„Auksinių svogūnų“ laureatai: Metų moteris – Jolanta Leonavičiūtė, Metų skyrybų titulas – Viktorui Uspaskichui

Jolanta Leonavičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-01 19:41
Balandžio 1-osios vakarą Vilniuje padvelkė Rio de Žaneiro karnavalo dvasia. Spalvingoje „Auksinių svogūnų“ šventėje pasakų personažais tapo garsios scenos žvaigždės, o ryškiausiai šiemet švietę politikai ir visuomenės veikėjai lipo į sceną atsiimti kaip niekada gigantiškų, net tris kilogramus sveriančių, auksinių svogūnų statulėlių.

Jau 17-ąjį kartą vykę „Auksinių svogūnų“ apdovanojimai nustebino net visko mačiusius TV žiūrovus.

Tiesioginėje TV3 transliacijoje griaudėjo tikras karnavalas. Rio de Žaneiro dvasia, akinantys kostiumai ir stulbinami pasirodymai vainikavo balandžio 1-ąją – tarptautinę pokštų dieną.

Jų metu tradiciškai buvo apdovanojami ryškiausiai per metus pasižymėję Lietuvos politikai, o šalies scenos žvaigždės atliko nuotaikingus pasirodymus.

Siekdami atkreipti žmonių dėmesį ir išreikšti bendrą susirūpinimą klimato kaita, ceremonijos rengėjai nusprendė į Lietuvą „teleportuoti“ garsųjį Rio de Žaneiro karnavalą – tokia šių metų šou tema.

„Jei Rio varžosi sambos mokyklos, tai pas mus varžysis pasakorių gildijos. Šiemet mūsų šūkis toks: „Jei negali nukeliauti į Rio, jis pats atkeliaus pas tave“, − sakė A.Valinskas.

„Auksinių svogūnų“ apdovanojimų šventę pradėjo grupė „4 roses“. Paskui į sceną žengė vakaro vedėjas Arūnas Valinskas. Prieš pasirodant antrai vedėjai, aktorei Violetai Mičiulienei, A.Valinskas turėjo pabučiuoti varlę. Jis juokavo, kad varlė „tokia šalta, kaip Valinskienė po to papūtimo“.

Į sceną žengusi V.Mičiulienė irgi nestokojo humoro: „Tuoj sužinosime, ar Arūnas svogūnus veda 100 proc. blaivas ar tik 65 procentais...“

TAIP PAT SKAITYKITE: Arūnas Valinskas vėl eteryje – dirigavo „Auksiniams svogūnams“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vakaro metu buvo dalijamos „Auksinių svogūnų“ statulėlės. Ceremonijos autoriai išrikiavo devynias nominacijas.

Atsiėmęs „Auksinį svogūną“, Petras Gražulis šmaikštavo, kad ateinantiems metams paskolins A.Valinskui dviratuką. Žinoma, jis nepamiršo ir garsios frazės „Už Lietuvą, vyrai!“.

Antrąjį svogūną atsiėmė A.Valinskas. Jis buvo nominuotas „Linksmiausiu metų Seimo pirmininku“.

„Kaip malonu vienu rankos mostelėjimu suteikti tiek džiaugsmo... Antroji Velykų diena yra tikrų kiaušinių šventė“, – juokėsi A.Valinskas.

Savo pasirodymu scenoje nustebino dainininkė Liepa Norkevičienė, kurią buvo išties sunku atpažinti. Ji parodijavo „Lietuvos ryto“ vyriausiąjį redaktorių Gedvydą Vainauską.

Prieš „Auksinių svogūnų“ ceremonija modelis Jolanta Leonavičiūtė Žmonės.lt sakė, kad yra įsitikinusi, jog gaus svogūną – čia ji neklydo. Tačiau Jolanta galvojo, kad „Auksinį svogūną“ gaus už tai, kad „ją visi skriaudžia“. Vis dėlto, apdovanojimas J.Leonavičiūtei įteiktas todėl, kad yra „Metų moteris“ – Lietuvos respublikos Sekso simbolis.

Įteikdamas svogūną, A.Valinskas juokavo, kad dar neišsipildė jo svajonė gulėti šalia J.Leonavičiūtės, o ji džiaugėsi, kad jau antrą kartą turi galimybę stovėti šalia A.Valinsko – tai buvo Jolantos vaikystės svajonė.

Tuomet J.Leonavičiūtė šoko su tuo metu „O, gražuole“ dainuojančiu Ruslanu Kirilkinu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nominacijos:

  • „Už viso gyvenimo nuopelnus“ – Petras Gražulis

Pati garbingiausia „Auksinių svogūnų“ nominacija – „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Ji teikiama žmonėms, įnešusiems neįkainojamą indėlį ir palikusiems neišdildomą pėdsaką „Auksinių svogūnų“ ir visos Lietuvos gyvenime.

Šiais metais garbingiausiu laureatu paskelbtas žmogus, be kurio jau nebeįsivaizduojamas Lietuvos politinis gyvenimas, nei vienas ramus Seimo posėdis, nei vienas Birutės Vėsaitės apsilankymas pirtyje, nei vienas gėjų paradas. Tai vyriškiausias šalies patriotas, lietuviškasis Donaldas Trampas – Petras Gražulis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
  • „Linksmiausias metų Seimo pirmininkas“ – Arūnas Valinskas

Iš visų buvusių ir esančių Seimo pirmininkų šiais metais labiausiai džiugino ir linksmino trys:

Pirmiausia – dabartinė Seimo vadovė Loreta Graužinienė, be daugybės linksmų pasisakymų dar padariusi ir svarbų atradimą apie Japonijos geografinę padėtį.

Neatsiliko ir buvusi parlamento vadovė Irena Degutienė, kuri pašiurpo, kad kovo 11-ąją minios lietuvių plūdo į Suvalkus apsipirkti, o nešventė tokios svarbios valstybinės šventės.

Ir, be jokios abejonės, dar vienas buvęs „vienas iš trijų“ – Arūnas Valinskas, antrąją Velykų dieną padaręs tikrą šventę – vienas pūstelėjimas, o kiek džiaugsmo visai Lietuvai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
  • „Metų gyvūnas“ – Kęstutis Trečiokas

Šioje nominacijoje nugalėtojais pretendavo tapti:

Pašto karvelis Rolandas Paksas, kuris nešioja vokelius su 15 tūkstančių eurų, tvarkydamas prekybos centrų reikalus.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, visus apstulbinęs pareiškimu, kad jis nori būti asilas, kuris įkritęs į duobę, po kiek laiko pats išlipa.

Balta Varna – buvusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, kuri, pasirodo, buvo vienintelė sveikatos apsaugos sistemoje ne imanti, o duodanti kyšius.

K.Trečiokas apdovanojimuose dalyvauti negalėjo, todėl už jį svogūną priėmė P.Gražulis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
  • „Metų praradimas“ – Igoris Molotkovas

Vilniaus Žaliojo tilto skulptūros – vienintelis praradimas, kurį praradus, niekas taip ir nesuprato, ką prarado.

Didžiausias Lietuvos blaivininkas Gintaras Einikis. Išvyko į Saratovą ir jau iš ten ėmė gailėtis Lietuvos, kurią paliko, nes ji geria. O gal tikriau dėl to, kad geria be jo. Ar kad jis joje negali išgerti... Žodžiu, neišgėręs nesuprasi.

Kalašnikovo automatas, su kuriuo Igoris Molotkovas įrodė, kad Vilniaus visuomeninis transportas tinka ne tik zuikiams šaudyti.

  • „Metų pora“ – Dalia Teišerskytė

Į šią nominaciją pretendavo:

Kugelis ir Šaltiena, kurie, pasirodo, neturi nieko bendro su Kiguoliu ir Šalčiūte.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė su savo vyru. Už tai, kad net komandiruotės Londone metu nepamiršo santuokinių pareigų – dieną dirbo, o naktį turėjo gerą laiką su savo vyru.

Dalia Teišerskytė ir tamsusis kvapnusis nepažįstamasis. Šis nutikimas dar kartą patvirtino liaudies išmintį, kad tikra vertybė ir prie tualeto žiba.

Svogūno D.Teišerskytė atsiimti negalėjo, tad jį priėmė Antanas Guoga.

  • „Stebuklingas skystis“ – Daiva Gineikaitė

Lietuviškų karvių pienas, kurio supirkimo kainas nustatęs Seimas įrodė, kaip stebuklingai galime grįžti į socializmo laikus. Tai dabar belieka tik atkurti kolūkius ir atstatyti sugriautas fermas.

Burnos skalavimo skystis, kurio vienas gurkšnis iš nacionalinės žemės tarnybos direktorės bedarbę padaro.

Stebuklingas vanduo iš Druskininkų vandens parko, kurio vienos vonios užtenka išmaudyti visus Lietuvos politikus.

  • „Metų skyrybos“ – Jolanta Blažytė ir Viktoras Uspaskichas

Šioje nominacijoje pagrindinė kova vyko tarp dviejų pagrindinių pretendentų – tai…

Jolantos Blažytės ir Viktoro Uspaskicho skyrybos, kurios eilinį kartą įrodė, kad moterys labiau myli turtingus, o ne raštingus.

Monikos ir Andriaus Šedžių skyrybos, kai jie, padavę pareiškimus skirtis, vienas be kito nesugebėjo net vienos paros pratempti.

  • „Metų moteris“ – Jolanta Leonavičiūtė

Į šią nominaciją pretendavo moterys, kurios per šiuos metus buvo dažniausiai minimos portaluose, televizijoje ir kitoje viešoje erdvėje.

Pretendentės buvo net keturios:

Lietuvos respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė;

Lietuvos respublikos Sekso simbolis Jolanta Leonavičiūtė;

Lietuvos respublikos Seimo simbolis Birutė Vėsaitė;

Lietuvos respublikos Stiliaus simbolis Agnė Jagelavičiūtė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
  • „Metų prizas“ – Saulius Skvernelis

Didžiausiu laimėtu šiais metais prizu pretenduoja tapti:

Naglis Puteikis – pradėjęs dar vieną politinę loteriją, pavadinimu Neapmokestinamų Pajamų Didinimo Partija.

Vijūnėlės dvaras Druskininkuose – didžiausia socialdemokratų dovana konservatoriams artėjančių rinkimų proga.

Saulius Skvernelis – kurį, atspėjęs visus politinio teleloto skaičius, savo partijai kaip Aukso Puodą laimėjo Ramūnas Karbauskis.

Šį apdovanojimą vėl priglaudė P.Gražulis, nes S.Skvernelis šventėje nepasirodė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai