Auksinių gaublių raudonojo kilimo stilius: tokios vienybės Holivude dar nematėte

Kendall Jenner, Angelina Jolie, Naomi Campbell ir Dakota Johnsson / Scanpix nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-08 05:21
Sekmadienį Los Andžele įvyko jubiliejinė, jau 75 kartą rengiama Auksinių gaublių apdovanojimų ceremonija. Kino, televizijos, muzikos ir mados žvaigždės užplūdo prestižinius apdovanojimus. Juos savo reikšme kino industrijoje lenkia tik Oskarai.

Tačiau šiaip jau įprastos prabangos šįsyk Auksiniuose gaubliuose teko kaip reikiant paieškoti. Protestuodamos prieš lytinius nusikaltimus darbo vietoje garsenybės puošėsi juodai. Po sekso ir prievartos skandalų, kurie po Harvey Weinsteino demaskavimo įgavo sniego gniūžtės efektą, Holivude judėjimai #MeToo ir „Time's Up“ paragino visas viešnias rengtis juoda spalva.

„Atėjo metas solidarumui, o ne madai. Ilgus metus mes, moterys, pardavinėdavome įvairius apdovanojimų šou su savo sukniomis, ryškiomis spalvomis, dailiais veidais ir spindesiu. Šįkart ši industrija negali tikėtis, kad mes ateisime pasipuikuoti“, – leidiniui „The New York Times“ prieš apdovanojimus sakė aktorė Eva Longoria.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Išties, tik saujelė moterų šiemet per Auksinius gaublius puošėsi ne juodos spalvos drabužiais. Aktorė Blanco Blanca vilkėjo atvirą raudoną suknelę, o manekenė Barbara Meier – visai šviesią. Raudonu apdaru puošėsi ir aktorė Zenobia Shroff.

Tuo tarpu Angelina Jolie, Nicole Kidman, Amy Poehler, Heidi Klum ir šimtai kitų aktorių vilkėjo juodus drabužius. Tik juodais kostiumais rengėsi net vyrai.

Juoda drabužių spalva – ne vienintelis būdas atkreipti visuomenės dėmesį į opią problemą. Žvaigždės taip pat buvo kviečiamos įsisegti matomoje vietoje „Time's Up“ ženklelį. Organizacija „Time's Up“ padeda vyrams ir moterims, patiriantiems priekabiavimą ir lytinį smurtą darbe.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai