesčių kėlimas tiems, kurie uždirba daug: „Čia yra tik viena pusė – padidinti mokesčius. Ir tai ne tiems, kurie daug uždirba, liežuvis neapsiverčia taip sakyti, čia pasiūlymas didinti tiems, kurie uždirba 1000 eurų ant popieriaus.“

A.Maldeikienė taip pat siūlo ne didinti mokesčius, bet mažinti parlamentines išlaidas.

„Ar 1500 eurų vyrui, kuris turi vaikų, šeimą ir būsto paskolą yra daug? Mano galva – arčiau ubagyno. Tegu ponas Sysas su ponu Bradausku teisingumo labui atsisako kanceliarinių ir susimažina algą, bus daugiau teisingumo. Čia nieko nėra su socialiniu teisingumu, čia yra beprotybės apraiškos“, – tęsė A.Maldeikienė.

„Aš siūlau p.Sysui nustoti važinėti į nemokamus Druskininkų viešbučius, nustoti leisti visokių Lazdynų baseinų direktoriams važinėti su visureigiais, per pusę metų Vilniaus taryboje, aš jums galiu išvardinti begales skylių, pro kur išteka mūsų mokesčių mokėtojų pinigai“, – laidoje KK2 kalbės žinoma ekonomistė.

Visas ekonomistų nuomones apie progresinių mokesčių idėją žiūrėkite antradienio vakarą  KK2 laidoje 19 val. 30 min. per LNK.

Skaitykite daugiau