„Auksinių scenos kryžių“ ceremonija subūrė Lietuvos meno elitą

Greta Gylytė ir Eligijus Butkus, Arūnas Sakalauskas ir Jolanta Dapkūnaitė, Eglė Špokaitė, Ilona Balsytė / J.Kalinsko ir V.Ovadnevo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-03-29 18:40
Antradienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos baleto teatre buvo nutiestas raudonas kilimas. Garsūs kultūros ir meno atstovai čia rinkosi pagerbti labiausiai nusipelniusių scenos profesionalų – jiems buvo išdalyti „Auksiniai scenos kryžiai“.

Kasmet kovo 27-ąją minimos tarptautinės Teatro dienos proga organizuojamas renginys šiemet dėl savaitgalį išpuolusių Velykų vyko keliomis dienomis vėliau. Tačiau kaip ir kasmet čia susirinko daugybė garsių svečių. Tarp jų – teatro, muzikos, kultūros, pramogų pasaulio atstovai.

Į renginį atvykusi balerina Eglė Špokaitė Žmonės.lt pasakojo, kad nuo Lietuvos ir yra šiek tiek nutolusi, tačiau seka viską, kas šalyje vyksta: „Man, ir taip buvo visais laikais, ši diena, visų pirma, reiškia susitikimą – visų teatrų aktoriai vieni kitus daugmaž pažįsta, tačiau „Auksinių kryžių“ įteikimo ceremonija yra pagrindinė vieta ir diena, kada visi tiesiogiai susitinka ir yra švenčiama. Esu kiek nutolusi nuo gyvenimo Lietuvoje, tačiau visad seku, kas vyksta, pasižiūriu kitu žvilgsniu, iš šono, iš perspektyvos, ir matau, kad viskas Lietuvoje gerėja. Gyvendama JAV pradėjau labai vertinti tai, ką turime čia.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Aktorė Ilona Balsytė sakė, kad Teatro dieną švenčiau jau 34 metus: „Auksinių kryžių“ įteikimo ceremonija, per kurią minime tarptautinę Teatro dieną, yra mano profesinė šventė, kurią švenčiu jau nuo 1982-ųjų – ši diena man yra labai labai brangi.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Choreografė Birutė Letukaitė teigė, kad jai labai smagu, jog ši diena suburia visą teatro bendruomenę. „Man asmeniškai ši diena reiškia labai daug, nes kovo 27-oji, tarptautinė Teatro diena, sutampa su mano gimtadieniu. Šiandien neužsikabinau savo kryžiaus, nors, kaip kažkada sakiau, šią dieną galima pasipuošti gražiausiais papuošalais – kryžiais, kuriuos turiu.

Kai susirenka teatro bendruomenė, jautiesi kaip žuvis vandeny, nes paprastai vieni kitų nematom, visi vakarais dirba – net spektaklių nepasižiūrim. Todėl diena, kai galime visi drauge pabūti, man yra pati svarbiausia gyvenime. Nepatenkintųjų bus visada, o mes einam kaip į šventę! Ir labai džiugu, jog ji kasmet vyksta vis kitame Lietuvos mieste“, – Žmonės.lt sakė B.Letukaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tiesiogiai transliuotas iškilmes vesti šiemet buvo patikėta aktoriams Vilmai Raubaitei ir Dariui Gumauskui.

Apdovanojimų teikimas prasidėjo nuo Boriso Dauguviečio auskaro, skiriamo nuo 2009 m. už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus. Šiemet jis atiteko choreografei Agnijai Šeiko.

Geriausiu 2015-ųjų metų režisieriumi tapo Kristianas Lupa už spektaklį „Didvyrių aikštė“.

Geriausia aktore tapo Eglė Gabrėnaitė, geriausias aktorius – Valentinas Masalskis.

Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus šiais metais buvo skirtas LNOBT operos solistei, Nacionalinės premijos laureatei Sigutei Stonytei

Taip pat buvo apdovanoti iškiliausi praėjusių metų operos, šokio meistrai, scenografai, kostiumų ir šviesų dailininkai, videomenininkai, muzikos spektakliams kūrėjai ir atlikėjai.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti iš viso buvo pateikti 75 spektakliai.

Apie visus „Auksinių scenos kryžių“ laimėtojus skaitykite čia: Geriausiems Lietuvos teatro menininkams įteikiami „Auksiniai scenos kryžiai“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai